www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony HT-S40R: soundbar 5.1 s bezdrátovým subwooferem a zadními reproduktory

Sony HT-S40R: soundbar 5.1 s bezdrátovým subwooferem a zadními reproduktory
, , aktualita
Sony přidalo do nabídky nový soundbar HT-S40R, který nabídne relativně silný výkon a 5.1kanálový zvuk. Dodáván je s externím subwooferem, zesilovačem a zadními reproduktory. Ke kompatibilním televizím Bravia lze soundbar připojit bezdrátově.
K oblíbeným
reklama
Tento týden byl představen soundbar HT-S40R od Sony, který přichází rok po představení modelu HT-S20R. Stejně jako loňský předchůdce nabídne 5.1kanálový zvuk, i když výstupní výkon narost o polovinu. HT-S40R není pouze soundbar, ale zvukový systém, který zahrnuje také externí subwoofer, zadní reproduktory a zesilovač zadních reproduktorů. Jednotlivé prvky systému jsou spojeny bezdrátově, takže se nemusíte bát natahování kabelů přes celý obývák. Dokonce i televizor lze k soundbaru připojit bezdrátově (přes Bluetooth), budete ovšem potřebovat kompatibilní model Bravia. Kromě toho je k dispozici rozhraní HDMI (včetně ARC a CEC), optický nebo analogový audio vstup.
 
 
Sony HT-S40R přináší zvuk s reálnými kanály 5.1. Nejedná se tedy o žádný upmixing jako u některých konkurenčních soundbarů. Pokročilejší technologie prostorového zvuku jako Dolby Atmos nebo DTS:X ovšem ve výbavě chybí. Soundbar ovšem zvládne zpracovat formát Dolby Digital. Výrobce uvádí celkový výstupní výkon 600 W. Připraveny jsou čtyři zvukové režimy: kino, hudba, standardní a automatický. Poslední jmenovaný rozpozná přehrávaný obsah a zvolí podle toho vhodné nastavení. K dispozici je také noční nebo hlasový režim, který zvýrazní dialogy.
 
 
Samotný soundbar je s rozměry 900 x 52 x 74,5 mm relativně kompaktní, aby dobře zapadl pod televizi. Nabízí se ovšem také možnost instalace na stěnu, a to rovněž v případě zadních reproduktorů. Tenký zesilovač lze položit na stolek či poličku, případně také připevnit na zeď. Výrobce slibuje, že instalace systému je velmi snadná. Soundbar můžete využít nejen k upgradu ozvučení svého televizoru, ale také k poslechu hudby. Ideálně můžete hudbu streamovat bezdrátově ze svého smartphonu přes rozhraní Bluetooth, případně použít port USB k připojení „flashky“ nebo jiného externího úložiště.
 
Sony HT-S40R bude na evropských trzích k dispozici od května 2021 za cenu okolo 400 eur, v přepočtu 10 500 Kč. V základním balení najdou zákazníci také dálkové ovládání.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik