www.tvfreak.cz
>
>
>

Jak by vypadala nová Sony TV u vás v obýváku? Ukáže AR aplikace

Jak by vypadala nová Sony TV u vás v obýváku? Ukáže AR aplikace
, , aktualita
Mobilní aplikace od Sony umožní, aby si zákaznici vyzkoušeli, jak se bude u nich doma vyjímat nový televizor. Mohou tak zvolit správnou úhlopříčku. K tomuto účelu využívá aplikace rozšířenou realitu.
K oblíbeným
reklama
Sony tento týden zveřejnilo neuspokojivé finanční výsledky za fiskální rok 2019. Nejhorší propad zažily smartphony Xperia, ale příliš se nedařilo ani televizorům. Právě tyto dvě kategorie produktů přitom propojuje nová aplikace Envision TV AR, která byla vydána tento týden. Přímo na displeji svého smartphonu se uživatel podívá, jak bude vypadat nový televizor Sony v obývacím pokoji nebo jiné místnosti. To ušetří práci s metrem, který tak klidně může zůstat v šuplíku. V aplikaci lze snadno přepínat mezi různými modely a úhlopříčkami, televizory tak můžete porovnávat z hlediska velikosti i designu.
 
 
K tomuto účelu aplikace využívá rozšířenou realitu (AR), podobně jako třeba podobný nástroj od společnosti IKEA, který umožňuje před zakoupením vyzkoušet, jak bude do místnosti pasovat vybraný nábytek. Samotné ovládání Envision TV AR je velmi snadné. Stačí telefon nasměrovat na plochu, kde plánujete televizor umístit. Následně se na displeji objeví 3D model zasazený do místnosti, který si můžete prohlédnou z různé vzdálenosti nebo jej posouvat a otáčet pomocí prstů. Svůj vysněný kousek si můžete prohlédnout i z blízka a podívat se na zadní stranu, třeba kvůli umístění konektorů. Nový televizor můžete dokonce i umístit přes stávající. V takovém případě bude možná nutné zapnout obrazovku televizoru, neboť odlesky mohou zmást systém pro detekci povrchu. Pomocí ikonky fotoaparátu potom můžete pořídit nové televize, který lze sdílet s přáteli.
 
Envision TV AR je kompatibilní s Androidem 8.0 nebo novějším, ale kromě toho musí telefon podporovat technologii ARCore od Googlu. V případě zařízení od Applu potom bude potřeba iOS 11.3 nebo vyšší. Zdá se, že Sony zatím svou aplikaci uvolnilo pouze ve vybraných regionech a Česká republika mezi nimi není. Pokud ovšem vlastníte kompatibilní smartphone s Androidem, můžete si stáhnout a nainstalovat balíček APK z jiného než Google Play Store. Aplikaci jsme sami vyzkoušeli a můžeme potvrdit, že funguje bez problémů bez ohledu na region. V databázi aplikace jsou modely 4K LCD, 4K OLED i 8K LCD TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh
Zkraje letošního roku představilo Sony v Japonsku přenosný bezdrátový reproduktor, který obsahuje i dálkový ovladač k televizoru. Tento neobvyklý produkt nakonec nabídne i českým zákazníkům. Jaké bude využití?
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik