www.tvfreak.cz
>
>
>

Filmy s HDR10+ nabídnou také Universal Pictures

Filmy s HDR10+ nabídnou také Universal Pictures
, , aktualita
Samsungu se podařilo sehnat dalšího partnera, který bude dodávat obsah ve formátu HDR10+. Jedná se o proslulé studio Universal Pictures, které své filmy nabídky na UHD Blu-ray discích i online.
K oblíbeným
reklama
Koncem loňského roku oznámil Samsung velké rozšíření partnerů, kteří podporují formát HDR10+. Jednalo se o výrobce televizorů, hardwarových komponentů i streamovací služby. Nyní jihokorejská společnost ohlásila další velký úlovek. Do klubu HDR10+ se připojuje holywoodské studio Universal Pictures Home Entertainment, které už má zkušenosti s konkurenčním Dolby Vision. Své portfolio bezmála čtyř desítek filmů v Dolby Vision nyní rozšíří také o tituly, které budou podporovat HDR10+. K dispozici budou jak na fyzických discích Ultra HD Blu-ray, tak v digitální podobě, tedy skrze služby pro streamování videa a online půjčovny.
 
 
V tiskové zprávě jsme se dozvěděli, že v kvalitě HDR10+ budou dostupné vybrané nové i stávající filmy, ale seznam konkrétních titulů nebo termín vydání zatím ani jedna ze stran neprozradila. Obsah v HDR10+ by měl mít bohatší barvy i kontrast, ve srovnání s „běžným“ HDR10 navíc využívá tzv. dynamická metadata, která určují nastavení pro jednotlivé scény. Dalšími hollywoodskými studii, které podporují HDR10+, jsou 20th Century Fox a Warner Bros. První jmenované dokonce patří se Samsungem, Panasonicem a Amazonem k zakládajícím členům HDR10+ Alliance. Přesto po dvou letech vydalo pouze několik filmů v tomto formátu vysokého dynamického rozsahu. Jistá není ani budoucnost, neboť studio spolkl Disney. Akvizice v hodnotě 71 miliard dolarů byla dokončena teprve nedávno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik