Sony spojilo dálkový ovladač a reproduktor do jednoho produktu

Sony spojilo dálkový ovladač a reproduktor do jednoho produktu
, , aktualita
Je to přenosný reproduktor, nebo dálkový ovladač k TV? Sony SRS-LSR200 kombinuje oba tyto produkty. Divák si tak může vzít zvuk z televizoru s sebou třeba na toaletu, aniž by musel zvyšovat hlasitost.
K oblíbeným
reklama
Japonsko je velmi specifický trh a odpovídá tomu i nabídka některých výrobců elektroniky, kteří do své nabídky přidávají podivné produkty. Sony představilo novinku v podobě televizního dálkové ovladače, který zároveň funguje jako přenosný reproduktor. Jeho rozměry proto nejsou zrovna nejmenší, především tloušťka mnohonásobně převyšuje běžné dálkové ovladače. Také hmotnost 630 gramů patří k vůbec nejvyšším. Na druhou stranu skoro nehrozí, že by vám ovladač zapadl někam za pohovku, jako se to může stát v případě malých a tenkých ovládačů dodávaných k většině dnešních televizorů.

 

Zvuk z televizoru kdekoliv v bytě

 
Pod ovládacím panelem, který obsahuje tlačítka pro změnu hlasitosti nebo přepnutí kanálu, se nachází dvojice 2W stereo reproduktorů. K nim navíc výrobce přidává jednotku vyladěnou pro frekvence lidského hlasu. K čemu tedy může být dobré spojení dálkového ovladače a reproduktoru? Představte si, že sledujete svůj oblíbený pořad, ale potřebujete si odskočit na toaletu nebo dojít do kuchyně. V takovém případě byste mohli zvýšit hlasitost televizoru na maximum, nebo přijít o některé důležité momenty. Po aktivaci reproduktoru v ovladači si ovšem můžete vzít zvuk z televizoru kamkoliv s sebou po domě. Zatímco při sledování akčního filmu to není vhodné řešení, v případě zpravodajství, dokumentů nebo seriálů může někdy stačit zvuková složka.

 
Sony SRS-LSR200 obsahuje také praktické držadlo, které usnadňuje přenášení
 
K přenosu zvuku z televizoru do reproduktoru je využívána bezdrátová technologie na frekvenci 2,4 GHz, takže uživatel není omezen dosahem Bluetooth. Nechybí ani infraport nebo 3,5mm audio jack, který umožňuje snadno připojit sluchátka. Ovladač je odolný proti polití, takže je možné jej bez obav používat třeba v koupelně. Sony SRS-LSR200 se již prodává an japonském trhu, kde stojí 20 000 yenů, v přepočtu asi 4 300 Kč. Ani cena tohoto ovladače s reproduktorem není zrovna lidová. Výrobce neprozradil, zda plánuje novinku uvést také na mezinárodních trzích, ale je to spíše nepravděpodobné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky
Skylink pokračuje v rozšiřování nabídky volných programů, které jsou dostupné pro všechny zákazníky bez ohledu na předplacený balíček. Zahrnuje skoro čtyři desítky kanálů vysílající filmy, dokumenty, hudbu či dětské pořady.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru
Huawei příští týden představí na čínském trhu svůj druhý televizor. Nasvědčuje tomu vydaný teaser, který ukazuje vysouvací kameru. Nový model pravděpodobně nabídne ještě lepší parametry než současný.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma
Nucený pobyt doma během pandemie COVID-19 si můžete zkrátit novými originály z produkce Netflixu, které budou mít premiéru během dubna. Přinášíme vám jejich kompletní seznam, abyste věděli, na co se připravit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi
Po 25 letech se seriál Star Trek: Voyager dočká nové verze s vyšší kvalitou obrazu. Postará se o ni jeden z fanoušků, který k tomu využije software založený na strojovém učení. Podívejte se na první ukázku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020 Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020
Na český trh se pomalu chystají letošní televizory od Panasonicu. Jako první se v nabídce jednoho tuzemského prodejce objevily modely z cenově dostupné řady HX800E, a to rovnou ve třech úhlopříčkách. Kdy se na trh dostanou i další novinky?
29.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik