Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink nabídne programy Sport 1 a Minimax v nižších balíčcích

26.5.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Skylink přesune vybrané programy do nižších balíčků, takže budou přístupnější většímu počtu diváků. Týká se to kanálů Sport 1 a Minimax. Skylink také upozorňuje na přeladění programu Epic Drama HD.
Skylink oznámil změny v programových balíčcích. Nemusíte mít ovšem starost, neboť se jedná o změny pozitivní pro zákazníky. Konkrétně kanál Sport 1 HD, který byl dosud dostupný od balíčku Flexi 10 nebo Kombi, se přesouvá do balíčku Smart. Kromě sportovních fanoušků potěší změny také malé diváky. Dětský kanál Minimax bude nyní dostupný ve vůbec nejnižším placeném balíčku Mini, čímž se zpřístupní všem zákazníkům. Změny vejdou v platnost 1. června 2021. Oba programy jsou navíc dostupné také ve služby Skylink Live TV.
 
 
Při této příležitosti oznámil Skylink také prodloužení spolupráce se společností AMC Networks International, a to prostřednictvím své mateřské firmy M7 Group. Pro diváky z toho vyplývá, že ani v budoucnu nepřijdou o populární programy. Dohoda se týká kanálů Sport 1, Sport 2, AMC, Film+, Minimax, JimJam, Spektrum, Spektrum Home a CBS Reality, které zůstanou v nabídce Skylinku.
Další novinka, která by neměla uniknout zákazníkům Skylinku, se týká plánovaného přeladění filmového programu Epic Drama HD, který je přístupný od balíčku Smart výše. Pokud chcete program sledovat i v budoucnu, bude nutné přeladit na nové parametry. Zákazníci, kteří používají funkci FastScan ovšem nemusí nic dělat, protože program najdou na svém přijímači automaticky naladěný. Pokud nemají zařízení s funkcí FastScan, nezbývá než provést přeladění ručně. Potřebné parametry uvádí tabulka níže. Přeladění se doporuje provést co nejdříve, ale nejpozději do 31. května 2021.
 
Technické parametry pro naladění programů:
Program: Epic Drama HD
Pozice ve FastScan: 88
Satelit: Astra 23,5°E
Kmitočet: 11 934 MHz
Polarizace: Vertikální
FEC:  3/4
Symbolová rychlost: 27 500 kS/s
Norma: DVB-S2/ 8PSK
Pilot: ON
 
Zdroj: Tisková zpráva