Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Seriál Fallout od Amazonu přijde v roce 2024, Vault 33 bude v Los Angeles

30.8.2023, Karel Polívka, aktualita
Seriál Fallout od Amazonu přijde v roce 2024, Vault 33 bude v Los Angeles
Jde o seriál z postapokalyptického světa herní série Fallout, který připravuje společnost Amazon pro svou streamovací službu Prime Video a měli bychom se jej dočkat v roce 2024. Sice není známo mnoho nových informací, ale můžeme se podívat na nový teaser.
Jde o seriál z postapokalyptického světa herní série Fallout, který připravuje společnost Amazon pro svou streamovací službu Prime Video a k jehož oznámení došlo už v roce 2020. Ačkoli podle dosavadních informací už letos v únoru/březnu skončilo natáčení první série, měli bychom se jí dočkat až někdy v roce 2024.
 
 
Scénář mají na starost zvučná jména jako Lisa Joy (seriál Westworld) a Jonathan Nolan (seriál Westworld, filmy The Prestige, The Dark Knight, The Dark Knight Rises, Interstellar). A mezi výkonné producenty patří i Todd Howard ze společnosti Bethesda Softworks, které značka Fallout patří a jež vytváří hry z této série, což by mělo být zárukou toho, že bychom se mohli dočkat věrné adaptace světa, který známe z her. Nicméně konkrétní příběhové zápletky by měly být něčím novým a budou se týkat dosud neznámých postav, o čemž Todd Howard mluvil v tomto rozhovoru (odkaz směřuje na počátek diskuze o seriálu):
 

Todd Howard / Bethesda Softworks:
"Let’s do something that exists in the world of Fallout. It’s not retelling a game’s story. It’s basically an area of the map and like let’s tell a story here that fits in the world that we have built, doesn’t break any of the rules. It can reference things in the games, but isn’t a retelling of the games. It exists in the same world, but it’s its own unique thing, so it adds to it."
 
Todd Howard / Bethesda Softworks | CZ překlad:
„Udělejme něco, co existuje ve světě Falloutu. Není to převyprávění příběhu her. Je to v podstatě oblast mapy ve stylu pojďme si zde vyprávět příběh, jenž zapadá do světa, který jsme vybudovali, neporušuje žádná pravidla. Může odkazovat na věci ve hrách, ale není to převyprávění her. Existuje ve stejném světě, ale je to jeho vlastní jedinečná věc, takže jej obohacuje.“ 

 
Moc podrobností o obsahu seriálu se zatím neví, takže fanoušky Falloutu zajímá každý nový střípek informací. Pokud patříte mezi ně, nemělo by Vám uniknout, že před týdnem měli novináři na Gamescomu možnost zhlédnout krátký teaser, který sice nebyl určený ke zveřejnění, ale někdo jej natočil skrytou kamerou:
 
 
Teaser i při své krátké délce obsahuje vše, co tuto herní sérii asi nejlépe vystihuje: vertibirdy (VTOL), humanoidy v power armor, otevřený vstup do vaultu, ghoula a atomový výbuch. Chybí už jen logo korporace Vault-Tec. Na Twitter účtu služby Prime Video se také 23. srpna objevil příspěvek s informací, že Vault 33, o který by se tu mělo jednat a jenž zatím v žádné hře nebyl zmíněný, se nachází v Los Angeles.
 
 
Kombinace výše uvedených jmen s příslibem autentičnosti u mě vzbuzuje nemalou míru očekávání, takže jsem zvědavý, čeho se nakonec dočkáme. Následuje seznam herců, které v seriálu uvidíme:
Walton Goggins (ten bude v roli ghoula), Ella Purnell, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones, Aaron Moten, Mike Doyle, Moisés Arias, Johnny Pemberton, Cherien Dabis, Dale Dickey, Matty Cardarople
 
Zdroj: Amazon Prime Video
Těšíte se na nový seriál Fallout? Budete jej sledovat?
V anketě šlo hlasovat od 30.8.2023 do 30.9.2023. Počet hlasujících: 9
Rozhodně ano, Fallout je má oblíbená herní série!78 %
Ano, nejsem vyloženě fanoušek Falloutu, ale rád se na to podívám0 %
Ano, přestože jsem nikdy žádnou hru ze série Fallout nehrál11 %
Ne, nechci si zkazit to, co mám na hrách ze série Fallout rád11 %
Ne, konkrétně herní série Fallout mě nezajímá0 %
Ne, téma postapokalyptického světa mě nezajímá0 %