Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Filmy s HDR10+ nabídnou také Universal Pictures

4.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Samsungu se podařilo sehnat dalšího partnera, který bude dodávat obsah ve formátu HDR10+. Jedná se o proslulé studio Universal Pictures, které své filmy nabídky na UHD Blu-ray discích i online.
Koncem loňského roku oznámil Samsung velké rozšíření partnerů, kteří podporují formát HDR10+. Jednalo se o výrobce televizorů, hardwarových komponentů i streamovací služby. Nyní jihokorejská společnost ohlásila další velký úlovek. Do klubu HDR10+ se připojuje holywoodské studio Universal Pictures Home Entertainment, které už má zkušenosti s konkurenčním Dolby Vision. Své portfolio bezmála čtyř desítek filmů v Dolby Vision nyní rozšíří také o tituly, které budou podporovat HDR10+. K dispozici budou jak na fyzických discích Ultra HD Blu-ray, tak v digitální podobě, tedy skrze služby pro streamování videa a online půjčovny.
 
 
V tiskové zprávě jsme se dozvěděli, že v kvalitě HDR10+ budou dostupné vybrané nové i stávající filmy, ale seznam konkrétních titulů nebo termín vydání zatím ani jedna ze stran neprozradila. Obsah v HDR10+ by měl mít bohatší barvy i kontrast, ve srovnání s „běžným“ HDR10 navíc využívá tzv. dynamická metadata, která určují nastavení pro jednotlivé scény. Dalšími hollywoodskými studii, které podporují HDR10+, jsou 20th Century Fox a Warner Bros. První jmenované dokonce patří se Samsungem, Panasonicem a Amazonem k zakládajícím členům HDR10+ Alliance. Přesto po dvou letech vydalo pouze několik filmů v tomto formátu vysokého dynamického rozsahu. Jistá není ani budoucnost, neboť studio spolkl Disney. Akvizice v hodnotě 71 miliard dolarů byla dokončena teprve nedávno.