www.tvfreak.cz
>
>
>

Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu

Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
, , aktualita
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
K oblíbeným
reklama
Samsung se v roce 2020 stal popatnácté v řadě největším výrobcem televizí na světě. Ani český trh v tomto ohledu není výjimkou, proto u nás Samsung dlouhodobě slaví úspěchy. Nyní se tuzemské zastoupení pochlubilo daty od výzkumné agentury GfK, která tvoří statistiky televizí skutečně prodaných koncovým zákazníkům. Nezahrnuje tedy jen dodávky, které pak mohou dlouho ležet na skladě. Podle GfK měl Samsung v dubnu 2021 získat 34,9% podíl na trhu se Smart TV. Jinak řečeno, přibližně každá třetí chytrá televize prodaná na českém trhu nesla logo Samsungu. Tržní podíl jihokorejského výrobce se ovšem ještě zvyšuje s přibývající úhlopříčkou a rozlišením.
 
 
Pokud bychom brali v potaz pouze televizory s rozlišením 4K Ultra HD (3840 x 2160 pixelů), dosáhl Samsung na českém trhu dokonce podílu 40,4 %. Velmi podobné číslo (40,6 %) dostaneme také v případě zahrnutí pouze televizí s úhlopříčkou 55 palců a více. Z dat GfK vyplývá, že Češi nejčastěji sáhnou po úhlopříčce 55 palců, ale stále více zákazníků volí větší velikost 65 palců. Segment televizorů s obrazovkou od 75 palců je sice stále poměrně malý, ale pro výrobce může být poměrně zajímavý díky vyšším maržím. V dubnu 2021 přitom této kategorii neohroženě kraloval právě Samsung, který měl podle GfK tržní podíl 56,5 %.
 
Samsung také prozradil, které konkrétní modely si zákazníci kupují nejčastěji. Na vrcholu nestojí QLED TV, ale UHD TV bez kvantových teček. Během čtvrtého měsíce letošního roku se o 55palcový model UE55TU7172. Z kategorie QLED TV měl být ve sledovaném období nejúspěšnější 65palcový model QE65Q80T. V obou případech se jedná o zástupce z loňského portfolia. Televizory pro rok 2021 uvádí Samsung do českých obchodů postupně od března. Vrchol nabídky letos tvoří Neo QLED TV s podsvícením miniLED, které ovšem kvůli vyšší ceně zůstanou na trhu spíše okrajovou záležitostí. Mainstreamem se letos nestanou ani 8K TV, které zůstávají pro běžného zákazníka nezajímavé kvůli vysoké ceně a nedostatku nativního obsahu v tomto rozlišení.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování
Vedle nového Photoshopu Elements 2022 se objevil i video editor Premiere Elements 2022. Ten např. usnadňuje volbu poměru stran včetně automatického vyhledání objektu. Máme zde i lepší možnost práce se světly a stíny.
8.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix upraví Squid Game, lidé volají na čísla ze seriálu Netflix upraví Squid Game, lidé volají na čísla ze seriálu
Veleúspěšný seriál Squid Game, který bere přední příčky statistiky sledovanosti na Netflixu, má trochu problém. Telefonní čísla zobrazená v seriálu skutečně existují a jejich majitelé nyní nemají ani trochu klidu.
7.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář