Aktualizace 8.1.1 pro Nvidia Shield TV (2019) podporuje nový gamepad z Xboxu

Aktualizace 8.1.1 pro Nvidia Shield TV (2019) podporuje nový gamepad z Xboxu
, , aktualita
Loňský model Nvidia Shield TV získal tento týden aktualizaci Shield Experience 8.1.1, která přináší podporu ovladače Xbox Elite 2 a také velký počet opravených chyb, mimo jiné vyřešení problému s Dolby Vision.
K oblíbeným
reklama
Nvidia vypustila tento týden do světa aktualizaci Shield Experience 8.1.1, která je určena pro zařízení Shield TV (2019). Uživatelům přináší možnost se přihlásit k placenému členství GeForce Now Founders, které umožňuje si na konzoli zahrát graficky náročné hry díky streamingu. Ve srovnání s bezplatným členstvím přináší přednostní přístup, prodlouženou délku relace (místo 1 hodiny) a aktivní funkci RTX. Toto členství stojí 139 Kč měsíčně (na 12 měsíců), ale k dispozici je nadstandardní 90denní zkušební lhůta. Hráči ocení také podporu nového herního ovladače Xbox Elite 2 od Microsoftu. Připomeňme, že pro předchozí Shield TV z let 2015 a 2017 byla tato funkce přidána už minulý měsíc v rámci aktualizace Shield Experience 8.0.2.

 

Nové hry i opravy chyb

 
K dalším změnám balíčku Shield Experience 8.1.1 patří podpora digitálně analogového USB převodníku Sanscrit a nová funkce aplikace Channels DVR, která nyní dokáže ukládat nahraný obsah na server NAS. Po aktualizaci na uživatele čeká také aplikace Plex, která umožňuje bezplatně streamovat televizní pořady a klasické filmy Rain Man, Terminátor, Obvyklí podezřelí a Zuřící býk. Sice se divák musí připravit na reklamy, ale údajně je jich méně než ve srovnání s obdobnými bezplatnými službami. K nově přidaným hrám patří multiplayerový Jack Box Party Pack 6, závodní Asphalt 9 nebo klasický titul Brick Breaker. Prostřednictvím služby GeForce Now jsou nyní podporovány také hry Cuisine Royale, Darksiders: Genesis, Deliver Us The Moon: Fortuna a Avicii Invector.
 
 
Právě vydaná aktualizace opravuje také nespočet chyb. Velká část z nich se týká podpory Dolby Vision, se kterou měla zařízení Shield TV problémy. Jednalo se mimo jiné o chyby detekce a hodnot jasu na televizorech podporujících Dolby Vision i HDR10+, jindy se zase uživatelé mohli setkat s červenými záblesky. Velký počet chyb opravili vývojáři také v případě zvuku a příslušenství, pár vylepšení se dočkalo také síťové připojení nebo uživatelské rozhraní. V každém případě Nvidia dokazuje, že v délce podpory a četnosti aktualizací Shield TV by se mohli ostatní výrobci učit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přechod na DVB-T2 je zase v plném proudu, staré vysílání skončilo v jižních Čechách Přechod na DVB-T2 je zase v plném proudu, staré vysílání skončilo v jižních Čechách
Po skoro čtyřměsíční pauze způsobené koronavirovou krizí zase pokračuje přechod na standard DVB-T2. Dnes o půlnoci bylo ukončeno původní vysílání DVB-T v jižních Čechách, minulý týden na západě republiky.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik