www.tvfreak.cz
>
>

Hisense HE88L5V: „první sonická laserová TV“ zamíří na český trh

Hisense HE88L5V: „první sonická laserová TV“ zamíří na český trh
, , aktualita
Hisense oznámil, že koncem měsíce začne v českých obchodech nabízet další laserovou televizi neboli projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností. Tentokrát se zaměřil i na zvuk, který by měl vycházet přímo ze zobrazovacího panelu.
K oblíbeným
reklama
Hisense se řadí k průkopníkům „Laser TV“, tedy laserových projektorů s ultrakrátkou projekční vzdáleností, které mají ambice nahradit běžné televizory v naších obývacích pokojích. Čínský výrobce nedávno ohlásil, že v roce 2020 došlo k nárůstu prodeje těchto laserových televizí o 325 %. Letos se na trh dostane několik nových modelů a mezi nimi také „první sonická laserová TV“, která se skrývá pod označením HE88L5V. Hisense v tiskové zprávě oznámil, že se tato novinka v následujících týdnech dostane i na český trh a dokonce zveřejnil také předpokládanou cenu.
 
 
Hisense HE88L5V se skládá ze dvou částí: projektoru (výrobcem označovaným jako televizní konzole) a celulárního bionického panelu o úhlopříčce 88 palců (223 cm), který slouží nejen k projekci obrazu, ale také ozvučení. Struktura panelu je podobná včelím plástvím a obsahuje více než 100 tisíc audio buněk. Díky tomu může být zvuk šířen přímo z místa, kde probíhá děj a nikoliv z reproduktorů, které jsou umístěny někde mimo obraz. Hisense dokonce slibuje o 10 % vyšší věrnost zvuku ve srovnání s rezonančními panely používanými v některých OLED TV. Frekvenční pásmo od 50 Hz až do 20 kHz rovněž překonává běžné televizory a k dispozici je také podpora prostorového zvuku Dolby Atmos.
 
 
Laserová TV zároveň zabere méně místa než standardní projektory, neboť je umístěna pouhých 19 cm od stěny. Navíc nevyžaduje, aby byla v místnosti úplná tma. K projekci je využívána technologie DLP od společnosti Texas Instruments a systém X-Fusion Laser Light Source, který generuje velmi úzký světelný paprsek s jasem 350 nitů. Podle výrobce je podporováno rozlišení 4K Ultra HD, ale není jasné, zda nativně. Zařízení je připraveno také na formát HDR10. Vzhledem k operačnímu systému VIDAA U4 funguje laserová TV také jako multimediální centrum s aplikacemi a připojením k internetu.
 
Hisense HE88L5V se na český trh dostane koncem března. Cena byla předběžně stanovena na 129 000 Kč včetně DPH. To je o 40 tisíc více, než za kolik se prodává model se 100palcovou úhlopříčkou.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář