www.tvfreak.cz
>
>

Simpsonovi mají na Disney+ velký problém, formát 16:9

Simpsonovi mají na Disney+ velký problém, formát 16:9
, , aktualita
Start streamovací služby Disney+ nebyl zrovna hladký. Zaznamenala problémy s připojením a nyní je potíž se seriálem Simpsonovi. Ti totiž kvůli převedení do formátu 16:9 přichází o spoustu vizuálních vtipů.
K oblíbeným
reklama
Včera byla spuštěna nová streamovací služba Disney+, nicméně Disney si asi představovalo o něco hladší start. Službu sužují problémy s konektivitou, neboť zájem je větší, než jsou schopny stíhat servery společnosti. Ukázal se ale i jiný problém. Konkrétně jde o seriál Simpsonovi, který je ve všech svých sériích přeformátován do poměru stran 16:9. Ořezání vršku i spodku obrazu starších sérií ale nese obrovské problémy ve vizuální stránce včetně významu vtipů, které v mnoha případech hodně utrpěly.
 
 
Mnohdy tak není vidět, o čem se mluví, resp. není vidět důležité detaily pro význam vtipu. Zatímco poměr stran 16:9 je dnes standardem, Simpsonovi pocházejí z roku 1989 a prvních 20 sérií bylo vytvořeno v poměru stran 4:3, než se to změnilo ve 20. řadě v roce 2009. Problémem je, že zatímco poslední série na Disney+ ničím neutrpěly, celé dvě třetiny seriálu byly tímto do značné míry poškozeny. Tak jen doufejme, že v Disney budou mít dost rozumu na to, aby vrátili do hry původní poměr 4:3 a prvních 20 řad bylo opět vtipných v celém rozsahu.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Black Widow od Marvela dostává první trailer Black Widow od Marvela dostává první trailer
Film Black Widow na sebe nechá sice čekat ještě zhruba půl roku, ale Marvel Studios už konečně zveřejňují první trailer. Postava Natalie Romanoff se tak konečně dočká svého vlastního sólo filmu.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu
Možnost snadné reaktivace zrušeného účtu na Netflixu se vymstila několika uživatelům této streamovací služby. Hackeři, kteří nabourali jejich jen částečně neaktivní účty, je totiž zpětně aktivovali a uživatelé platí jiným za služby, které nevyužívají.
1.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Wars: Vzestup Skywalkera téměř vyzrazen, scénář se objevil na eBay Star Wars: Vzestup Skywalkera téměř vyzrazen, scénář se objevil na eBay
Herec John Boyega mohl způsobit pořádný problém. Kvůli jeho nepozornosti se málem celý scénář ke Star Wars: The Rise of Skywalker dostal na veřejnost. Objevil se totiž v prodeji na aukčním serveru eBay.
29.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh uvádí novou generaci 360° kamery Theta SC2 Ricoh uvádí novou generaci 360° kamery Theta SC2
Ricoh přichází s další generací 360° kamerky Theta SC2. Ta podporuje sférické UHD 4K video, přidává režim Face pro vyhlazování pokožky detekovaných tváří i speciální režim pro natáčení za slabého světla.
22.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Shutterstock Music: neomezené předplatné pro stahování hudby Shutterstock Music: neomezené předplatné pro stahování hudby
Shutterstock je znám především jako fotobanka nabízející fotografie a videa. Ve své nabídce má nicméně i audio soubory. Nyní budou k dispozici i za předplatné bez omezení počtu stažených zvuků a písní.
21.11.2019, aktualita, Milan Šurkala