Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp začal prodávat dostupnou řadu BN3 s Android TV a Dolby Vision

6.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Pár týdnů před Vánoci se na český trh dostala další série LCD TV od Sharpu. Jedná se o cenově dostupné 4K televizory s Dolby Vision, Dolby Atmos a systémem od Googlu. V nabídce jsou čtyři úhlopříčky.
Po nepříliš úspěšných experimentech s licencováním své značky se Sharp rozhodl pro restart na evropských trzích. I do českých obchodů letos uvedl své první televizory s Android TV a ke konci roku přidává ještě několik modelů, které by tak mohly zamířit pod vánoční stromečky. Konkrétně se jedná o řadu BN3, která zahrnuje kvarteto 4K LCD TV s úhlopříčkami 40, 50, 55 a 65 palců. Po designové stránce novinky nijak nepřekvapí, neboť využívají nožičky známé z jiných modelů a relativně úzké rámečky, které jsou v současné době již standardem ve všech cenových hladinách.
 
 
Televizory Sharp BN3 používají panely s rozlišení 3840 x 2160 pixelů, obnovovací frekvencí 50 Hz a blíže nespecifikovaným LED podsvícením. O vylepšení obrazu se stará dvoujádrový procesor ACE Pro Ultra Engine společně se systémem Active Motion 600, který vyhlazuje pohyb. Kromě HDR10 a HLG nezapomněl výrobce ani na prémiový formát vysokého dynamického rozsahu Dolby Vision. Pro vstup ve 4K při 60 Hz jsou připraveny tři konektory HDMI 2.0. Kromě toho nechybí ani trojice portů USB nebo čtečka SD karet, která umožňuje přehrávání souborů v různých formátech.
 
 
Bezdrátově se televizor připojuje přes dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth. Dodávaný ovladač kombinuje Bluetooth a infraport. Mnohé potěší operační systém Android TV ve verzi 9.0, který nabízí přístup do Google Play Store a oblíbených aplikací včetně Netflixu nebo YouTube. Kromě toho nechybí možnost hlasového ovládání pomocí Asistenta Google nebo streamování obsahu z jiných zařízení přes zabudovaný Chromecast. Pokud chcete využívat „červené tlačítko“, oceníte podporu standardu HbbTV 2.0.1.
 
O ozvučení se starají reproduktory s technologiemi od značky Harman/Kardon. Televizory obsahují dvojici 10W reproduktorů, největší 65" model navíc přidává ještě integrovaný 15W subwoofer pro konfiguraci 2.1. Efekt 360stupňového prostorového zvuku dodají formáty Dolby Atmos DTS Virtual:X. Všechny čtyři novinky ze série BN3 jsou již dostupné na českém trhu za následující ceny:
  • Sharp 40BN3EA: 10 990 Kč
  • Sharp 50BN3EA: 12 990 Kč
  • Sharp 55BN3EA: 14 990 Kč
  • Sharp 65BN3EA: 19 990 Kč