www.tvfreak.cz
>
>

Hisense HE88L5V: „první sonická laserová TV“ zamíří na český trh

Hisense HE88L5V: „první sonická laserová TV“ zamíří na český trh
, , aktualita
Hisense oznámil, že koncem měsíce začne v českých obchodech nabízet další laserovou televizi neboli projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností. Tentokrát se zaměřil i na zvuk, který by měl vycházet přímo ze zobrazovacího panelu.
K oblíbeným
reklama
Hisense se řadí k průkopníkům „Laser TV“, tedy laserových projektorů s ultrakrátkou projekční vzdáleností, které mají ambice nahradit běžné televizory v naších obývacích pokojích. Čínský výrobce nedávno ohlásil, že v roce 2020 došlo k nárůstu prodeje těchto laserových televizí o 325 %. Letos se na trh dostane několik nových modelů a mezi nimi také „první sonická laserová TV“, která se skrývá pod označením HE88L5V. Hisense v tiskové zprávě oznámil, že se tato novinka v následujících týdnech dostane i na český trh a dokonce zveřejnil také předpokládanou cenu.
 
 
Hisense HE88L5V se skládá ze dvou částí: projektoru (výrobcem označovaným jako televizní konzole) a celulárního bionického panelu o úhlopříčce 88 palců (223 cm), který slouží nejen k projekci obrazu, ale také ozvučení. Struktura panelu je podobná včelím plástvím a obsahuje více než 100 tisíc audio buněk. Díky tomu může být zvuk šířen přímo z místa, kde probíhá děj a nikoliv z reproduktorů, které jsou umístěny někde mimo obraz. Hisense dokonce slibuje o 10 % vyšší věrnost zvuku ve srovnání s rezonančními panely používanými v některých OLED TV. Frekvenční pásmo od 50 Hz až do 20 kHz rovněž překonává běžné televizory a k dispozici je také podpora prostorového zvuku Dolby Atmos.
 
 
Laserová TV zároveň zabere méně místa než standardní projektory, neboť je umístěna pouhých 19 cm od stěny. Navíc nevyžaduje, aby byla v místnosti úplná tma. K projekci je využívána technologie DLP od společnosti Texas Instruments a systém X-Fusion Laser Light Source, který generuje velmi úzký světelný paprsek s jasem 350 nitů. Podle výrobce je podporováno rozlišení 4K Ultra HD, ale není jasné, zda nativně. Zařízení je připraveno také na formát HDR10. Vzhledem k operačnímu systému VIDAA U4 funguje laserová TV také jako multimediální centrum s aplikacemi a připojením k internetu.
 
Hisense HE88L5V se na český trh dostane koncem března. Cena byla předběžně stanovena na 129 000 Kč včetně DPH. To je o 40 tisíc více, než za kolik se prodává model se 100palcovou úhlopříčkou.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení
Výsledky Netflixu za 1. čtvrtletí 2021 dokazují, že po loňském boomu se růst nových spotřebitelů velmi výrazně zpomalil. Firma také prohlásila, že nechce vyhrožovat uživatelům, kteří používají sdílená hesla.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
LG nepřestává rozšiřovat svou nabídku OLED TV. Letos představí ještě lifestylový model s inovativním designem, který ponese podivné označení gOLED. Novinka byla potvrzena na stránkách iF Design Awards.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem
Po letech spekulací byla dnes představena další generace Apple TV. Používá výkonnější procesor A12 Bionic, který umožní přehrávání videí v HDR při vysoké snímkovací frekvenci. Uživatelé se také dočkali redesignu dálkového ovladače.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
19.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik