www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+

Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+
, , aktualita
Ačkoliv Sony ve specifikacích o formátu HDR10+ nikde nehovoří, ve skutečnosti jej některé jeho modely televizorů podporují. Tuto spekulaci potvrdili redaktoři německého webu. kteří otestovali přehrávání filmu v praxi.
K oblíbeným
reklama
Podporu HDR10+ nedávno oznámilo hollywoodské studio Universal Pictures, které v tomto formátu nabídne některé své filmy. Pokud byste hledali televizor kompatibilní s HDR10+, nejspíš se podíváte do nabídky Samsungu nebo Panasonicu, kteří stojí u zrodu tohoto standardu. Později se připojil Philips (TP Vision) a první modely brzy uvedou na trh čínské značky Hisense či TCL. Ačkoliv Sony patří k největším výrobcům televizorů na světě, podporu HDR10+ zatím neoznámil. Z formátů vysokého dynamického rozsahu, které využívají tzv. dynamická metadata o jednotlivých scénách či snímcích ve filmu, japonský výrobce oficiálně podporuje pouze konkurenční Dolby Vision.
 
 
Podle německého webu 4KFilme.de už Sony dříve prohlásilo, že přehrávání filmů s HDR109 je na televizorech této značky „možné teoreticky, ale ne oficiálně“. Letos na jaře se na německém trhu začaly prodávat první fyzické kopie filmů v tomto formátu, redaktoři se proto rozhodli vše otestovat na televizoru Sony ZF9, vlajkové lodi v kategorii LCD TV. Využili přitom Ultra HD Blu-ray přehrávač Oppo UDP-203 a disk Bohemian Rhapsody. V podrobnostech o přehrávání potom opravdu objevili zmínku o HDR10+. Není přitom jasné, zda se to týká také dalších modelů televizorů, případně od jaké řady a roku výroby. Překvapí ovšem hlavně skutečnost, že Sony o této možnosti oficiálně mlčí, přitom by mohlo jít o další důvod pro některé zákazníky, proč zvolit právě televizor od japonského výrobce.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum
Vědci z Princeton University se podívali na zoubek chytrým televizím a instalovaným aplikacím pro nabízené kanály. Zjistilo se, že většina z nich sleduje své uživatele a vytváří si jejich sledovací profily pro další využití.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů
Streamovací služba Netflix výrazně rozšiřuje svůj český záběr. Jednak přináší rozhraní v češtině, jednak přichází se značně širší nabídkou českých seriálů a filmů. Do konce roku má přibýt 150 dalších.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení
Streamovací služba Disney+ sice zahájí svou činnost až za měsíc, ale už dnes si ji můžete v některých zemích předplatit. Pokud zaplatíte rovnou 3 roky najednou, cena se dostane z $6,99 měsíčně v průměru na méně než 5 dolarů.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer
Sir Patrick Stewart se vrací do role kapitána Jean-Luc Picarda. Už za necelého čtvrt roku je tu Star Trek: Picard, což bude 10dílný streamovaný seriál, ve kterém uvidíme i další hrdiny z předchozích dílů vesmírné ságy.
8.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu
Streamovací služby jsou čím dál více důležitějšími zdroji příjmů a války mezi jednotlivými systémy nabírají obrátky. Amazon tak na svém Fire TV nechce nabízet aplikace od Disney, ten zase nechce zobrazovat reklamy Netflixu.
6.10.2019, aktualita, Milan Šurkala