Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Seriál Fallout: první trailer, na svět po jaderné válce se můžeme těšit v dubnu

5.12.2023, Karel Polívka, aktualita
Seriál Fallout: první trailer, na svět po jaderné válce se můžeme těšit v dubnu
Vyšel první oficiální trailer na připravovaný seriál od Amazonu, který vychází z postapokalyptického světa počítačových her ze série Fallout, jež jsou tu s námi už od roku 1997. Zároveň došlo k oznámení premiéry na 12. dubna 2024.
Na konci srpna jsme se dočkali prvního teaseru na připravovaný seriál od Amazonu, který bude prvním seriálovým/filmovým zpracováním postapokalyptického světa, který je mezi hráči dobře známý tím, že v něm v roce 2077 došlo k vypuknutí zničující jaderné války mezi USA a Čínou (nedávno se o důvodu jejího spuštění rozpovídal přímo sám tvůrce tohoto herního světa), díky které je plný radioaktivity a zmutovaných monster. Nelze samozřejmě opomenout protiatomové bunkry (Vaulty), ikonické modré kombinézy se žlutými čísly na zádech, frakci Bortherhood of Steel, energozbroj (Power Armor), laserové a plazmové zbraně, mobilní fúzní reaktory, zelené humanoidní supermutanty... a takto bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho. Důležité ale je, že teď vyšel první trailer:
 
 
Vidíme v něm, jak postava jménem Lucy (herečka Ella Purnell) opouští bezpečí interiéru Vaultu 33 a vydává se na povrch, kde je nutné být na každém kroku na pozoru. Následuje změna scény a pohled na jakéhosi podivína, ale hned po něm na hafana, jenž jako by z oka vypadl Dogmeatovi, kterého můžeme znát z dřívějších her série Fallout. Podle informací od Amazonu se ale tento pes bude jmenovat CX404.
 
Dále už následuje sekvence obsahující různé ikonické prvky ze světa Falloutu: vertibirdy (VTOL), skupinu členů frakce Brotherhood of Steel využívajících Power Armor, skupinu "Vault Dwellerů" uvnitř Vaultu, ghoula, dozorce ve Vaultu (Overseer), typicky vypadající automatickou obrannou věž s rotačním kulometem, jež se snaží pokropit CX404 (jaká to drzost!), robotického multifunkčního pomocníka známého pod označením "Mister Handy" nebo zápas někoho v Power Armoru s naštvaným Yao guai, což je zmutovaný medvěd. A na závěr je pohled na sérii několika explozí jaderných bomb, jež decimují nějaké velkoměsto. A z dřívějška víme, že Vault 33 bude v Los Angeles, přičemž děj se bude odehrávat 200 let po jaderné válce. 
 
Seriál bude mít premiéru 12. dubna 2024 na streamovací službě Amazon Prime Video a uvidíme v něm následující herce: Walton Goggins (v roli ghoula), Ella Purnell, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones, Aaron Moten, Mike Doyle, Moisés Arias, Johnny Pemberton, Cherien Dabis, Dale Dickey, Matty Cardarople.
 
Scénář mají na starost Lisa Joy (seriál Westworld) a Jonathan Nolan (seriál Westworld, filmy The Prestige, The Dark Knight, The Dark Knight Rises, Interstellar). A mezi výkonné producenty patří i Todd Howard ze společnosti Bethesda Softworks, které dnes značka Fallout patří a jež vytváří hry z této série, což by mělo být zárukou věrné adaptace světa, který z nich známe (úplně první hra ze série Fallout vyšla už v roce 1997).
 
Jak Vás první oficiální trailer na seriál Fallout zaujal?
V anketě šlo hlasovat od 5.12.2023 do 5.1.2024. Počet hlasujících: 5
Super! Vypadá to autenticky, na seriál se tak těším.80 %
Hry neznám, ale vypadá to dobře. Rád se na to podívám.0 %
Celkem to ujde.20 %
Mám z toho rozpačité dojmy.0 %
Nic moc.0 %
Mám z toho pocit velkého zklamání.0 %
Je to špatné, protože Bethesda!0 %