Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony spojilo dálkový ovladač a reproduktor do jednoho produktu

29.2.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Je to přenosný reproduktor, nebo dálkový ovladač k TV? Sony SRS-LSR200 kombinuje oba tyto produkty. Divák si tak může vzít zvuk z televizoru s sebou třeba na toaletu, aniž by musel zvyšovat hlasitost.
Japonsko je velmi specifický trh a odpovídá tomu i nabídka některých výrobců elektroniky, kteří do své nabídky přidávají podivné produkty. Sony představilo novinku v podobě televizního dálkové ovladače, který zároveň funguje jako přenosný reproduktor. Jeho rozměry proto nejsou zrovna nejmenší, především tloušťka mnohonásobně převyšuje běžné dálkové ovladače. Také hmotnost 630 gramů patří k vůbec nejvyšším. Na druhou stranu skoro nehrozí, že by vám ovladač zapadl někam za pohovku, jako se to může stát v případě malých a tenkých ovládačů dodávaných k většině dnešních televizorů.

 

Zvuk z televizoru kdekoliv v bytě

 
Pod ovládacím panelem, který obsahuje tlačítka pro změnu hlasitosti nebo přepnutí kanálu, se nachází dvojice 2W stereo reproduktorů. K nim navíc výrobce přidává jednotku vyladěnou pro frekvence lidského hlasu. K čemu tedy může být dobré spojení dálkového ovladače a reproduktoru? Představte si, že sledujete svůj oblíbený pořad, ale potřebujete si odskočit na toaletu nebo dojít do kuchyně. V takovém případě byste mohli zvýšit hlasitost televizoru na maximum, nebo přijít o některé důležité momenty. Po aktivaci reproduktoru v ovladači si ovšem můžete vzít zvuk z televizoru kamkoliv s sebou po domě. Zatímco při sledování akčního filmu to není vhodné řešení, v případě zpravodajství, dokumentů nebo seriálů může někdy stačit zvuková složka.

 
Sony SRS-LSR200 obsahuje také praktické držadlo, které usnadňuje přenášení
 
K přenosu zvuku z televizoru do reproduktoru je využívána bezdrátová technologie na frekvenci 2,4 GHz, takže uživatel není omezen dosahem Bluetooth. Nechybí ani infraport nebo 3,5mm audio jack, který umožňuje snadno připojit sluchátka. Ovladač je odolný proti polití, takže je možné jej bez obav používat třeba v koupelně. Sony SRS-LSR200 se již prodává an japonském trhu, kde stojí 20 000 yenů, v přepočtu asi 4 300 Kč. Ani cena tohoto ovladače s reproduktorem není zrovna lidová. Výrobce neprozradil, zda plánuje novinku uvést také na mezinárodních trzích, ale je to spíše nepravděpodobné.