Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Shield TV Pro (2019) jako nedostatkové zboží? Nvidia slibuje doplnění zásob

30.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Multimediální centra Nvidia Shield TV Pro (2019) se stala nedostupnými v obchodech po celém světě. Výrobce se rozhodl utnout spekulace o ukončení produkce a slibuje, že na cestě do skladů jsou další kusy zařízení.
Televizní centrum a herní konzole od Nvidie byla v loňském roce představena v nové variantě Shield TV Pro (2019). V posledních měsících se ovšem tento model potýká s horší dostupností na trhu. Většina obchodů po celém světě hlásí, že je tento produkt vyprodaný. Proto se na internetu dokonce objevily spekulace, že došlo k zastavení výroby a zařízení v tichosti zmizí z trhu. Tuto variantu ovšem razantně odmítla Nvidia, která vydala prohlášení na svých oficiálních stránkách. V něm uvádí, že Shield TV Pro (2019) z trhu nezmizí, ale v souvislosti s koronavirovou krizí došlo ke komplikacím při výrobě.
 
 
Výroba zařízení by měla být v tuto chvíli obnovováno a k partnerům po celém světě údajně již míří nové kusy, takže v následujících dnech můžeme očekávat opětovné naskladnění konzole. Někteří prodejci v minulosti uváděli, že produkt byl vyřazen z prodeje, ale to bylo podle Nvidie způsobeno jen chybějícím datem dodání. Z českých internetových prodejců nabízí Shield TV Pro (2019) pouze Alza.cz, která v současné době uvádí dostupnost „Na objednávku – termín upřesníme“. Cena multimediálního centra činí 5 699 Kč včetně DPH. V nabídce jiných obchodů tento model nenajdeme.
 
Nvidia Shield TV Pro (2019) nabízí proti standardnímu modelu např. větší porci operační paměti, takže zajistí lepší výkon v kombinaci s operačním systémem Android TV. Letos získalo zařízení velkou aktualizaci Shield Experience 8.1.1, která mimo opravy chyb přinesla také podporu herního ovladače Xbox Elite 2.