www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony HT-S20R: nový 5.1 soundbar se dostane na český trh

Sony HT-S20R: nový 5.1 soundbar se dostane na český trh
, , aktualita
Sony v tichosti představilo 5.1 kanálový soundbar, který bude dodáván se subwooferem a zadními reproduktory. Uživatelům nabídne silný zvuk či možnost streamování  hudby z telefonu přes Bluetooth.
K oblíbeným
reklama
Sony po čase rozšířilo svou nabídku audio příslušenství k televizorům o model HT-S20R. Jedná se o systém, jehož základem je třípásmový soundbar, ale obsahuje také externí subwoofer a zadní reproduktory. Výsledkem je celkový výstupní výkon 400 W a 5.1kanálový prostorový zvuk. Úkolem tohoto soundbaru je vylepšení zvuku z televizoru, neboť integrované reproduktory nedosahují takové kvality, i když je pravda, že díky snaze výrobců postupně dochází ke zlepšení. Sony HT-S20R je samozřejmě kompatibilní s televizory různých značek. Majitelé Sony TV mohou využít funkci Bravia Sync a ovládat audio systém prostřednictvím televizního ovladače. Vzhledem k podpoře standardu HDMI CEC by to ovšem neměl být problém ani u televizorů jiných výrobců.
 
 
Subwoofer i zadní reproduktory jsou k soundbaru připojeny pomocí kabelů, takže se nejedná o řešení ideální pro fanoušky bezdrátových řešeních. Připojení k televizoru je potom realizováno prostřednictvím vstupu HDMI s podporou zpětného audiokanálu (ARC), případně lze využít také optický nebo analogový vstup. Podporován je formát Dolby Digital, ale pokročilejší technologie jako Dolby Atmos byste ve výbavě hledali marně. Kromě ozvučení filmů se systém hodí také pro poslech hudby, přičemž prostřednictvím Bluetooth 5.0 lze skladby streamovat bezdrátově přímo ze smartphonu nebo tabletu. Další možnosti nabízí port USB, který se nachází na subwooferu a umožňuje přehrávat hudbu třeba z USB flash disku. Mezi podporované formáty patří WAV, MP3 a WMA.
 
Sony HT-S20R disponuje čtyřmi režimy, které optimalizují zvuk podle typu obsahu: Automatický, Kino, Hudba a Standard. V  základním balení zákazníci najdou dálkový ovladač s bateriemi, optický a napájecí kabel. Soundbar by se na český trh měl dostat v blízké době, i když přesný termín zatím zůstává neznámý. Známe ovšem cenu, která byla stanovena na 8 290 Kč. To je poměrně dost, neboť cena na jiných evropských trzích činí 250 eur, tedy v přepočtu 6 900 Kč.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy
Značka Bose oznámila evropskou cenu pro svůj Smart Soundbar 300, který oznámila před pár týdny, ale původně pouze pro USA. Novinka nabízí více funkcí než stávající Bose TV Speaker, po stránce designu i zvuku se ovšem oba modely shodují.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Epson přidává laserový projektor s Android TV a sedm dalších novinek Epson přidává laserový projektor s Android TV a sedm dalších novinek
Epson zařadil do nabídky nový laserový projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností a systémem Android TV. Dalších sedm novinek potom nabídne běžnějších technologie pro domácí kino i kanceláře.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
„Chromecast s Google TV“ se představí 30. září. Co o něm víme? „Chromecast s Google TV“ se představí 30. září. Co o něm víme?
Google v současné době připravuje nové zařízení s Android TV, respektive Google TV – hovoří se totiž také o přejmenování celé platformy. K představení by mělo dojít koncem září a již nyní máme k dispozici informace o výbavě, designu a ceně.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR
Adobe uvedl aktualizaci svého tradičního editoru videa Premiere Pro 14.4. Ten přichází např. s detekcí střihu scény, vylepšuje také schopnosti práce s HDR obsahem díky podpoře barevného prostoru Rec.2100.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV
Panasonic uvede na evropské trhy své první televizory s Android TV, který zastoupí platformu MyHomeScreen. Série HX700 a HX710 obsahují 4K LCD TV a k dostání budou v několika úhlopříčkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik