www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh

Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh
, , aktualita
Zkraje letošního roku představilo Sony v Japonsku přenosný bezdrátový reproduktor, který obsahuje i dálkový ovladač k televizoru. Tento neobvyklý produkt nakonec nabídne i českým zákazníkům. Jaké bude využití?
K oblíbeným
reklama
Když jsme v únoru psali o kombinaci bezdrátového reproduktoru a dálkového ovladače Sony SRS-LSR200, příliš jsme nečekali, že se tento neobvyklý produkt dostane za hranice domovského Japonska. Nakonec nás ovšem výrobce překvapil a o půl roku později oznámil jeho dostupnost v Evropě. Novinka se objevila také na české mutaci oficiálních stránek s informací, že prodej bude zahájen brzy. SRS-LSR200 je vlastně kompaktní bezdrátový reproduktor, který lze díky rozměrům 194 x 25 x 105 mm, hmotnosti 630 g a praktické rukojeti snadno přenášet.
 
 
Připojuje se k televizoru bezdrátově v pásmu 2,4 GHz, které umožňuje dosáhnout vzdálenosti až 30 metrů. Na vrchní straně reproduktoru se kromě kolečka pro změnu hlasitosti nachází také tlačítka pro přepínání programů, vypnutí televizoru apod. To znamená, že pro využití základních funkcí není nutné používat dálkový ovladač. Součástí jednotky jsou hned tři reproduktory, z nichž třetí by měl zajistit zřetelné dialogy. K tomu se přidává funkce Voice Zoom aktivovatelná jedním tlačítkem, která analyzuje výstup a zvýrazňuje právě hlasovou složku. SRS-LSR200 je kompatibilní s většinou televizorů – stačí připojit dokovací stanici přes optický kabel nebo audiokabel a také zajistit připojení k elektrické zásuvce. Integrovaná baterie zajistí výdrž až 13 hodin poslechu.
 
 
Sony nabízí hned několik scénářů, kdy by mohl být tento produkt užitečný. Pokud sledujete televizi o samotě a nechcete rušit ostatní, nemusíte díky malému reproduktoru, který máte blízko sebe, zvyšovat hlasitost na vysokou úroveň. Stejně tak starší osoby nebo lidé se sluchovým hendikepem mohou díky tomuto reproduktoru slyšet lépe dialogy. V případě, že sedíte s rodinou či přáteli, můžete si zvuk přiblížit, abyste si mohli povídat mezi sebou, ale zároveň slyšeli dialogy z televize. A nakonec ještě možnost vzít si zvuk z televizoru „za roh“ nebo do vedlejší místnosti, aniž byste museli hlasitost zvyšovat na nejvyšší úroveň. Při mytí nádobí tak můžete poslouchat talk show nebo večerní zprávy.
 
Česká cena zatím zveřejněna nebyla, ale dle informací z britského trhu by nás neměla překvapit cena atakující hranici 5 tisíc korun.
 
Zdroj: Sony.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik