Schváleno: Onkyo získá nového vlastníka, budoucnost Pioneeru není jasná

Schváleno: Onkyo získá nového vlastníka, budoucnost Pioneeru není jasná
, , aktualita
Japonský výrobce Onkyo není dlouhodobě v ideální finanční kondici. Nadějí na záchranu je akvizice společnostmi Voxx a Sharp, která byla tento týden schválena akcionáři. Transakce bude mít hodnotu přes 30 milionů dolarů.
K oblíbeným
reklama
Onkyo je jednou z legend na poli spotřební elektroniky, jako jsou AV receivery nebo reproduktory. V posledních letech sice japonský výrobce představil řadu zajímavých novinek, ale finanční výsledky zůstávají neuspokojivé. Ačkoliv se koncem loňského roku objevila zpráva o restrukturalizaci, jedinou šancí na záchranu značky by měl být nový vlastník. V roce 2019 se spekulovalo o převzetí skupinou Sound United, která sdružuje značky jako Denon, Marantz nebo Polk Audio. Z toho nakonec sešlo. Ačkoliv nebyl důvod oficiálně oznámen, podle drbů měly při domlouvání akvizice vypadnout ze skříně kostlivci, kteří přinutili Sound United z jednání odstoupit.
 
 
Před měsíce ovšem svitla další naděje pro záchranu značky Onkyo, neboť zájem projevila dvojice společností Voxx International Corporation (prostřednictvím své dceřiné firmy Premium Audio Company) a Sharp Corporation. Zatímco japonský Sharp není potřeba dlouze představovat, americký Voxx (dříve Audiovox) není zase tak známé jméno. Jedná se o firmu zaměřující se především audio produkty pro koncové spotřebitele i automobilový průmysl. Ve svém portfoliu drží několik známých značek jako Klipsch, Magnat nebo Heco. Voxx, respektive Premium Audio Company, a Sharp vytvářejí společný podnik, který následně odkoupí firmu Onkyo Home Entertainment Corporation.
 
Hodnota transakce byla vyčíslena na 30,8 milionu dolarů. Nový vlastník se navíc zavázal zaplatit některé stávající závazky a bude vyplácet provize z vybraných prodejů. Transakce je téměř před dokončením. Zbývá ještě schválení akcionáři firmy Onkyo na valné hromadě, která se koná 25. června. Nikdo ovšem nepochybuje, že by akvizice nebyla schválena. Nový vlastník získá duševní vlastnictví, značky, inženýrská a výrobní práva. Společnost Premium Audio Company bude zodpovědná za veškerý prodej, marketing a distribuci AV produktů Onkyo a Integra, zatímco Sharp dostane na starosti výrobu probíhající v Malajsii.
 
Značky Pioneer a Pioneer Elite, které rovněž patří do portfolia Onkyo, nejsou součástí oznámené akvizice. Jejich budoucnost tedy stále zůstává nejasná.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik