Skylink spustí první placené vysílání DVB-T2. Začne na podzim v Praze

Skylink spustí první placené vysílání DVB-T2. Začne na podzim v Praze
, , aktualita
Pražští diváci získají od října další možnost, jak přijímat placenou televizi. Provozovatel sítě Skylink totiž oznámil službu Anténa+, jejíž testování začne již velmi brzy. Podrobnosti prozatím chybí.
K oblíbeným
reklama
Společnost M7 Group, kterou od loňského roku vlastní francouzská skupina Canal+, avizovala rozšíření svého portfolia. K satelitní a internetové televizi přidá další možnost příjmu placených kanálů – pozemní digitální vysílání. V České republice dříve probíhala testování kódovaných kanálů ještě v době standardu DVB-T, ale k většímu rozšíření nikdy nedošlo. Operátor tak chce využít aktuálně finišující přechod na DVB-T2 k tomu, aby vyzkoušel zájem o placené pozemní vysílání. V některých evropských státech se jedná o fungující model, i když na českém trhu bude muset provozovatel nejprve překonat zakořeněné vnímání terestriálního vysílání jako bezplatné služby.
 
 
Kódované vysílání bude spuštěno ve spolupráci se společností Prague Digital TV, která provozuje Regionální síť 4 na kanále 46 z vysílačů Ládví, Strahov a Zelený pruh. JIž ve čtvrtek 3: září dojde k přepnutí této sítě z DVB-T na DVB-T2. Divákům po přeladění televize či set-top boxu zůstane v nabídce televizní stanice Praha TV a rozhlasové stanice Český Impuls a Rádio Dechovka. Zároveň začnou testování placených kanálů. Komerční spuštění nové služby je naplánováno na říjen letošního roku pod názvem Skylink Anténa+. Divákům bude k dispozici v Praze a okolí. Až v následujících týdnech plánuje M7 Group zveřejnit další detaily včetně programové nabídky nebo ceny.
„Terestrický příjem je v České republice stále velmi populární. Přechod z DVB-T/MPEG-2 na DVB-T2/HEVC díky podstatnému rozšíření kapacity terestrického vysílání otevřel cestu ke spuštění atraktivních placených programů. M7 Group nechce stát stranou. Na projekt v celostátním měřítku je třeba se připravit a získat potřebné zkušenosti. Naším prvním krokem bude spuštění placené služby v Praze a okolí,“ uvedl Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group. Můžeme předpokládat, že k dekódování placených kanálů bude potřeba přijímač s modulem CI, takže majitelé většiny běžných set-top boxů budou mít smůlu.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik