www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh

Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh
, , aktualita
Zkraje letošního roku představilo Sony v Japonsku přenosný bezdrátový reproduktor, který obsahuje i dálkový ovladač k televizoru. Tento neobvyklý produkt nakonec nabídne i českým zákazníkům. Jaké bude využití?
K oblíbeným
reklama
Když jsme v únoru psali o kombinaci bezdrátového reproduktoru a dálkového ovladače Sony SRS-LSR200, příliš jsme nečekali, že se tento neobvyklý produkt dostane za hranice domovského Japonska. Nakonec nás ovšem výrobce překvapil a o půl roku později oznámil jeho dostupnost v Evropě. Novinka se objevila také na české mutaci oficiálních stránek s informací, že prodej bude zahájen brzy. SRS-LSR200 je vlastně kompaktní bezdrátový reproduktor, který lze díky rozměrům 194 x 25 x 105 mm, hmotnosti 630 g a praktické rukojeti snadno přenášet.
 
 
Připojuje se k televizoru bezdrátově v pásmu 2,4 GHz, které umožňuje dosáhnout vzdálenosti až 30 metrů. Na vrchní straně reproduktoru se kromě kolečka pro změnu hlasitosti nachází také tlačítka pro přepínání programů, vypnutí televizoru apod. To znamená, že pro využití základních funkcí není nutné používat dálkový ovladač. Součástí jednotky jsou hned tři reproduktory, z nichž třetí by měl zajistit zřetelné dialogy. K tomu se přidává funkce Voice Zoom aktivovatelná jedním tlačítkem, která analyzuje výstup a zvýrazňuje právě hlasovou složku. SRS-LSR200 je kompatibilní s většinou televizorů – stačí připojit dokovací stanici přes optický kabel nebo audiokabel a také zajistit připojení k elektrické zásuvce. Integrovaná baterie zajistí výdrž až 13 hodin poslechu.
 
 
Sony nabízí hned několik scénářů, kdy by mohl být tento produkt užitečný. Pokud sledujete televizi o samotě a nechcete rušit ostatní, nemusíte díky malému reproduktoru, který máte blízko sebe, zvyšovat hlasitost na vysokou úroveň. Stejně tak starší osoby nebo lidé se sluchovým hendikepem mohou díky tomuto reproduktoru slyšet lépe dialogy. V případě, že sedíte s rodinou či přáteli, můžete si zvuk přiblížit, abyste si mohli povídat mezi sebou, ale zároveň slyšeli dialogy z televize. A nakonec ještě možnost vzít si zvuk z televizoru „za roh“ nebo do vedlejší místnosti, aniž byste museli hlasitost zvyšovat na nejvyšší úroveň. Při mytí nádobí tak můžete poslouchat talk show nebo večerní zprávy.
 
Česká cena zatím zveřejněna nebyla, ale dle informací z britského trhu by nás neměla překvapit cena atakující hranici 5 tisíc korun.
 
Zdroj: Sony.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1 Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1
Sony letos uvedlo některé své televizory hardwarově připravené na HDMI 2.1, ale bez patřičné podpory ze strany firmwaru. Pro dvě řady LCD TV nyní vyšla aktualizace, která umožní přenos videa ve 4K120 nebo až 8K/120.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV
Vzhledem k nástupu koronavirových opatření i chladnějšího počasí budou na významu opět nabírat IPTV. Pojďme si proto shrnout novinky, které v uplynulým týdnu oznámili poskytovatelé jako Vodafone TV, Telly nebo SledováníTV.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K
Nedávné změny v kódování měly Netflixu pomoci výrazně snížit datový tok videí ve 4K, aniž by divák zaznamenal. S tím ovšem nesouhlasí předplatitelé, podle kterých lze rozeznat zhoršení kvality v některých scénách.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
20.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik