www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+

Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+
, , aktualita
Ačkoliv Sony ve specifikacích o formátu HDR10+ nikde nehovoří, ve skutečnosti jej některé jeho modely televizorů podporují. Tuto spekulaci potvrdili redaktoři německého webu. kteří otestovali přehrávání filmu v praxi.
K oblíbeným
reklama
Podporu HDR10+ nedávno oznámilo hollywoodské studio Universal Pictures, které v tomto formátu nabídne některé své filmy. Pokud byste hledali televizor kompatibilní s HDR10+, nejspíš se podíváte do nabídky Samsungu nebo Panasonicu, kteří stojí u zrodu tohoto standardu. Později se připojil Philips (TP Vision) a první modely brzy uvedou na trh čínské značky Hisense či TCL. Ačkoliv Sony patří k největším výrobcům televizorů na světě, podporu HDR10+ zatím neoznámil. Z formátů vysokého dynamického rozsahu, které využívají tzv. dynamická metadata o jednotlivých scénách či snímcích ve filmu, japonský výrobce oficiálně podporuje pouze konkurenční Dolby Vision.
 
 
Podle německého webu 4KFilme.de už Sony dříve prohlásilo, že přehrávání filmů s HDR109 je na televizorech této značky „možné teoreticky, ale ne oficiálně“. Letos na jaře se na německém trhu začaly prodávat první fyzické kopie filmů v tomto formátu, redaktoři se proto rozhodli vše otestovat na televizoru Sony ZF9, vlajkové lodi v kategorii LCD TV. Využili přitom Ultra HD Blu-ray přehrávač Oppo UDP-203 a disk Bohemian Rhapsody. V podrobnostech o přehrávání potom opravdu objevili zmínku o HDR10+. Není přitom jasné, zda se to týká také dalších modelů televizorů, případně od jaké řady a roku výroby. Překvapí ovšem hlavně skutečnost, že Sony o této možnosti oficiálně mlčí, přitom by mohlo jít o další důvod pro některé zákazníky, proč zvolit právě televizor od japonského výrobce.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miniaturní Xiaomi Mi TV Stick přináší Android TV do každé televize Miniaturní Xiaomi Mi TV Stick přináší Android TV do každé televize
Xiaomi na evropském trhu představilo Mi TV Stick – malé zařízení, které se připojí rovnou do konektoru HDMI. Obsahuje Android TV a svou cenou neurazí. Oznámena byla zatím pouze verze s Full HD.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Filmmaker Mode míří na Samsung QLED TV. Vypne vylepšení obrazu Filmmaker Mode míří na Samsung QLED TV. Vypne vylepšení obrazu
Samsung začal distribuovat nový firmware pro letošní QLED TV, který zpřístupňuje Filmmaker Mode. Tento režim vypne většinu funkcí pro dodatečné vylepšení obrazu. Aktualizace je zatím dostupná jen v USA.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace pro televize LG CX a GX přidala AMD FreeSync Premium Aktualizace pro televize LG CX a GX přidala AMD FreeSync Premium
LG přineslo slibovanou aktualizaci pro své letošní OLED TV z řad CX a GX. Přidává podporu AMD FreeSync Premium, v pořadí třetí technologie pro variabilní obnovovací frekvenci. Tuto novinku tedy ocení hráči.
14.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Přechod na DVB-T2 je zase v plném proudu, staré vysílání skončilo v jižních Čechách Přechod na DVB-T2 je zase v plném proudu, staré vysílání skončilo v jižních Čechách
Po skoro čtyřměsíční pauze způsobené koronavirovou krizí zase pokračuje přechod na standard DVB-T2. Dnes o půlnoci bylo ukončeno původní vysílání DVB-T v jižních Čechách, minulý týden na západě republiky.
14.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
14.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář