www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+

Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+
, , aktualita
Ačkoliv Sony ve specifikacích o formátu HDR10+ nikde nehovoří, ve skutečnosti jej některé jeho modely televizorů podporují. Tuto spekulaci potvrdili redaktoři německého webu. kteří otestovali přehrávání filmu v praxi.
K oblíbeným
reklama
Podporu HDR10+ nedávno oznámilo hollywoodské studio Universal Pictures, které v tomto formátu nabídne některé své filmy. Pokud byste hledali televizor kompatibilní s HDR10+, nejspíš se podíváte do nabídky Samsungu nebo Panasonicu, kteří stojí u zrodu tohoto standardu. Později se připojil Philips (TP Vision) a první modely brzy uvedou na trh čínské značky Hisense či TCL. Ačkoliv Sony patří k největším výrobcům televizorů na světě, podporu HDR10+ zatím neoznámil. Z formátů vysokého dynamického rozsahu, které využívají tzv. dynamická metadata o jednotlivých scénách či snímcích ve filmu, japonský výrobce oficiálně podporuje pouze konkurenční Dolby Vision.
 
 
Podle německého webu 4KFilme.de už Sony dříve prohlásilo, že přehrávání filmů s HDR109 je na televizorech této značky „možné teoreticky, ale ne oficiálně“. Letos na jaře se na německém trhu začaly prodávat první fyzické kopie filmů v tomto formátu, redaktoři se proto rozhodli vše otestovat na televizoru Sony ZF9, vlajkové lodi v kategorii LCD TV. Využili přitom Ultra HD Blu-ray přehrávač Oppo UDP-203 a disk Bohemian Rhapsody. V podrobnostech o přehrávání potom opravdu objevili zmínku o HDR10+. Není přitom jasné, zda se to týká také dalších modelů televizorů, případně od jaké řady a roku výroby. Překvapí ovšem hlavně skutečnost, že Sony o této možnosti oficiálně mlčí, přitom by mohlo jít o další důvod pro některé zákazníky, proč zvolit právě televizor od japonského výrobce.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Matrix míří v USA znovu do kin Matrix míří v USA znovu do kin

Američtí diváci si po 20 letech budou moci znovu (někteří poprvé) užít legendárního sci-fi Matrix v kinech. Tam zanedlouho zamíří upravená verze s vylepšeným zvukem Dolby Armos a obrazem Dolby Vision. 

6.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix
Infotainment elektromobilů Tesla se stále vylepšuje a po hrách Atari se tu objeví i podpora některých streamovacích služeb. Zatím se hovoří o tom, že by jeden z následujících updatů měl přinést streamování služeb YouTube a Netflix.
28.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí
Výrobce televizí TCL přichází na český trh se dvěma novými řadami Smart TV, modely EP64 a EP66. Ty mají rozlišení UHD 4K, nechybí jim ani systém umělé inteligence AI-IN a také funkce Smart HDR.
27.7.2019, aktualita, Milan Šurkala