Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony HT-S40R: soundbar 5.1 s bezdrátovým subwooferem a zadními reproduktory

18.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Sony přidalo do nabídky nový soundbar HT-S40R, který nabídne relativně silný výkon a 5.1kanálový zvuk. Dodáván je s externím subwooferem, zesilovačem a zadními reproduktory. Ke kompatibilním televizím Bravia lze soundbar připojit bezdrátově.
Tento týden byl představen soundbar HT-S40R od Sony, který přichází rok po představení modelu HT-S20R. Stejně jako loňský předchůdce nabídne 5.1kanálový zvuk, i když výstupní výkon narost o polovinu. HT-S40R není pouze soundbar, ale zvukový systém, který zahrnuje také externí subwoofer, zadní reproduktory a zesilovač zadních reproduktorů. Jednotlivé prvky systému jsou spojeny bezdrátově, takže se nemusíte bát natahování kabelů přes celý obývák. Dokonce i televizor lze k soundbaru připojit bezdrátově (přes Bluetooth), budete ovšem potřebovat kompatibilní model Bravia. Kromě toho je k dispozici rozhraní HDMI (včetně ARC a CEC), optický nebo analogový audio vstup.
 
 
Sony HT-S40R přináší zvuk s reálnými kanály 5.1. Nejedná se tedy o žádný upmixing jako u některých konkurenčních soundbarů. Pokročilejší technologie prostorového zvuku jako Dolby Atmos nebo DTS:X ovšem ve výbavě chybí. Soundbar ovšem zvládne zpracovat formát Dolby Digital. Výrobce uvádí celkový výstupní výkon 600 W. Připraveny jsou čtyři zvukové režimy: kino, hudba, standardní a automatický. Poslední jmenovaný rozpozná přehrávaný obsah a zvolí podle toho vhodné nastavení. K dispozici je také noční nebo hlasový režim, který zvýrazní dialogy.
 
 
Samotný soundbar je s rozměry 900 x 52 x 74,5 mm relativně kompaktní, aby dobře zapadl pod televizi. Nabízí se ovšem také možnost instalace na stěnu, a to rovněž v případě zadních reproduktorů. Tenký zesilovač lze položit na stolek či poličku, případně také připevnit na zeď. Výrobce slibuje, že instalace systému je velmi snadná. Soundbar můžete využít nejen k upgradu ozvučení svého televizoru, ale také k poslechu hudby. Ideálně můžete hudbu streamovat bezdrátově ze svého smartphonu přes rozhraní Bluetooth, případně použít port USB k připojení „flashky“ nebo jiného externího úložiště.
 
Sony HT-S40R bude na evropských trzích k dispozici od května 2021 za cenu okolo 400 eur, v přepočtu 10 500 Kč. V základním balení najdou zákazníci také dálkové ovládání.