Schváleno: Onkyo získá nového vlastníka, budoucnost Pioneeru není jasná

Schváleno: Onkyo získá nového vlastníka, budoucnost Pioneeru není jasná
, , aktualita
Japonský výrobce Onkyo není dlouhodobě v ideální finanční kondici. Nadějí na záchranu je akvizice společnostmi Voxx a Sharp, která byla tento týden schválena akcionáři. Transakce bude mít hodnotu přes 30 milionů dolarů.
K oblíbeným
reklama
Onkyo je jednou z legend na poli spotřební elektroniky, jako jsou AV receivery nebo reproduktory. V posledních letech sice japonský výrobce představil řadu zajímavých novinek, ale finanční výsledky zůstávají neuspokojivé. Ačkoliv se koncem loňského roku objevila zpráva o restrukturalizaci, jedinou šancí na záchranu značky by měl být nový vlastník. V roce 2019 se spekulovalo o převzetí skupinou Sound United, která sdružuje značky jako Denon, Marantz nebo Polk Audio. Z toho nakonec sešlo. Ačkoliv nebyl důvod oficiálně oznámen, podle drbů měly při domlouvání akvizice vypadnout ze skříně kostlivci, kteří přinutili Sound United z jednání odstoupit.
 
 
Před měsíce ovšem svitla další naděje pro záchranu značky Onkyo, neboť zájem projevila dvojice společností Voxx International Corporation (prostřednictvím své dceřiné firmy Premium Audio Company) a Sharp Corporation. Zatímco japonský Sharp není potřeba dlouze představovat, americký Voxx (dříve Audiovox) není zase tak známé jméno. Jedná se o firmu zaměřující se především audio produkty pro koncové spotřebitele i automobilový průmysl. Ve svém portfoliu drží několik známých značek jako Klipsch, Magnat nebo Heco. Voxx, respektive Premium Audio Company, a Sharp vytvářejí společný podnik, který následně odkoupí firmu Onkyo Home Entertainment Corporation.
 
Hodnota transakce byla vyčíslena na 30,8 milionu dolarů. Nový vlastník se navíc zavázal zaplatit některé stávající závazky a bude vyplácet provize z vybraných prodejů. Transakce je téměř před dokončením. Zbývá ještě schválení akcionáři firmy Onkyo na valné hromadě, která se koná 25. června. Nikdo ovšem nepochybuje, že by akvizice nebyla schválena. Nový vlastník získá duševní vlastnictví, značky, inženýrská a výrobní práva. Společnost Premium Audio Company bude zodpovědná za veškerý prodej, marketing a distribuci AV produktů Onkyo a Integra, zatímco Sharp dostane na starosti výrobu probíhající v Malajsii.
 
Značky Pioneer a Pioneer Elite, které rovněž patří do portfolia Onkyo, nejsou součástí oznámené akvizice. Jejich budoucnost tedy stále zůstává nejasná.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala