Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh

2.8.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Zkraje letošního roku představilo Sony v Japonsku přenosný bezdrátový reproduktor, který obsahuje i dálkový ovladač k televizoru. Tento neobvyklý produkt nakonec nabídne i českým zákazníkům. Jaké bude využití?
Když jsme v únoru psali o kombinaci bezdrátového reproduktoru a dálkového ovladače Sony SRS-LSR200, příliš jsme nečekali, že se tento neobvyklý produkt dostane za hranice domovského Japonska. Nakonec nás ovšem výrobce překvapil a o půl roku později oznámil jeho dostupnost v Evropě. Novinka se objevila také na české mutaci oficiálních stránek s informací, že prodej bude zahájen brzy. SRS-LSR200 je vlastně kompaktní bezdrátový reproduktor, který lze díky rozměrům 194 x 25 x 105 mm, hmotnosti 630 g a praktické rukojeti snadno přenášet.
 
 
Připojuje se k televizoru bezdrátově v pásmu 2,4 GHz, které umožňuje dosáhnout vzdálenosti až 30 metrů. Na vrchní straně reproduktoru se kromě kolečka pro změnu hlasitosti nachází také tlačítka pro přepínání programů, vypnutí televizoru apod. To znamená, že pro využití základních funkcí není nutné používat dálkový ovladač. Součástí jednotky jsou hned tři reproduktory, z nichž třetí by měl zajistit zřetelné dialogy. K tomu se přidává funkce Voice Zoom aktivovatelná jedním tlačítkem, která analyzuje výstup a zvýrazňuje právě hlasovou složku. SRS-LSR200 je kompatibilní s většinou televizorů – stačí připojit dokovací stanici přes optický kabel nebo audiokabel a také zajistit připojení k elektrické zásuvce. Integrovaná baterie zajistí výdrž až 13 hodin poslechu.
 
 
Sony nabízí hned několik scénářů, kdy by mohl být tento produkt užitečný. Pokud sledujete televizi o samotě a nechcete rušit ostatní, nemusíte díky malému reproduktoru, který máte blízko sebe, zvyšovat hlasitost na vysokou úroveň. Stejně tak starší osoby nebo lidé se sluchovým hendikepem mohou díky tomuto reproduktoru slyšet lépe dialogy. V případě, že sedíte s rodinou či přáteli, můžete si zvuk přiblížit, abyste si mohli povídat mezi sebou, ale zároveň slyšeli dialogy z televize. A nakonec ještě možnost vzít si zvuk z televizoru „za roh“ nebo do vedlejší místnosti, aniž byste museli hlasitost zvyšovat na nejvyšší úroveň. Při mytí nádobí tak můžete poslouchat talk show nebo večerní zprávy.
 
Česká cena zatím zveřejněna nebyla, ale dle informací z britského trhu by nás neměla překvapit cena atakující hranici 5 tisíc korun.
 
Zdroj: Sony.cz


reklama
reklama