Aktualizace 8.1.1 pro Nvidia Shield TV (2019) podporuje nový gamepad z Xboxu

Aktualizace 8.1.1 pro Nvidia Shield TV (2019) podporuje nový gamepad z Xboxu
, , aktualita
Loňský model Nvidia Shield TV získal tento týden aktualizaci Shield Experience 8.1.1, která přináší podporu ovladače Xbox Elite 2 a také velký počet opravených chyb, mimo jiné vyřešení problému s Dolby Vision.
K oblíbeným
reklama
Nvidia vypustila tento týden do světa aktualizaci Shield Experience 8.1.1, která je určena pro zařízení Shield TV (2019). Uživatelům přináší možnost se přihlásit k placenému členství GeForce Now Founders, které umožňuje si na konzoli zahrát graficky náročné hry díky streamingu. Ve srovnání s bezplatným členstvím přináší přednostní přístup, prodlouženou délku relace (místo 1 hodiny) a aktivní funkci RTX. Toto členství stojí 139 Kč měsíčně (na 12 měsíců), ale k dispozici je nadstandardní 90denní zkušební lhůta. Hráči ocení také podporu nového herního ovladače Xbox Elite 2 od Microsoftu. Připomeňme, že pro předchozí Shield TV z let 2015 a 2017 byla tato funkce přidána už minulý měsíc v rámci aktualizace Shield Experience 8.0.2.

 

Nové hry i opravy chyb

 
K dalším změnám balíčku Shield Experience 8.1.1 patří podpora digitálně analogového USB převodníku Sanscrit a nová funkce aplikace Channels DVR, která nyní dokáže ukládat nahraný obsah na server NAS. Po aktualizaci na uživatele čeká také aplikace Plex, která umožňuje bezplatně streamovat televizní pořady a klasické filmy Rain Man, Terminátor, Obvyklí podezřelí a Zuřící býk. Sice se divák musí připravit na reklamy, ale údajně je jich méně než ve srovnání s obdobnými bezplatnými službami. K nově přidaným hrám patří multiplayerový Jack Box Party Pack 6, závodní Asphalt 9 nebo klasický titul Brick Breaker. Prostřednictvím služby GeForce Now jsou nyní podporovány také hry Cuisine Royale, Darksiders: Genesis, Deliver Us The Moon: Fortuna a Avicii Invector.
 
 
Právě vydaná aktualizace opravuje také nespočet chyb. Velká část z nich se týká podpory Dolby Vision, se kterou měla zařízení Shield TV problémy. Jednalo se mimo jiné o chyby detekce a hodnot jasu na televizorech podporujících Dolby Vision i HDR10+, jindy se zase uživatelé mohli setkat s červenými záblesky. Velký počet chyb opravili vývojáři také v případě zvuku a příslušenství, pár vylepšení se dočkalo také síťové připojení nebo uživatelské rozhraní. V každém případě Nvidia dokazuje, že v délce podpory a četnosti aktualizací Shield TV by se mohli ostatní výrobci učit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik