Sony spojilo dálkový ovladač a reproduktor do jednoho produktu

Sony spojilo dálkový ovladač a reproduktor do jednoho produktu
, , aktualita
Je to přenosný reproduktor, nebo dálkový ovladač k TV? Sony SRS-LSR200 kombinuje oba tyto produkty. Divák si tak může vzít zvuk z televizoru s sebou třeba na toaletu, aniž by musel zvyšovat hlasitost.
K oblíbeným
reklama
Japonsko je velmi specifický trh a odpovídá tomu i nabídka některých výrobců elektroniky, kteří do své nabídky přidávají podivné produkty. Sony představilo novinku v podobě televizního dálkové ovladače, který zároveň funguje jako přenosný reproduktor. Jeho rozměry proto nejsou zrovna nejmenší, především tloušťka mnohonásobně převyšuje běžné dálkové ovladače. Také hmotnost 630 gramů patří k vůbec nejvyšším. Na druhou stranu skoro nehrozí, že by vám ovladač zapadl někam za pohovku, jako se to může stát v případě malých a tenkých ovládačů dodávaných k většině dnešních televizorů.

 

Zvuk z televizoru kdekoliv v bytě

 
Pod ovládacím panelem, který obsahuje tlačítka pro změnu hlasitosti nebo přepnutí kanálu, se nachází dvojice 2W stereo reproduktorů. K nim navíc výrobce přidává jednotku vyladěnou pro frekvence lidského hlasu. K čemu tedy může být dobré spojení dálkového ovladače a reproduktoru? Představte si, že sledujete svůj oblíbený pořad, ale potřebujete si odskočit na toaletu nebo dojít do kuchyně. V takovém případě byste mohli zvýšit hlasitost televizoru na maximum, nebo přijít o některé důležité momenty. Po aktivaci reproduktoru v ovladači si ovšem můžete vzít zvuk z televizoru kamkoliv s sebou po domě. Zatímco při sledování akčního filmu to není vhodné řešení, v případě zpravodajství, dokumentů nebo seriálů může někdy stačit zvuková složka.

 
Sony SRS-LSR200 obsahuje také praktické držadlo, které usnadňuje přenášení
 
K přenosu zvuku z televizoru do reproduktoru je využívána bezdrátová technologie na frekvenci 2,4 GHz, takže uživatel není omezen dosahem Bluetooth. Nechybí ani infraport nebo 3,5mm audio jack, který umožňuje snadno připojit sluchátka. Ovladač je odolný proti polití, takže je možné jej bez obav používat třeba v koupelně. Sony SRS-LSR200 se již prodává an japonském trhu, kde stojí 20 000 yenů, v přepočtu asi 4 300 Kč. Ani cena tohoto ovladače s reproduktorem není zrovna lidová. Výrobce neprozradil, zda plánuje novinku uvést také na mezinárodních trzích, ale je to spíše nepravděpodobné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld
Další populární videohra se dočká seriálového zpracování. Amazon Prime Video přinese novinku natočenou podle post-apokalyptického RPG Fallout. Stát za ni budou autoři úspěšné série Westworld.
3.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik