Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sonos Playbar aneb Domácí kino bez drátů

15.2.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Americká značka Sonos se proslavila svými bezdrátovými zvukovými systémy. Tím je i nový Playbar, který cílí na obývací pokoje potenciálních zákazníků. Má podobu reprosoustavy pod televizor, ale podporuje i vytvoření bezdrátové sestavy domácího kina.
Asi to znáte. Koupili jste novou televizi, má krásný obraz, ale zvuk stojí za starou belu. Řešení je nasnadě: Můžete si pořídit samostatný zvukový systém. Právě do této kategorie spadá nový Sonos Playbar. Sestává ze tří výškových a šesti středobasových reproduktorů. K tomu přístroj obsahuje vestavěné senzory, které automaticky přizpůsobí jejich výstup v závislosti na umístění reprosoustavy.

O připojení k televizi se stará optický audio port. Dále je zde možné najít dvojici ethernetových portů pro pevné připojení do LAN. Samozřejmostí je připojení pomocí WiFi. Za svůj úspěch ostatně vděčí Sonos svým bezdrátovým audiosystémům. Playbar je jen logickým rozšířením tohoto bezdrátového „ekosystému“.

Není tak problémem bezdrátově připojit třeba subwoofer Sonos a dva reproduktory PLAY:3. Díky tomuto flexibilnímu systému je možné vytvářet různé sestavy prostorového zvuku. Nejsou třeba žádné dráty, kromě napájení pro každý reproduktor. Systém Sonos poté během nastavení automaticky upraví a synchronizuje jednotlivé části.

K zahození nebude ani tzv. Infračervené oko, které odchytává signály dálkového ovládání televize a v nich detekuje signály pro změnu hlasitosti. Ke sledování televize by tedy měl stačit pouze jeden ovladač. Playbar podporuje také aplikace Sonos pro smartphony a tablety, které byly aktualizovány s představením přístroje. Sonos Playbar bude na trh uveden 5. března s doporučenou cenou 699 $ pro USA a 699 € (cca 18000 Kč) pro Evropu. České obchody zatím cenu nezveřejnily.

Zdroj: FlatpanelsHD