Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony HT-G700: docela dostupný soundbar s Dolby Atmos

13.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Sony HT-G700 slibuje prostorový zvuk Dolby Atmos nebo DTS:X pouze za použití tří měničů. Specialitou je také centrální reproduktor pro kvalitnější dialogy. Sony HT-S20R představuje o něco dostupnější řešení, ale přesto se silným zvukem 5.1.
Nabídka soundbarů od Sony rozhodně není tenká a obsahuje jak cenově dostupnější, tak prémiové modely. Nyní se rozšířila o další dvě novinky. První z nich nese označení Sony HT-G700 a mohl by být zajímavou volbou pro zájemce o moderními funkcemi nabitý model, který si ovšem udržel stále ještě docela rozumnou cenu. Sada obsahuje tenký soundbar s možností upevnění na stěnu a bezdrátový subwoofer pro 3.1 kanálový zvuk.
 
 
Japonský výrobce ovšem slibuje, že pomocí tří měničů a technologie Vertical Surround Engine dokáže soundbar vykouzlit virtuální prostorový zvuk 7.1.2, který by měl uživatele obklopovat ze všech – horizontálně i vertikálně. A to dokonce i v případě přehrávání filmů a seriálů s běžným stereofonním zvukem. Pro aktivaci této funkce postačí stisknout „kouzelné“ tlačítko Immersive AE.
 
K tomu Sony přidalo podporu formátů prostorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X. Pro jasné dialogy v televizních pořadech i filmech byl navržen středový reproduktor v soundbaru. Pomocí dálkového ovladače lze zvolit jeden z režimů, který nejlépe odpovídá dané situaci. K dispozici jsou samostatné režimy pro filmy, hudbu nebo dialogy, ale také noční režim, který optimalizuje vyvážení zvuku, aby byl jasně slyšet i při nízké hlasitosti. Již umíněný bezdrátový subwoofer by potom měl dodávat hutnou basovou složku. Vzhledem ke svým rozměrům je soundbar určen spíše pro televizory s větší úhlopříčkou (55 palců a více). K připojení slouží technologie Bluetooth nebo konektor HDMI s podporou eARC.
 
 
Pro zákazníky, kteří chtějí řešení se silným zvukem, ale přijatelnou cenou, je připraven další model, o kterém jsme vás informovali již před pár týdny. Sony HT-S20R zahrnuje kromě elegantního soundbaru také zadní reproduktory a subwoofer. Výsledkem je potom 5.1 kanálový zvuk a celkový výkon 400 W. Připojení k televizoru umožňují konektory HDMI, optický nebo analogový vstup. Pomocí Bluetooth nebo USB lze potom hudbu přehrávat i z dalších zdrojů včetně smartphonu.
 
Sony HT-G700 se na českém trhu prodává za 11 990 Kč, zatímco Sony HT-S20R vyjde na 5 990 Kč.
 
Zdroj: Sony.eu