Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+

20.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Ačkoliv Sony ve specifikacích o formátu HDR10+ nikde nehovoří, ve skutečnosti jej některé jeho modely televizorů podporují. Tuto spekulaci potvrdili redaktoři německého webu. kteří otestovali přehrávání filmu v praxi.
Podporu HDR10+ nedávno oznámilo hollywoodské studio Universal Pictures, které v tomto formátu nabídne některé své filmy. Pokud byste hledali televizor kompatibilní s HDR10+, nejspíš se podíváte do nabídky Samsungu nebo Panasonicu, kteří stojí u zrodu tohoto standardu. Později se připojil Philips (TP Vision) a první modely brzy uvedou na trh čínské značky Hisense či TCL. Ačkoliv Sony patří k největším výrobcům televizorů na světě, podporu HDR10+ zatím neoznámil. Z formátů vysokého dynamického rozsahu, které využívají tzv. dynamická metadata o jednotlivých scénách či snímcích ve filmu, japonský výrobce oficiálně podporuje pouze konkurenční Dolby Vision.
 
 
Podle německého webu 4KFilme.de už Sony dříve prohlásilo, že přehrávání filmů s HDR109 je na televizorech této značky „možné teoreticky, ale ne oficiálně“. Letos na jaře se na německém trhu začaly prodávat první fyzické kopie filmů v tomto formátu, redaktoři se proto rozhodli vše otestovat na televizoru Sony ZF9, vlajkové lodi v kategorii LCD TV. Využili přitom Ultra HD Blu-ray přehrávač Oppo UDP-203 a disk Bohemian Rhapsody. V podrobnostech o přehrávání potom opravdu objevili zmínku o HDR10+. Není přitom jasné, zda se to týká také dalších modelů televizorů, případně od jaké řady a roku výroby. Překvapí ovšem hlavně skutečnost, že Sony o této možnosti oficiálně mlčí, přitom by mohlo jít o další důvod pro některé zákazníky, proč zvolit právě televizor od japonského výrobce.
 
Zdroj: 4kfilme.de