Skylink spustí první placené vysílání DVB-T2. Začne na podzim v Praze

Skylink spustí první placené vysílání DVB-T2. Začne na podzim v Praze
, , aktualita
Pražští diváci získají od října další možnost, jak přijímat placenou televizi. Provozovatel sítě Skylink totiž oznámil službu Anténa+, jejíž testování začne již velmi brzy. Podrobnosti prozatím chybí.
K oblíbeným
reklama
Společnost M7 Group, kterou od loňského roku vlastní francouzská skupina Canal+, avizovala rozšíření svého portfolia. K satelitní a internetové televizi přidá další možnost příjmu placených kanálů – pozemní digitální vysílání. V České republice dříve probíhala testování kódovaných kanálů ještě v době standardu DVB-T, ale k většímu rozšíření nikdy nedošlo. Operátor tak chce využít aktuálně finišující přechod na DVB-T2 k tomu, aby vyzkoušel zájem o placené pozemní vysílání. V některých evropských státech se jedná o fungující model, i když na českém trhu bude muset provozovatel nejprve překonat zakořeněné vnímání terestriálního vysílání jako bezplatné služby.
 
 
Kódované vysílání bude spuštěno ve spolupráci se společností Prague Digital TV, která provozuje Regionální síť 4 na kanále 46 z vysílačů Ládví, Strahov a Zelený pruh. JIž ve čtvrtek 3: září dojde k přepnutí této sítě z DVB-T na DVB-T2. Divákům po přeladění televize či set-top boxu zůstane v nabídce televizní stanice Praha TV a rozhlasové stanice Český Impuls a Rádio Dechovka. Zároveň začnou testování placených kanálů. Komerční spuštění nové služby je naplánováno na říjen letošního roku pod názvem Skylink Anténa+. Divákům bude k dispozici v Praze a okolí. Až v následujících týdnech plánuje M7 Group zveřejnit další detaily včetně programové nabídky nebo ceny.
„Terestrický příjem je v České republice stále velmi populární. Přechod z DVB-T/MPEG-2 na DVB-T2/HEVC díky podstatnému rozšíření kapacity terestrického vysílání otevřel cestu ke spuštění atraktivních placených programů. M7 Group nechce stát stranou. Na projekt v celostátním měřítku je třeba se připravit a získat potřebné zkušenosti. Naším prvním krokem bude spuštění placené služby v Praze a okolí,“ uvedl Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group. Můžeme předpokládat, že k dekódování placených kanálů bude potřeba přijímač s modulem CI, takže majitelé většiny běžných set-top boxů budou mít smůlu.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik