www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+

Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+
, , aktualita
Ačkoliv Sony ve specifikacích o formátu HDR10+ nikde nehovoří, ve skutečnosti jej některé jeho modely televizorů podporují. Tuto spekulaci potvrdili redaktoři německého webu. kteří otestovali přehrávání filmu v praxi.
K oblíbeným
reklama
Podporu HDR10+ nedávno oznámilo hollywoodské studio Universal Pictures, které v tomto formátu nabídne některé své filmy. Pokud byste hledali televizor kompatibilní s HDR10+, nejspíš se podíváte do nabídky Samsungu nebo Panasonicu, kteří stojí u zrodu tohoto standardu. Později se připojil Philips (TP Vision) a první modely brzy uvedou na trh čínské značky Hisense či TCL. Ačkoliv Sony patří k největším výrobcům televizorů na světě, podporu HDR10+ zatím neoznámil. Z formátů vysokého dynamického rozsahu, které využívají tzv. dynamická metadata o jednotlivých scénách či snímcích ve filmu, japonský výrobce oficiálně podporuje pouze konkurenční Dolby Vision.
 
 
Podle německého webu 4KFilme.de už Sony dříve prohlásilo, že přehrávání filmů s HDR109 je na televizorech této značky „možné teoreticky, ale ne oficiálně“. Letos na jaře se na německém trhu začaly prodávat první fyzické kopie filmů v tomto formátu, redaktoři se proto rozhodli vše otestovat na televizoru Sony ZF9, vlajkové lodi v kategorii LCD TV. Využili přitom Ultra HD Blu-ray přehrávač Oppo UDP-203 a disk Bohemian Rhapsody. V podrobnostech o přehrávání potom opravdu objevili zmínku o HDR10+. Není přitom jasné, zda se to týká také dalších modelů televizorů, případně od jaké řady a roku výroby. Překvapí ovšem hlavně skutečnost, že Sony o této možnosti oficiálně mlčí, přitom by mohlo jít o další důvod pro některé zákazníky, proč zvolit právě televizor od japonského výrobce.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik