Nové soundbary Sharp s Dolby Atmos zamířily na český trh

Nové soundbary Sharp s Dolby Atmos zamířily na český trh
, , aktualita
HT-SBW800 a HT-SBW460 jsou označení nových soundbarů Sharp, které se dostaly do českých obchodů. V obou případech se jedná o výkonné modely, které podporují prostorový zvuk Dolby Atmos bez nutnosti přikupovat další reproduktory.
K oblíbeným
reklama
Nedávno se v nabídce českých obchodů objevily další dva přírůstky v kategorii soundbarů. Sharp začal prodávat své první dvě novinky pro rok 2020, kterými jsou modely HT-SBW800 a HT-SBW460 s bezdrátovými subwoofery. Oba nabídnou relativně vysoký hudební výkon a nezaostávají ani po funkční stránce, přesto se cena udržela ve snesitelných rovinách.
 
 
Vyšší model Sharp HT-SBW800 dosahuje celkového výkonu 570 W rozloženého do konfigurace 5.1.2. Sada zahrnuje nejen samotný soundbar o rozměrech 120 x 105 x 70 mm a hmotnosti 4 kg, ale také bezdrátový subwoofer měřící 240 x 240 x 415 mm a vážící 5,75 kg. Zvuková lišta, kterou lze umístit na stolek pod televizor nebo připevnit na stěnu, obsahuje jeden centrální, dva do stran směřující a dva nahoru směřující reproduktory. Cílem bylo vytvořit ideální předpoklady, aby se zvuk mohl odrážet od stěn a stropu v místnosti, čím bude dosaženo nejlepšího efektu prostorového zvuku při použití technologie Dolby Atmos.
 
 
O třetinu levnější model Sharp HT-SBW460 nabízí celkový výkon 440 W a konfiguraci 3.1. V nabídce sice zůstal bezdrátový subwoofer, ale chybí nahoru směřující měniče v soundbaru. I přesto výrobce slibuje, že pomocí různých triků zvládne produkt dosáhnout alespoň „virtuálního“ prostorového zvuku Dolby Atmos. Oba nové soundbary podporují také formáty Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus a Dolby Digital. Podobného rázu je také design, který zahrnuje kovovou mřížku na přední straně, černou matnou povrchovou úpravu a displej zobrazující základní informace.
 
K ovládání lze buď vestavěná tlačítka nebo dodávaný dálkový ovladač. Další možností je použití televizního ovladače, neboť soundbary podporují funkci HDMI CEC. Uživatel bude mít kromě jiných konektorů k dispozici dva HDMI vstupy a jeden HDMI výstup, přičemž nechybí podpora přenosu obrazu ve 4K. Nabízí se také možnost bezdrátového připojení přes Bluetooth 4.2. Snadnou úpravu zvuku umožňuje čtveřice předvoleb ekvalizéru (hudba, film, zprávy a noc).

 

Dostupnost a cena

 
Soundary jsou již skladem v mnoha českých e-shopech. Sharp HT-SBW800 se prodává za doporučenou cenu 14 990 Kč, i když reálně není problém jej sehnat o tisícikorunu levněji. Sharp HT-SBW460 potom obdržel cenovku 9 990 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik