www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony HT-G700: docela dostupný soundbar s Dolby Atmos

Sony HT-G700: docela dostupný soundbar s Dolby Atmos
, , aktualita
Sony HT-G700 slibuje prostorový zvuk Dolby Atmos nebo DTS:X pouze za použití tří měničů. Specialitou je také centrální reproduktor pro kvalitnější dialogy. Sony HT-S20R představuje o něco dostupnější řešení, ale přesto se silným zvukem 5.1.
K oblíbeným
reklama
Nabídka soundbarů od Sony rozhodně není tenká a obsahuje jak cenově dostupnější, tak prémiové modely. Nyní se rozšířila o další dvě novinky. První z nich nese označení Sony HT-G700 a mohl by být zajímavou volbou pro zájemce o moderními funkcemi nabitý model, který si ovšem udržel stále ještě docela rozumnou cenu. Sada obsahuje tenký soundbar s možností upevnění na stěnu a bezdrátový subwoofer pro 3.1 kanálový zvuk.
 
 
Japonský výrobce ovšem slibuje, že pomocí tří měničů a technologie Vertical Surround Engine dokáže soundbar vykouzlit virtuální prostorový zvuk 7.1.2, který by měl uživatele obklopovat ze všech – horizontálně i vertikálně. A to dokonce i v případě přehrávání filmů a seriálů s běžným stereofonním zvukem. Pro aktivaci této funkce postačí stisknout „kouzelné“ tlačítko Immersive AE.
 
K tomu Sony přidalo podporu formátů prostorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X. Pro jasné dialogy v televizních pořadech i filmech byl navržen středový reproduktor v soundbaru. Pomocí dálkového ovladače lze zvolit jeden z režimů, který nejlépe odpovídá dané situaci. K dispozici jsou samostatné režimy pro filmy, hudbu nebo dialogy, ale také noční režim, který optimalizuje vyvážení zvuku, aby byl jasně slyšet i při nízké hlasitosti. Již umíněný bezdrátový subwoofer by potom měl dodávat hutnou basovou složku. Vzhledem ke svým rozměrům je soundbar určen spíše pro televizory s větší úhlopříčkou (55 palců a více). K připojení slouží technologie Bluetooth nebo konektor HDMI s podporou eARC.
 
 
Pro zákazníky, kteří chtějí řešení se silným zvukem, ale přijatelnou cenou, je připraven další model, o kterém jsme vás informovali již před pár týdny. Sony HT-S20R zahrnuje kromě elegantního soundbaru také zadní reproduktory a subwoofer. Výsledkem je potom 5.1 kanálový zvuk a celkový výkon 400 W. Připojení k televizoru umožňují konektory HDMI, optický nebo analogový vstup. Pomocí Bluetooth nebo USB lze potom hudbu přehrávat i z dalších zdrojů včetně smartphonu.
 
Sony HT-G700 se na českém trhu prodává za 11 990 Kč, zatímco Sony HT-S20R vyjde na 5 990 Kč.
 
Zdroj: Sony.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik