www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony oznámilo nativní 4K projektory VW290ES a VW890ES s procesorem X1

Sony oznámilo nativní 4K projektory VW290ES a VW890ES s procesorem X1
, , aktualita
Sony přidalo do své nabídky další dva projektory pro domácí kino. Jeden z nich je laserový, druhý nabízí běžný zdroj světla. Obě novinky – VPL-VW290ES a VPL-VW890ES – ovšem spojuje nativní rozlišení 4K nebo procesor X1 s vylepšeným HDR.
K oblíbeným
reklama
Trendem poslední doby jsou tzv. Laser TV, které jsou zamýšleny jako přímá náhrada televizorů. Sony ovšem věří, že na trhu je stále místo pro klasické high-endové projektory. Do nabídky přidává další dva modely, které tradičně nejsou levné, ale měly by divákům poskytnout velmi kvalitní obrazový zážitek při sledování filmů či hraní her. VPL-VW290ES používá lampu s 1 500 lumeny, VPL-VW890ES potom laserový zdroj světla s 2 200 lumeny a nový objektiv ARC-F. Jeho doménou je velká clona a 18 skleněných včetně 6 prvků s extrémně nízkým rozptylem (ELD).
 
Sony VPL-VW290ES
 
Oba modely vsázejí na nativní podporu rozlišení 4096 x 2160 pixelů neboli 4K. Pro zpracování obrazu používají procesor X1, který umí optimalizovat každou scénu a upscalovat obraz z 2K či Full HD do 4K (technologie Reality Creation). Sony také slibuje vyšší kvalitu obrazu ve vysokém dynamickém rozsahu díky funkci Dynamic HDR Enhancer. Díky vyššímu výkonu procesoru X1 by také výsledek analýzy a optimalizace HDR měl být lepší než u předchozích modelů. Díky odděleným nastavením lze obraz kalibrovat samostatně pro SDR a HDR.
 
VPL-VW890ES
 
Hráče potěší režim s nízkou odezvou na vstupu a všechny uživatele potom tichý provoz (26 dB u VPL-VW290ES, respektive 24 dB u VPL-VW890ES). Nové projektory od Sony vstoupí na trh příští měsíc za ceny uvedené v tabulce níže. V nabídce nahradí tři roky staré modely VPL-VW270ES a VPL-VW870ES, které ještě nedisponovaly procesorem X1.
 
 
  VPL-VW290ES  VPL-VW890ES 
Začátek prodeje květen 2021 květen 2021
Cena 4 999 € (130 000 Kč) 23 999 € (650 000 Kč)
4K SXRD (4096p) Ano 
HDR (HDR10/HLG) Ano 
Procesor X1 Ano 
Zdroj světla lampa  svítilna
Jas (lumeny) 1 500  2 200
Dynamický kontrast Ano 
Dynamic HDR Enhancer Ano 
Samostatná kalibrace SDR/HDR Ano 
Super Resolution Ano 
Barva Triluminos Ano 
4K MotionFlow Ano 
3D kompatibilní Ano 
Objektiv ARC-F Ne  Ano
Optimalizace digitálního zaostření Ne  Ano
Motorizovaný objektiv se zoomem Ano  Ano
Paměť objektivu Ne  Ano
Posun objektivu Ano (85 %/31 %)  Ano (80 %/31 %)
Životnost (hodiny provozu) 5 000  20 000

Zdroj: Pro.sony via Avforums.com, 4kfilme.de (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik