
Areál původně spadal pod společnost Qualcomm, která je známá výrobou procesorů Snapdragon. V tomto případě se ale jednalo o vývoj zobrazovací technologie Mirasol. Technologie využívala soustavu mikro-zrcadel a filtrů, které měly zobrazit požadovaný obsah jen s využitím okolního světla. Mirasol měl konkurovat elektronickému inkoustu, místo toho jej Qualcomm uložil k ledu. Nyní laboratoř patří společnosti Apple a nevypadá, že by americký gigant měl zájem o Mirasol. Podle agentury Bloomberg se místo toho Apple zaměřil na technologii OLED, která má nahradit stávající LCD displeje. Ani ty však Apple ještě nezahazuje. Díky místnímu výzkumu mají být nové LCD displeje lehčí, tenčí, úspornější a jasnější.
Časem je však Apple nahradí právě za OLED displeje. První vlaštovkou byly hodinky Apple Watch. Nedávno LG ohlásilo výstavbu továrny na OLED panely, jenž má stát 9 miliard dolarů (ekvivalent 220 miliard korun). Masová produkce má začít v roce 2018. Značná část produkce má být přitom vyhrazena na OLED displeje pro iPhone. Apple měl proto najmout výzkumníky, co odešli ze společností Au Optronics a Qualcomm. Ti proto vyvíjí zobrazovací technologie přímo pro Apple, který si pak může vybírat, kdo displej vyrobí. Sníží se tím závislost na stávajících výrobcích displejů. Zvýší se naopak okruh dodavatelů, kterým bude Apple výrobu displejů outsourcovat. Stejným způsobem probíhá výroba procesorů, které navrhl Apple.
Sériovou výrobu OLED displejů zatím zvládá jen Samsung a LG. V případě panelů pro televizory to je jen LG. Vývoj nových panelů Apple sice bude cílen především na mobility, pokud se nezmění firemní stanovisko na projekt vlastní televizní sestavy. V případě úspěchu by však šlo o jednu z mála firem, která by měla "know-how" na výrobu OLED panelů.
Zdroj: FlatpanelsHD