Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink spustí první placené vysílání DVB-T2. Začne na podzim v Praze

29.8.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Pražští diváci získají od října další možnost, jak přijímat placenou televizi. Provozovatel sítě Skylink totiž oznámil službu Anténa+, jejíž testování začne již velmi brzy. Podrobnosti prozatím chybí.
Společnost M7 Group, kterou od loňského roku vlastní francouzská skupina Canal+, avizovala rozšíření svého portfolia. K satelitní a internetové televizi přidá další možnost příjmu placených kanálů – pozemní digitální vysílání. V České republice dříve probíhala testování kódovaných kanálů ještě v době standardu DVB-T, ale k většímu rozšíření nikdy nedošlo. Operátor tak chce využít aktuálně finišující přechod na DVB-T2 k tomu, aby vyzkoušel zájem o placené pozemní vysílání. V některých evropských státech se jedná o fungující model, i když na českém trhu bude muset provozovatel nejprve překonat zakořeněné vnímání terestriálního vysílání jako bezplatné služby.
 
 
Kódované vysílání bude spuštěno ve spolupráci se společností Prague Digital TV, která provozuje Regionální síť 4 na kanále 46 z vysílačů Ládví, Strahov a Zelený pruh. JIž ve čtvrtek 3: září dojde k přepnutí této sítě z DVB-T na DVB-T2. Divákům po přeladění televize či set-top boxu zůstane v nabídce televizní stanice Praha TV a rozhlasové stanice Český Impuls a Rádio Dechovka. Zároveň začnou testování placených kanálů. Komerční spuštění nové služby je naplánováno na říjen letošního roku pod názvem Skylink Anténa+. Divákům bude k dispozici v Praze a okolí. Až v následujících týdnech plánuje M7 Group zveřejnit další detaily včetně programové nabídky nebo ceny.
„Terestrický příjem je v České republice stále velmi populární. Přechod z DVB-T/MPEG-2 na DVB-T2/HEVC díky podstatnému rozšíření kapacity terestrického vysílání otevřel cestu ke spuštění atraktivních placených programů. M7 Group nechce stát stranou. Na projekt v celostátním měřítku je třeba se připravit a získat potřebné zkušenosti. Naším prvním krokem bude spuštění placené služby v Praze a okolí,“ uvedl Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group. Můžeme předpokládat, že k dekódování placených kanálů bude potřeba přijímač s modulem CI, takže majitelé většiny běžných set-top boxů budou mít smůlu.
 
Zdroj: Tisková zpráva