www.tvfreak.cz
>
>
>

Filmy s HDR10+ nabídnou také Universal Pictures

Filmy s HDR10+ nabídnou také Universal Pictures
, , aktualita
Samsungu se podařilo sehnat dalšího partnera, který bude dodávat obsah ve formátu HDR10+. Jedná se o proslulé studio Universal Pictures, které své filmy nabídky na UHD Blu-ray discích i online.
K oblíbeným
reklama
Koncem loňského roku oznámil Samsung velké rozšíření partnerů, kteří podporují formát HDR10+. Jednalo se o výrobce televizorů, hardwarových komponentů i streamovací služby. Nyní jihokorejská společnost ohlásila další velký úlovek. Do klubu HDR10+ se připojuje holywoodské studio Universal Pictures Home Entertainment, které už má zkušenosti s konkurenčním Dolby Vision. Své portfolio bezmála čtyř desítek filmů v Dolby Vision nyní rozšíří také o tituly, které budou podporovat HDR10+. K dispozici budou jak na fyzických discích Ultra HD Blu-ray, tak v digitální podobě, tedy skrze služby pro streamování videa a online půjčovny.
 
 
V tiskové zprávě jsme se dozvěděli, že v kvalitě HDR10+ budou dostupné vybrané nové i stávající filmy, ale seznam konkrétních titulů nebo termín vydání zatím ani jedna ze stran neprozradila. Obsah v HDR10+ by měl mít bohatší barvy i kontrast, ve srovnání s „běžným“ HDR10 navíc využívá tzv. dynamická metadata, která určují nastavení pro jednotlivé scény. Dalšími hollywoodskými studii, které podporují HDR10+, jsou 20th Century Fox a Warner Bros. První jmenované dokonce patří se Samsungem, Panasonicem a Amazonem k zakládajícím členům HDR10+ Alliance. Přesto po dvou letech vydalo pouze několik filmů v tomto formátu vysokého dynamického rozsahu. Jistá není ani budoucnost, neboť studio spolkl Disney. Akvizice v hodnotě 71 miliard dolarů byla dokončena teprve nedávno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář