Skylink spustí první placené vysílání DVB-T2. Začne na podzim v Praze

Skylink spustí první placené vysílání DVB-T2. Začne na podzim v Praze
, , aktualita
Pražští diváci získají od října další možnost, jak přijímat placenou televizi. Provozovatel sítě Skylink totiž oznámil službu Anténa+, jejíž testování začne již velmi brzy. Podrobnosti prozatím chybí.
K oblíbeným
reklama
Společnost M7 Group, kterou od loňského roku vlastní francouzská skupina Canal+, avizovala rozšíření svého portfolia. K satelitní a internetové televizi přidá další možnost příjmu placených kanálů – pozemní digitální vysílání. V České republice dříve probíhala testování kódovaných kanálů ještě v době standardu DVB-T, ale k většímu rozšíření nikdy nedošlo. Operátor tak chce využít aktuálně finišující přechod na DVB-T2 k tomu, aby vyzkoušel zájem o placené pozemní vysílání. V některých evropských státech se jedná o fungující model, i když na českém trhu bude muset provozovatel nejprve překonat zakořeněné vnímání terestriálního vysílání jako bezplatné služby.
 
 
Kódované vysílání bude spuštěno ve spolupráci se společností Prague Digital TV, která provozuje Regionální síť 4 na kanále 46 z vysílačů Ládví, Strahov a Zelený pruh. JIž ve čtvrtek 3: září dojde k přepnutí této sítě z DVB-T na DVB-T2. Divákům po přeladění televize či set-top boxu zůstane v nabídce televizní stanice Praha TV a rozhlasové stanice Český Impuls a Rádio Dechovka. Zároveň začnou testování placených kanálů. Komerční spuštění nové služby je naplánováno na říjen letošního roku pod názvem Skylink Anténa+. Divákům bude k dispozici v Praze a okolí. Až v následujících týdnech plánuje M7 Group zveřejnit další detaily včetně programové nabídky nebo ceny.
„Terestrický příjem je v České republice stále velmi populární. Přechod z DVB-T/MPEG-2 na DVB-T2/HEVC díky podstatnému rozšíření kapacity terestrického vysílání otevřel cestu ke spuštění atraktivních placených programů. M7 Group nechce stát stranou. Na projekt v celostátním měřítku je třeba se připravit a získat potřebné zkušenosti. Naším prvním krokem bude spuštění placené služby v Praze a okolí,“ uvedl Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group. Můžeme předpokládat, že k dekódování placených kanálů bude potřeba přijímač s modulem CI, takže majitelé většiny běžných set-top boxů budou mít smůlu.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu
Operační systém Google TV přinese na televizory režim, který vypne všechny chytré funkce a připojení k internetu. Divák nepřijde o možnost sledování živých kanálů a připojení externích zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model
LG přichází s dalším nápadem, jak ukrýt televizi ve chvíli, kdy není používána. Nový patent ukazuje OLED TV, kterou lze zasunout do kazety. Design navíc umožňuje v některých případech využít pouze malou část obrazovky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
24.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik