Schváleno: Onkyo získá nového vlastníka, budoucnost Pioneeru není jasná

Schváleno: Onkyo získá nového vlastníka, budoucnost Pioneeru není jasná
, , aktualita
Japonský výrobce Onkyo není dlouhodobě v ideální finanční kondici. Nadějí na záchranu je akvizice společnostmi Voxx a Sharp, která byla tento týden schválena akcionáři. Transakce bude mít hodnotu přes 30 milionů dolarů.
K oblíbeným
reklama
Onkyo je jednou z legend na poli spotřební elektroniky, jako jsou AV receivery nebo reproduktory. V posledních letech sice japonský výrobce představil řadu zajímavých novinek, ale finanční výsledky zůstávají neuspokojivé. Ačkoliv se koncem loňského roku objevila zpráva o restrukturalizaci, jedinou šancí na záchranu značky by měl být nový vlastník. V roce 2019 se spekulovalo o převzetí skupinou Sound United, která sdružuje značky jako Denon, Marantz nebo Polk Audio. Z toho nakonec sešlo. Ačkoliv nebyl důvod oficiálně oznámen, podle drbů měly při domlouvání akvizice vypadnout ze skříně kostlivci, kteří přinutili Sound United z jednání odstoupit.
 
 
Před měsíce ovšem svitla další naděje pro záchranu značky Onkyo, neboť zájem projevila dvojice společností Voxx International Corporation (prostřednictvím své dceřiné firmy Premium Audio Company) a Sharp Corporation. Zatímco japonský Sharp není potřeba dlouze představovat, americký Voxx (dříve Audiovox) není zase tak známé jméno. Jedná se o firmu zaměřující se především audio produkty pro koncové spotřebitele i automobilový průmysl. Ve svém portfoliu drží několik známých značek jako Klipsch, Magnat nebo Heco. Voxx, respektive Premium Audio Company, a Sharp vytvářejí společný podnik, který následně odkoupí firmu Onkyo Home Entertainment Corporation.
 
Hodnota transakce byla vyčíslena na 30,8 milionu dolarů. Nový vlastník se navíc zavázal zaplatit některé stávající závazky a bude vyplácet provize z vybraných prodejů. Transakce je téměř před dokončením. Zbývá ještě schválení akcionáři firmy Onkyo na valné hromadě, která se koná 25. června. Nikdo ovšem nepochybuje, že by akvizice nebyla schválena. Nový vlastník získá duševní vlastnictví, značky, inženýrská a výrobní práva. Společnost Premium Audio Company bude zodpovědná za veškerý prodej, marketing a distribuci AV produktů Onkyo a Integra, zatímco Sharp dostane na starosti výrobu probíhající v Malajsii.
 
Značky Pioneer a Pioneer Elite, které rovněž patří do portfolia Onkyo, nejsou součástí oznámené akvizice. Jejich budoucnost tedy stále zůstává nejasná.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED
Na CES 2022 představila společnost Samsung i další nové produkty. Jsou mezi nimi chytré televize Neo QLED, které budou vrcholit modelem s 8K rozlišením a frekvencí 144 Hz, zajímavostí jsou i televize s MicroLED.
8.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2 LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2
LG uvedlo na veletrhu CES 2022 spoustu nových televizí. Mezi nimi se dá najít i několik zajímavostí. OLED televize výrobce budou nově k dispozici v ještě menší 42" úhlopříčce a naopak v ještě větší, 97".
7.1.2022, aktualita, Milan Šurkala