www.tvfreak.cz
>
>
>

Filmy s HDR10+ nabídnou také Universal Pictures

Filmy s HDR10+ nabídnou také Universal Pictures
, , aktualita
Samsungu se podařilo sehnat dalšího partnera, který bude dodávat obsah ve formátu HDR10+. Jedná se o proslulé studio Universal Pictures, které své filmy nabídky na UHD Blu-ray discích i online.
K oblíbeným
reklama
Koncem loňského roku oznámil Samsung velké rozšíření partnerů, kteří podporují formát HDR10+. Jednalo se o výrobce televizorů, hardwarových komponentů i streamovací služby. Nyní jihokorejská společnost ohlásila další velký úlovek. Do klubu HDR10+ se připojuje holywoodské studio Universal Pictures Home Entertainment, které už má zkušenosti s konkurenčním Dolby Vision. Své portfolio bezmála čtyř desítek filmů v Dolby Vision nyní rozšíří také o tituly, které budou podporovat HDR10+. K dispozici budou jak na fyzických discích Ultra HD Blu-ray, tak v digitální podobě, tedy skrze služby pro streamování videa a online půjčovny.
 
 
V tiskové zprávě jsme se dozvěděli, že v kvalitě HDR10+ budou dostupné vybrané nové i stávající filmy, ale seznam konkrétních titulů nebo termín vydání zatím ani jedna ze stran neprozradila. Obsah v HDR10+ by měl mít bohatší barvy i kontrast, ve srovnání s „běžným“ HDR10 navíc využívá tzv. dynamická metadata, která určují nastavení pro jednotlivé scény. Dalšími hollywoodskými studii, které podporují HDR10+, jsou 20th Century Fox a Warner Bros. První jmenované dokonce patří se Samsungem, Panasonicem a Amazonem k zakládajícím členům HDR10+ Alliance. Přesto po dvou letech vydalo pouze několik filmů v tomto formátu vysokého dynamického rozsahu. Jistá není ani budoucnost, neboť studio spolkl Disney. Akvizice v hodnotě 71 miliard dolarů byla dokončena teprve nedávno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen
Smart TV v roce 2018 tvořily většinu prodaných televizorů, jak tvrdí analýza společnosti Strategy Analytics. A nejspokojenější může být Samsung, každý pátý model totiž využíval jeho systém Tizen.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+ Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+
Ačkoliv Sony ve specifikacích o formátu HDR10+ nikde nehovoří, ve skutečnosti jej některé jeho modely televizorů podporují. Tuto spekulaci potvrdili redaktoři německého webu. kteří otestovali přehrávání filmu v praxi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+ Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+
Do startu služby pro streamování videa Disney+ sice zbývá více než půl roku, ale už nyní byl zveřejněn kompletní seznam filmů a seriálů, které na diváky čekají. Nejzajímavější je samozřejmě část s originály, které se exkluzivně objeví v Disney+.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně? Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně?
Cesta žlutého cirkusu Dana Přibáně skončila. Do kin zamířil poslední díl série, který ukončil putování žlutých Trabantů příjezdem do Prahy, kde je uvítala kvanta fanoušků. Jaký je však tento poslední film, na to se podívá naše recenze.
18.4.2019, recenze, Milan Šurkala
Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu
Před pár týdny představené soundbary Samsung HW-Q70R a HW-Q60R už velmi brzy zamíří do českých obchodů. Tuzemské zastoupení nyní potvrdilo, kdy a za kolik si první letošní modely budeme moct zakoupit.
15.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik