www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony HT-S40R: soundbar 5.1 s bezdrátovým subwooferem a zadními reproduktory

Sony HT-S40R: soundbar 5.1 s bezdrátovým subwooferem a zadními reproduktory
, , aktualita
Sony přidalo do nabídky nový soundbar HT-S40R, který nabídne relativně silný výkon a 5.1kanálový zvuk. Dodáván je s externím subwooferem, zesilovačem a zadními reproduktory. Ke kompatibilním televizím Bravia lze soundbar připojit bezdrátově.
K oblíbeným
reklama
Tento týden byl představen soundbar HT-S40R od Sony, který přichází rok po představení modelu HT-S20R. Stejně jako loňský předchůdce nabídne 5.1kanálový zvuk, i když výstupní výkon narost o polovinu. HT-S40R není pouze soundbar, ale zvukový systém, který zahrnuje také externí subwoofer, zadní reproduktory a zesilovač zadních reproduktorů. Jednotlivé prvky systému jsou spojeny bezdrátově, takže se nemusíte bát natahování kabelů přes celý obývák. Dokonce i televizor lze k soundbaru připojit bezdrátově (přes Bluetooth), budete ovšem potřebovat kompatibilní model Bravia. Kromě toho je k dispozici rozhraní HDMI (včetně ARC a CEC), optický nebo analogový audio vstup.
 
 
Sony HT-S40R přináší zvuk s reálnými kanály 5.1. Nejedná se tedy o žádný upmixing jako u některých konkurenčních soundbarů. Pokročilejší technologie prostorového zvuku jako Dolby Atmos nebo DTS:X ovšem ve výbavě chybí. Soundbar ovšem zvládne zpracovat formát Dolby Digital. Výrobce uvádí celkový výstupní výkon 600 W. Připraveny jsou čtyři zvukové režimy: kino, hudba, standardní a automatický. Poslední jmenovaný rozpozná přehrávaný obsah a zvolí podle toho vhodné nastavení. K dispozici je také noční nebo hlasový režim, který zvýrazní dialogy.
 
 
Samotný soundbar je s rozměry 900 x 52 x 74,5 mm relativně kompaktní, aby dobře zapadl pod televizi. Nabízí se ovšem také možnost instalace na stěnu, a to rovněž v případě zadních reproduktorů. Tenký zesilovač lze položit na stolek či poličku, případně také připevnit na zeď. Výrobce slibuje, že instalace systému je velmi snadná. Soundbar můžete využít nejen k upgradu ozvučení svého televizoru, ale také k poslechu hudby. Ideálně můžete hudbu streamovat bezdrátově ze svého smartphonu přes rozhraní Bluetooth, případně použít port USB k připojení „flashky“ nebo jiného externího úložiště.
 
Sony HT-S40R bude na evropských trzích k dispozici od května 2021 za cenu okolo 400 eur, v přepočtu 10 500 Kč. V základním balení najdou zákazníci také dálkové ovládání.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala