www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně

Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
, , aktualita
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
K oblíbeným
reklama
Situace na trhu s televizory je poměrně nudná. Již patnáctý rok v řadě totiž trhu dominuje Samsung, který si stále drží dostatečný náskok nad konkurencí. Změnu nepřinesl ani rok 2020, naopak si jihokorejský výrobce proti roku 2019 mírně polepšil. Podle analytické společnosti Omdia měl Samsung prodat 31,9 % televizorů na globálním trhu, zatímco v roce 2019 to bylo 30,9 %. Výrazný meziroční nárůst měly zažít QLED TV této značky, kterých se mělo prodat 7,79 milionu (proti 5,32 milionům o rok dříve).
 
 
Samsung je jedničkou na trhu od roku 2006, kdy poprvé výrazně uspěl se svými LCD TV. Této technologie se drží i nadále, ačkoliv se postupem času dočkala výrazných vylepšení – nejznámějším příkladem jsou tzv. QLED TV, které používají panel LCD vylepšený o kvantové tečky. Letos navíc Samsung přidal ještě podsvícení miniLED, a vznikly tak Neo QLED TV. Z trůnu firmu nesesadily ani některé přešlapy v minulých letech, jako byly zahnuté nebo 3D TV.
 
Podle společnosti Omdia byl druhým nejúspěšnějším výrobcem televizí v loňském roce LG Electronics, který získal 16,5% podíl na globálním trhu (nárůst proti 16,3 % v roce 2019). Oba jihokorejští výrobci, Samsung a LG, tedy společně drží skoro poloviční tržní podíl. Pomyslnou bronzovou medaili si odneslo Sony s 9,1 % prodaných televizorů (pokles proti 9,4 % v roce 2019). Celkem se mělo vloni prodat 225,36 milionů televizí, zatímco v roce 2019 se jednalo 215 milionů kusů. Trh s TV tedy rostl i navzdory pandemii koronaviru.
 
 
Do TOP 3 výrobců televizí zatím z globálního hlediska nezasáhl žádný čínský hráč, ale to by se v budoucnu mohlo změnit. Vzestupný trend zažívá Xiaomi, které se v roce 2020 vůbec poprvé stalo nejúspěšnějším výrobcem televizí na čínském trhu. Společnost to oznámila na sociální síti Weibo, ale nezveřejnila žádná konkrétní čísla. Xiaomi vstoupilo na trh s televizemi před osmi lety a s globální expanzí začalo až později. V současné době působí i na některých evropských trzích – u sousedů nabízí cenově dostupnou QLED TV s velkou úhlopříčkou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik