Skylink spustí první placené vysílání DVB-T2. Začne na podzim v Praze

Skylink spustí první placené vysílání DVB-T2. Začne na podzim v Praze
, , aktualita
Pražští diváci získají od října další možnost, jak přijímat placenou televizi. Provozovatel sítě Skylink totiž oznámil službu Anténa+, jejíž testování začne již velmi brzy. Podrobnosti prozatím chybí.
K oblíbeným
reklama
Společnost M7 Group, kterou od loňského roku vlastní francouzská skupina Canal+, avizovala rozšíření svého portfolia. K satelitní a internetové televizi přidá další možnost příjmu placených kanálů – pozemní digitální vysílání. V České republice dříve probíhala testování kódovaných kanálů ještě v době standardu DVB-T, ale k většímu rozšíření nikdy nedošlo. Operátor tak chce využít aktuálně finišující přechod na DVB-T2 k tomu, aby vyzkoušel zájem o placené pozemní vysílání. V některých evropských státech se jedná o fungující model, i když na českém trhu bude muset provozovatel nejprve překonat zakořeněné vnímání terestriálního vysílání jako bezplatné služby.
 
 
Kódované vysílání bude spuštěno ve spolupráci se společností Prague Digital TV, která provozuje Regionální síť 4 na kanále 46 z vysílačů Ládví, Strahov a Zelený pruh. JIž ve čtvrtek 3: září dojde k přepnutí této sítě z DVB-T na DVB-T2. Divákům po přeladění televize či set-top boxu zůstane v nabídce televizní stanice Praha TV a rozhlasové stanice Český Impuls a Rádio Dechovka. Zároveň začnou testování placených kanálů. Komerční spuštění nové služby je naplánováno na říjen letošního roku pod názvem Skylink Anténa+. Divákům bude k dispozici v Praze a okolí. Až v následujících týdnech plánuje M7 Group zveřejnit další detaily včetně programové nabídky nebo ceny.
„Terestrický příjem je v České republice stále velmi populární. Přechod z DVB-T/MPEG-2 na DVB-T2/HEVC díky podstatnému rozšíření kapacity terestrického vysílání otevřel cestu ke spuštění atraktivních placených programů. M7 Group nechce stát stranou. Na projekt v celostátním měřítku je třeba se připravit a získat potřebné zkušenosti. Naším prvním krokem bude spuštění placené služby v Praze a okolí,“ uvedl Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group. Můžeme předpokládat, že k dekódování placených kanálů bude potřeba přijímač s modulem CI, takže majitelé většiny běžných set-top boxů budou mít smůlu.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář