www.tvfreak.cz
>
>
>

Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu

Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
, , aktualita
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
K oblíbeným
reklama
Samsung se v roce 2020 stal popatnácté v řadě největším výrobcem televizí na světě. Ani český trh v tomto ohledu není výjimkou, proto u nás Samsung dlouhodobě slaví úspěchy. Nyní se tuzemské zastoupení pochlubilo daty od výzkumné agentury GfK, která tvoří statistiky televizí skutečně prodaných koncovým zákazníkům. Nezahrnuje tedy jen dodávky, které pak mohou dlouho ležet na skladě. Podle GfK měl Samsung v dubnu 2021 získat 34,9% podíl na trhu se Smart TV. Jinak řečeno, přibližně každá třetí chytrá televize prodaná na českém trhu nesla logo Samsungu. Tržní podíl jihokorejského výrobce se ovšem ještě zvyšuje s přibývající úhlopříčkou a rozlišením.
 
 
Pokud bychom brali v potaz pouze televizory s rozlišením 4K Ultra HD (3840 x 2160 pixelů), dosáhl Samsung na českém trhu dokonce podílu 40,4 %. Velmi podobné číslo (40,6 %) dostaneme také v případě zahrnutí pouze televizí s úhlopříčkou 55 palců a více. Z dat GfK vyplývá, že Češi nejčastěji sáhnou po úhlopříčce 55 palců, ale stále více zákazníků volí větší velikost 65 palců. Segment televizorů s obrazovkou od 75 palců je sice stále poměrně malý, ale pro výrobce může být poměrně zajímavý díky vyšším maržím. V dubnu 2021 přitom této kategorii neohroženě kraloval právě Samsung, který měl podle GfK tržní podíl 56,5 %.
 
Samsung také prozradil, které konkrétní modely si zákazníci kupují nejčastěji. Na vrcholu nestojí QLED TV, ale UHD TV bez kvantových teček. Během čtvrtého měsíce letošního roku se o 55palcový model UE55TU7172. Z kategorie QLED TV měl být ve sledovaném období nejúspěšnější 65palcový model QE65Q80T. V obou případech se jedná o zástupce z loňského portfolia. Televizory pro rok 2021 uvádí Samsung do českých obchodů postupně od března. Vrchol nabídky letos tvoří Neo QLED TV s podsvícením miniLED, které ovšem kvůli vyšší ceně zůstanou na trhu spíše okrajovou záležitostí. Mainstreamem se letos nestanou ani 8K TV, které zůstávají pro běžného zákazníka nezajímavé kvůli vysoké ceně a nedostatku nativního obsahu v tomto rozlišení.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik