Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové soundbary Sharp s Dolby Atmos zamířily na český trh

10.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
HT-SBW800 a HT-SBW460 jsou označení nových soundbarů Sharp, které se dostaly do českých obchodů. V obou případech se jedná o výkonné modely, které podporují prostorový zvuk Dolby Atmos bez nutnosti přikupovat další reproduktory.
Nedávno se v nabídce českých obchodů objevily další dva přírůstky v kategorii soundbarů. Sharp začal prodávat své první dvě novinky pro rok 2020, kterými jsou modely HT-SBW800 a HT-SBW460 s bezdrátovými subwoofery. Oba nabídnou relativně vysoký hudební výkon a nezaostávají ani po funkční stránce, přesto se cena udržela ve snesitelných rovinách.
 
 
Vyšší model Sharp HT-SBW800 dosahuje celkového výkonu 570 W rozloženého do konfigurace 5.1.2. Sada zahrnuje nejen samotný soundbar o rozměrech 120 x 105 x 70 mm a hmotnosti 4 kg, ale také bezdrátový subwoofer měřící 240 x 240 x 415 mm a vážící 5,75 kg. Zvuková lišta, kterou lze umístit na stolek pod televizor nebo připevnit na stěnu, obsahuje jeden centrální, dva do stran směřující a dva nahoru směřující reproduktory. Cílem bylo vytvořit ideální předpoklady, aby se zvuk mohl odrážet od stěn a stropu v místnosti, čím bude dosaženo nejlepšího efektu prostorového zvuku při použití technologie Dolby Atmos.
 
 
O třetinu levnější model Sharp HT-SBW460 nabízí celkový výkon 440 W a konfiguraci 3.1. V nabídce sice zůstal bezdrátový subwoofer, ale chybí nahoru směřující měniče v soundbaru. I přesto výrobce slibuje, že pomocí různých triků zvládne produkt dosáhnout alespoň „virtuálního“ prostorového zvuku Dolby Atmos. Oba nové soundbary podporují také formáty Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus a Dolby Digital. Podobného rázu je také design, který zahrnuje kovovou mřížku na přední straně, černou matnou povrchovou úpravu a displej zobrazující základní informace.
 
K ovládání lze buď vestavěná tlačítka nebo dodávaný dálkový ovladač. Další možností je použití televizního ovladače, neboť soundbary podporují funkci HDMI CEC. Uživatel bude mít kromě jiných konektorů k dispozici dva HDMI vstupy a jeden HDMI výstup, přičemž nechybí podpora přenosu obrazu ve 4K. Nabízí se také možnost bezdrátového připojení přes Bluetooth 4.2. Snadnou úpravu zvuku umožňuje čtveřice předvoleb ekvalizéru (hudba, film, zprávy a noc).

 

Dostupnost a cena

 
Soundary jsou již skladem v mnoha českých e-shopech. Sharp HT-SBW800 se prodává za doporučenou cenu 14 990 Kč, i když reálně není problém jej sehnat o tisícikorunu levněji. Sharp HT-SBW460 potom obdržel cenovku 9 990 Kč.