www.tvfreak.cz
>
>
>

Jak by vypadala nová Sony TV u vás v obýváku? Ukáže AR aplikace

Jak by vypadala nová Sony TV u vás v obýváku? Ukáže AR aplikace
, , aktualita
Mobilní aplikace od Sony umožní, aby si zákaznici vyzkoušeli, jak se bude u nich doma vyjímat nový televizor. Mohou tak zvolit správnou úhlopříčku. K tomuto účelu využívá aplikace rozšířenou realitu.
K oblíbeným
reklama
Sony tento týden zveřejnilo neuspokojivé finanční výsledky za fiskální rok 2019. Nejhorší propad zažily smartphony Xperia, ale příliš se nedařilo ani telefonům. Právě tyto dvě kategorie produktů přitom propojuje nová aplikace Envision TV AR, která byla vydána tento týden. Přímo na displeji svého smartphonu se uživatel podívá, jak bude vypadat nový televizor Sony v obývacím pokoji nebo jiné místnosti. To ušetří práci s metrem, který tak klidně může zůstat v šuplíku. V aplikaci lze snadno přepínat mezi různými modely a úhlopříčkami, televizory tak můžete porovnávat z hlediska velikosti i designu.
 
 
K tomuto účelu aplikace využívá rozšířenou realitu (AR), podobně jako třeba podobný nástroj od společnosti IKEA, který umožňuje před zakoupením vyzkoušet, jak bude do místnosti pasovat vybraný nábytek. Samotné ovládání Envision TV AR je velmi snadné. Stačí telefon nasměrovat na plochu, kde plánujete televizor umístit. Následně se na displeji objeví 3D model zasazený do místnosti, který si můžete prohlédnou z různé vzdálenosti nebo jej posouvat a otáčet pomocí prstů. Svůj vysněný kousek si můžete prohlédnout i z blízka a podívat se na zadní stranu, třeba kvůli umístění konektorů. Nový televizor můžete dokonce i umístit přes stávající. V takovém případě bude možná nutné zapnout obrazovku televizoru, neboť odlesky mohou zmást systém pro detekci povrchu. Pomocí ikonky fotoaparátu potom můžete pořídit nové televize, který lze sdílet s přáteli.
 
Envision TV AR je kompatibilní s Androidem 8.0 nebo novějším, ale kromě toho musí telefon podporovat technologii ARCore od Googlu. V případě zařízení od Applu potom bude potřeba iOS 11.3 nebo vyšší. Zdá se, že Sony zatím svou aplikaci uvolnilo pouze ve vybraných regionech a Česká republika mezi nimi není. Pokud ovšem vlastníte kompatibilní smartphone s Androidem, můžete si stáhnout a nainstalovat balíček APK z jiného než Google Play Store. Aplikaci jsme sami vyzkoušeli a můžeme potvrdit, že funguje bez problémů bez ohledu na region. V databázi aplikace jsou modely 4K LCD, 4K OLED i 8K LCD TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik