Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sennheiser Ambeo Plus: nový soundbar 7.1.4 v kompaktnějším balení

7.9.2022, Milan Šurkala, aktualita
Sennheiser Ambeo Plus: nový soundbar 7.1.4 v kompaktnějším balení
Společnost Sennheiser přejmenovala stávající Ambeo Soundbar na Ambeo Soundbar Max a uvedla také kompaktnější model Ambeo Soundbar Plus. Ten se ale nedá zahanbit a nabídne zvuk 7.1.4, podporu Dolby Atmos i DST:X 360 Reality Audio.
Novinku na poli soundbarů si přichystala také společnost Sennheiser. Její Ambeo Soundbar byl přejmenován na Ambeo Soundbar Max a představila také nový Ambeo Soundbar Plus. Novinka má kompaktnější rozměry, svým výkonem se ale nechce nechat zahanbit. Podporuje zvuk 7.1.4, nechybí ani podpora Dolby Atmos a nadále umí i DTS:X 360 Reality Audio nebo MPEG-H. Celký RMS výkon novinky dosahuje 400 W.
 
Sennheiser Ambeo Soundbar Plus
 
Máme tu 9 reproduktorů, a to dva 10cm woofery a sedm 5cm celorozsahových reproduktorů. Soundbar tak dokáže pracovat s frekvencemi od 38 Hz do 20 kHz. Audio je zpracováváno 4jádrovým CPU s taktem 1,8 GHz. Najdeme tady jeden port HDMI 2.1 eARC a dva HDMI 2.0A, nechybí ani S/PDIF, RCS a jeden USB-A. Operačním systémem je Ambeo OS.
 
Sennheiser Ambeo Soundbar Plus
 
Rozměry soundbaru jsou 105,1×7,5×12,1 cm (7,7 cm s nožkami) a hmotnost je 6,3 kg. Podporuje bezdrátové rozhraní Wi-Fi 802.11ax, Bluetooth 5.0 a má i ethernetovou přípojku RJ-45. Cena byla stanovena na 1499 EUR (37000 Kč).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama