Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aktualizace 8.1.1 pro Nvidia Shield TV (2019) podporuje nový gamepad z Xboxu

29.2.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Loňský model Nvidia Shield TV získal tento týden aktualizaci Shield Experience 8.1.1, která přináší podporu ovladače Xbox Elite 2 a také velký počet opravených chyb, mimo jiné vyřešení problému s Dolby Vision.
Nvidia vypustila tento týden do světa aktualizaci Shield Experience 8.1.1, která je určena pro zařízení Shield TV (2019). Uživatelům přináší možnost se přihlásit k placenému členství GeForce Now Founders, které umožňuje si na konzoli zahrát graficky náročné hry díky streamingu. Ve srovnání s bezplatným členstvím přináší přednostní přístup, prodlouženou délku relace (místo 1 hodiny) a aktivní funkci RTX. Toto členství stojí 139 Kč měsíčně (na 12 měsíců), ale k dispozici je nadstandardní 90denní zkušební lhůta. Hráči ocení také podporu nového herního ovladače Xbox Elite 2 od Microsoftu. Připomeňme, že pro předchozí Shield TV z let 2015 a 2017 byla tato funkce přidána už minulý měsíc v rámci aktualizace Shield Experience 8.0.2.

 

Nové hry i opravy chyb

 
K dalším změnám balíčku Shield Experience 8.1.1 patří podpora digitálně analogového USB převodníku Sanscrit a nová funkce aplikace Channels DVR, která nyní dokáže ukládat nahraný obsah na server NAS. Po aktualizaci na uživatele čeká také aplikace Plex, která umožňuje bezplatně streamovat televizní pořady a klasické filmy Rain Man, Terminátor, Obvyklí podezřelí a Zuřící býk. Sice se divák musí připravit na reklamy, ale údajně je jich méně než ve srovnání s obdobnými bezplatnými službami. K nově přidaným hrám patří multiplayerový Jack Box Party Pack 6, závodní Asphalt 9 nebo klasický titul Brick Breaker. Prostřednictvím služby GeForce Now jsou nyní podporovány také hry Cuisine Royale, Darksiders: Genesis, Deliver Us The Moon: Fortuna a Avicii Invector.
 
 
Právě vydaná aktualizace opravuje také nespočet chyb. Velká část z nich se týká podpory Dolby Vision, se kterou měla zařízení Shield TV problémy. Jednalo se mimo jiné o chyby detekce a hodnot jasu na televizorech podporujících Dolby Vision i HDR10+, jindy se zase uživatelé mohli setkat s červenými záblesky. Velký počet chyb opravili vývojáři také v případě zvuku a příslušenství, pár vylepšení se dočkalo také síťové připojení nebo uživatelské rozhraní. V každém případě Nvidia dokazuje, že v délce podpory a četnosti aktualizací Shield TV by se mohli ostatní výrobci učit.
 


reklama
reklama