www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony HT-S40R: soundbar 5.1 s bezdrátovým subwooferem a zadními reproduktory

Sony HT-S40R: soundbar 5.1 s bezdrátovým subwooferem a zadními reproduktory
, , aktualita
Sony přidalo do nabídky nový soundbar HT-S40R, který nabídne relativně silný výkon a 5.1kanálový zvuk. Dodáván je s externím subwooferem, zesilovačem a zadními reproduktory. Ke kompatibilním televizím Bravia lze soundbar připojit bezdrátově.
K oblíbeným
reklama
Tento týden byl představen soundbar HT-S40R od Sony, který přichází rok po představení modelu HT-S20R. Stejně jako loňský předchůdce nabídne 5.1kanálový zvuk, i když výstupní výkon narost o polovinu. HT-S40R není pouze soundbar, ale zvukový systém, který zahrnuje také externí subwoofer, zadní reproduktory a zesilovač zadních reproduktorů. Jednotlivé prvky systému jsou spojeny bezdrátově, takže se nemusíte bát natahování kabelů přes celý obývák. Dokonce i televizor lze k soundbaru připojit bezdrátově (přes Bluetooth), budete ovšem potřebovat kompatibilní model Bravia. Kromě toho je k dispozici rozhraní HDMI (včetně ARC a CEC), optický nebo analogový audio vstup.
 
 
Sony HT-S40R přináší zvuk s reálnými kanály 5.1. Nejedná se tedy o žádný upmixing jako u některých konkurenčních soundbarů. Pokročilejší technologie prostorového zvuku jako Dolby Atmos nebo DTS:X ovšem ve výbavě chybí. Soundbar ovšem zvládne zpracovat formát Dolby Digital. Výrobce uvádí celkový výstupní výkon 600 W. Připraveny jsou čtyři zvukové režimy: kino, hudba, standardní a automatický. Poslední jmenovaný rozpozná přehrávaný obsah a zvolí podle toho vhodné nastavení. K dispozici je také noční nebo hlasový režim, který zvýrazní dialogy.
 
 
Samotný soundbar je s rozměry 900 x 52 x 74,5 mm relativně kompaktní, aby dobře zapadl pod televizi. Nabízí se ovšem také možnost instalace na stěnu, a to rovněž v případě zadních reproduktorů. Tenký zesilovač lze položit na stolek či poličku, případně také připevnit na zeď. Výrobce slibuje, že instalace systému je velmi snadná. Soundbar můžete využít nejen k upgradu ozvučení svého televizoru, ale také k poslechu hudby. Ideálně můžete hudbu streamovat bezdrátově ze svého smartphonu přes rozhraní Bluetooth, případně použít port USB k připojení „flashky“ nebo jiného externího úložiště.
 
Sony HT-S40R bude na evropských trzích k dispozici od května 2021 za cenu okolo 400 eur, v přepočtu 10 500 Kč. V základním balení najdou zákazníci také dálkové ovládání.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik