Nové soundbary Sharp s Dolby Atmos zamířily na český trh

Nové soundbary Sharp s Dolby Atmos zamířily na český trh
, , aktualita
HT-SBW800 a HT-SBW460 jsou označení nových soundbarů Sharp, které se dostaly do českých obchodů. V obou případech se jedná o výkonné modely, které podporují prostorový zvuk Dolby Atmos bez nutnosti přikupovat další reproduktory.
K oblíbeným
reklama
Nedávno se v nabídce českých obchodů objevily další dva přírůstky v kategorii soundbarů. Sharp začal prodávat své první dvě novinky pro rok 2020, kterými jsou modely HT-SBW800 a HT-SBW460 s bezdrátovými subwoofery. Oba nabídnou relativně vysoký hudební výkon a nezaostávají ani po funkční stránce, přesto se cena udržela ve snesitelných rovinách.
 
 
Vyšší model Sharp HT-SBW800 dosahuje celkového výkonu 570 W rozloženého do konfigurace 5.1.2. Sada zahrnuje nejen samotný soundbar o rozměrech 120 x 105 x 70 mm a hmotnosti 4 kg, ale také bezdrátový subwoofer měřící 240 x 240 x 415 mm a vážící 5,75 kg. Zvuková lišta, kterou lze umístit na stolek pod televizor nebo připevnit na stěnu, obsahuje jeden centrální, dva do stran směřující a dva nahoru směřující reproduktory. Cílem bylo vytvořit ideální předpoklady, aby se zvuk mohl odrážet od stěn a stropu v místnosti, čím bude dosaženo nejlepšího efektu prostorového zvuku při použití technologie Dolby Atmos.
 
 
O třetinu levnější model Sharp HT-SBW460 nabízí celkový výkon 440 W a konfiguraci 3.1. V nabídce sice zůstal bezdrátový subwoofer, ale chybí nahoru směřující měniče v soundbaru. I přesto výrobce slibuje, že pomocí různých triků zvládne produkt dosáhnout alespoň „virtuálního“ prostorového zvuku Dolby Atmos. Oba nové soundbary podporují také formáty Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus a Dolby Digital. Podobného rázu je také design, který zahrnuje kovovou mřížku na přední straně, černou matnou povrchovou úpravu a displej zobrazující základní informace.
 
K ovládání lze buď vestavěná tlačítka nebo dodávaný dálkový ovladač. Další možností je použití televizního ovladače, neboť soundbary podporují funkci HDMI CEC. Uživatel bude mít kromě jiných konektorů k dispozici dva HDMI vstupy a jeden HDMI výstup, přičemž nechybí podpora přenosu obrazu ve 4K. Nabízí se také možnost bezdrátového připojení přes Bluetooth 4.2. Snadnou úpravu zvuku umožňuje čtveřice předvoleb ekvalizéru (hudba, film, zprávy a noc).

 

Dostupnost a cena

 
Soundary jsou již skladem v mnoha českých e-shopech. Sharp HT-SBW800 se prodává za doporučenou cenu 14 990 Kč, i když reálně není problém jej sehnat o tisícikorunu levněji. Sharp HT-SBW460 potom obdržel cenovku 9 990 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld
Další populární videohra se dočká seriálového zpracování. Amazon Prime Video přinese novinku natočenou podle post-apokalyptického RPG Fallout. Stát za ni budou autoři úspěšné série Westworld.
3.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik