www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony HT-G700: docela dostupný soundbar s Dolby Atmos

Sony HT-G700: docela dostupný soundbar s Dolby Atmos
, , aktualita
Sony HT-G700 slibuje prostorový zvuk Dolby Atmos nebo DTS:X pouze za použití tří měničů. Specialitou je také centrální reproduktor pro kvalitnější dialogy. Sony HT-S20R představuje o něco dostupnější řešení, ale přesto se silným zvukem 5.1.
K oblíbeným
reklama
Nabídka soundbarů od Sony rozhodně není tenká a obsahuje jak cenově dostupnější, tak prémiové modely. Nyní se rozšířila o další dvě novinky. První z nich nese označení Sony HT-G700 a mohl by být zajímavou volbou pro zájemce o moderními funkcemi nabitý model, který si ovšem udržel stále ještě docela rozumnou cenu. Sada obsahuje tenký soundbar s možností upevnění na stěnu a bezdrátový subwoofer pro 3.1 kanálový zvuk.
 
 
Japonský výrobce ovšem slibuje, že pomocí tří měničů a technologie Vertical Surround Engine dokáže soundbar vykouzlit virtuální prostorový zvuk 7.1.2, který by měl uživatele obklopovat ze všech – horizontálně i vertikálně. A to dokonce i v případě přehrávání filmů a seriálů s běžným stereofonním zvukem. Pro aktivaci této funkce postačí stisknout „kouzelné“ tlačítko Immersive AE.
 
K tomu Sony přidalo podporu formátů prostorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X. Pro jasné dialogy v televizních pořadech i filmech byl navržen středový reproduktor v soundbaru. Pomocí dálkového ovladače lze zvolit jeden z režimů, který nejlépe odpovídá dané situaci. K dispozici jsou samostatné režimy pro filmy, hudbu nebo dialogy, ale také noční režim, který optimalizuje vyvážení zvuku, aby byl jasně slyšet i při nízké hlasitosti. Již umíněný bezdrátový subwoofer by potom měl dodávat hutnou basovou složku. Vzhledem ke svým rozměrům je soundbar určen spíše pro televizory s větší úhlopříčkou (55 palců a více). K připojení slouží technologie Bluetooth nebo konektor HDMI s podporou eARC.
 
 
Pro zákazníky, kteří chtějí řešení se silným zvukem, ale přijatelnou cenou, je připraven další model, o kterém jsme vás informovali již před pár týdny. Sony HT-S20R zahrnuje kromě elegantního soundbaru také zadní reproduktory a subwoofer. Výsledkem je potom 5.1 kanálový zvuk a celkový výkon 400 W. Připojení k televizoru umožňují konektory HDMI, optický nebo analogový vstup. Pomocí Bluetooth nebo USB lze potom hudbu přehrávat i z dalších zdrojů včetně smartphonu.
 
Sony HT-G700 se na českém trhu prodává za 11 990 Kč, zatímco Sony HT-S20R vyjde na 5 990 Kč.
 
Zdroj: Sony.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik