www.tvfreak.cz
>
>

Simpsonovi mají na Disney+ velký problém, formát 16:9

Simpsonovi mají na Disney+ velký problém, formát 16:9
, , aktualita
Start streamovací služby Disney+ nebyl zrovna hladký. Zaznamenala problémy s připojením a nyní je potíž se seriálem Simpsonovi. Ti totiž kvůli převedení do formátu 16:9 přichází o spoustu vizuálních vtipů.
K oblíbeným
reklama
Včera byla spuštěna nová streamovací služba Disney+, nicméně Disney si asi představovalo o něco hladší start. Službu sužují problémy s konektivitou, neboť zájem je větší, než jsou schopny stíhat servery společnosti. Ukázal se ale i jiný problém. Konkrétně jde o seriál Simpsonovi, který je ve všech svých sériích přeformátován do poměru stran 16:9. Ořezání vršku i spodku obrazu starších sérií ale nese obrovské problémy ve vizuální stránce včetně významu vtipů, které v mnoha případech hodně utrpěly.
 
 
Mnohdy tak není vidět, o čem se mluví, resp. není vidět důležité detaily pro význam vtipu. Zatímco poměr stran 16:9 je dnes standardem, Simpsonovi pocházejí z roku 1989 a prvních 20 sérií bylo vytvořeno v poměru stran 4:3, než se to změnilo ve 20. řadě v roce 2009. Problémem je, že zatímco poslední série na Disney+ ničím neutrpěly, celé dvě třetiny seriálu byly tímto do značné míry poškozeny. Tak jen doufejme, že v Disney budou mít dost rozumu na to, aby vrátili do hry původní poměr 4:3 a prvních 20 řad bylo opět vtipných v celém rozsahu.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV. S novým designem i funkcemi Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV. S novým designem i funkcemi
Zákazníci Telly (dříve Digi TV) si nyní mohou stáhnout novou verzi aplikace pro Apple TV. Operátor pokračuje ve sjednocování funkcí a designu aplikací pro všechny podporované platformy. Kromě nové grafiky se dostalo i na nové funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů
Tento měsíc HBO GO potěší fanoušky thrillerů a detektivek, a to seriály jako Stopaři, Perry Mason nebo Zmizím ve tmě. Z filmových premiér stojí za zmínku novinky Zloba: Královna všeho zlého nebo Podfukářky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně
Po nekonečných odkladech divize LG Display konečně zahájila výrobu ve své druhé továrně na panely pro OLED TV. Původně se tak mělo stát již koncem roku 2019. Právě z čínské továrny pocházejí 48" panely.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Denon představil první AV receivery s podporou 8K Denon představil první AV receivery s podporou 8K
Denon představil pro rok 2020 nové AV receivery z řady X. Všechny čtyři modely od AVC-X6700H až po AVR-X2700H jsou vybaveny konektorem HDMI 2.1 a podporují přenos videa v 8K rozlišení včetně upscalingu.
4.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny? Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny?
Máte zálusk na letošní Philips OLED TV? Výrobce konečně potvrdil, kdy se dostanou na evropské trhy a kolik budou stát. Konkrétně se jedná o řady 805, 855 a 865, které nabízí velmi podobné parametry a úhlopříčky 55 či 65 palců.
3.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik