www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony HT-S20R: nový 5.1 soundbar se dostane na český trh

Sony HT-S20R: nový 5.1 soundbar se dostane na český trh
, , aktualita
Sony v tichosti představilo 5.1 kanálový soundbar, který bude dodáván se subwooferem a zadními reproduktory. Uživatelům nabídne silný zvuk či možnost streamování  hudby z telefonu přes Bluetooth.
K oblíbeným
reklama
Sony po čase rozšířilo svou nabídku audio příslušenství k televizorům o model HT-S20R. Jedná se o systém, jehož základem je třípásmový soundbar, ale obsahuje také externí subwoofer a zadní reproduktory. Výsledkem je celkový výstupní výkon 400 W a 5.1kanálový prostorový zvuk. Úkolem tohoto soundbaru je vylepšení zvuku z televizoru, neboť integrované reproduktory nedosahují takové kvality, i když je pravda, že díky snaze výrobců postupně dochází ke zlepšení. Sony HT-S20R je samozřejmě kompatibilní s televizory různých značek. Majitelé Sony TV mohou využít funkci Bravia Sync a ovládat audio systém prostřednictvím televizního ovladače. Vzhledem k podpoře standardu HDMI CEC by to ovšem neměl být problém ani u televizorů jiných výrobců.
 
 
Subwoofer i zadní reproduktory jsou k soundbaru připojeny pomocí kabelů, takže se nejedná o řešení ideální pro fanoušky bezdrátových řešeních. Připojení k televizoru je potom realizováno prostřednictvím vstupu HDMI s podporou zpětného audiokanálu (ARC), případně lze využít také optický nebo analogový vstup. Podporován je formát Dolby Digital, ale pokročilejší technologie jako Dolby Atmos byste ve výbavě hledali marně. Kromě ozvučení filmů se systém hodí také pro poslech hudby, přičemž prostřednictvím Bluetooth 5.0 lze skladby streamovat bezdrátově přímo ze smartphonu nebo tabletu. Další možnosti nabízí port USB, který se nachází na subwooferu a umožňuje přehrávat hudbu třeba z USB flash disku. Mezi podporované formáty patří WAV, MP3 a WMA.
 
Sony HT-S20R disponuje čtyřmi režimy, které optimalizují zvuk podle typu obsahu: Automatický, Kino, Hudba a Standard. V  základním balení zákazníci najdou dálkový ovladač s bateriemi, optický a napájecí kabel. Soundbar by se na český trh měl dostat v blízké době, i když přesný termín zatím zůstává neznámý. Známe ovšem cenu, která byla stanovena na 8 290 Kč. To je poměrně dost, neboť cena na jiných evropských trzích činí 250 eur, tedy v přepočtu 6 900 Kč.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala