Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony HT-S20R: nový 5.1 soundbar se dostane na český trh

23.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Sony v tichosti představilo 5.1 kanálový soundbar, který bude dodáván se subwooferem a zadními reproduktory. Uživatelům nabídne silný zvuk či možnost streamování  hudby z telefonu přes Bluetooth.
Sony po čase rozšířilo svou nabídku audio příslušenství k televizorům o model HT-S20R. Jedná se o systém, jehož základem je třípásmový soundbar, ale obsahuje také externí subwoofer a zadní reproduktory. Výsledkem je celkový výstupní výkon 400 W a 5.1kanálový prostorový zvuk. Úkolem tohoto soundbaru je vylepšení zvuku z televizoru, neboť integrované reproduktory nedosahují takové kvality, i když je pravda, že díky snaze výrobců postupně dochází ke zlepšení. Sony HT-S20R je samozřejmě kompatibilní s televizory různých značek. Majitelé Sony TV mohou využít funkci Bravia Sync a ovládat audio systém prostřednictvím televizního ovladače. Vzhledem k podpoře standardu HDMI CEC by to ovšem neměl být problém ani u televizorů jiných výrobců.
 
 
Subwoofer i zadní reproduktory jsou k soundbaru připojeny pomocí kabelů, takže se nejedná o řešení ideální pro fanoušky bezdrátových řešeních. Připojení k televizoru je potom realizováno prostřednictvím vstupu HDMI s podporou zpětného audiokanálu (ARC), případně lze využít také optický nebo analogový vstup. Podporován je formát Dolby Digital, ale pokročilejší technologie jako Dolby Atmos byste ve výbavě hledali marně. Kromě ozvučení filmů se systém hodí také pro poslech hudby, přičemž prostřednictvím Bluetooth 5.0 lze skladby streamovat bezdrátově přímo ze smartphonu nebo tabletu. Další možnosti nabízí port USB, který se nachází na subwooferu a umožňuje přehrávat hudbu třeba z USB flash disku. Mezi podporované formáty patří WAV, MP3 a WMA.
 
Sony HT-S20R disponuje čtyřmi režimy, které optimalizují zvuk podle typu obsahu: Automatický, Kino, Hudba a Standard. V  základním balení zákazníci najdou dálkový ovladač s bateriemi, optický a napájecí kabel. Soundbar by se na český trh měl dostat v blízké době, i když přesný termín zatím zůstává neznámý. Známe ovšem cenu, která byla stanovena na 8 290 Kč. To je poměrně dost, neboť cena na jiných evropských trzích činí 250 eur, tedy v přepočtu 6 900 Kč.