Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Disney+ je zde, přináší Star Wars ve 4K HDR

12.11.2019, Milan Šurkala, aktualita
Streamovací služba Disney+ byla právě spuštěna a je k dispozici v několika prvních zemích. Najdeme zde i několik marvelovek a poprvé také Star Wars ve 4K HDR formátu, a to včetně původní trilogie.
12. listopad 2019 je významné datum pro fanoušky obsahu od společnosti Disney a studií, které pod ní patří. Jedním z těch nejdůležitějších bude patrně v dnešní době Marvel Studios. Právě dnes totiž byla spuštěna streamovací služba Disney+ za $6,99 měsíčně, přičemž zde máme vedle obsahu od Disney i již zmíněné marvelovky, filmy Pixaru, dokumenty od National Geographic a také Star Wars (Hvězdné války).
 
Disney+ logo
 
Právě Hvězdných válek se týká zajímavá informace, že bude k dispozici nejen v HD formátu, ale dokonce i 4K rozlišení včetně Dolby Vision HDR a Dolby Atmos. To se netýká jen nových filmů, ale takřka celé ságy, tedy i epizod I až III z přelomu tisíciletí a dokonce i původní trilogie (epizody IV až VI) z konce 70. a začátku 80. let. Ve 4K HDR bude k dispozici i Rogue One, nicméně filmy Solo a Star Wars VIII: The Last Jedi zatím na službě nejsou ani v nižších rozlišeních. Na Disney+ je k dispozici i nový seriál The Mandalorian z prostředí světa Star Wars.
 
Pokud jde o filmy od Marvela, je jich zde většina hned od spuštění, výjimkou jsou Black Panther, Ant-Man and the Wasp, Avengers: Infinity War a Thor: Ragnarok. Ty jsou totiž k dispozici na Netflixu, přičemž kontrakt vyprší počátkem roku 2020. Nám to nicméně může být zatím jedno, služba Disney+ je prozatím dostupná jen USA, Kanadě a Nizozemí, příští týden bude spuštěna v Austrálii a na Novém Zélandu. Další země budou následovat později.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.