Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru

Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
, , aktualita
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
K oblíbeným
reklama
Ted Green na svém webu Strata-gee.com zveřejnil nejnovější informace o hospodaření společnosti Onkyo Corporation. A není to zrovna pěkné čtení, i když pro ty, kdo situaci na trhu sledují opravdu pečlivě, nepůjde o velké překvapení. Japonská firma se totiž dostala do vážných finančních problémů. Fiskální rok 2020 (od března 2019 do března 2020) zakončila ztrátou ve výši 90,8 milionu dolarů. Příjmy přitom klesají dlouhodobě od roku 2013. Vloni Onkyo zvládlo vydělat skoro 400 milionů dolarů, letos to byla přibližně polovina. Fiskální rok 2019 tedy byl posledním, který společnost ukončila v černých číslech – drobným ziskem 310 tisíc dolarů.
 
 
Ačkoliv se objevovaly fámy, že Onkyo Corporation zbankrotovalo, k ničemu takovému (zatím) nedošlo. Firma se ovšem dostala do insolvence, protože nezvládala platit své závazky a dluhy. V budoucnu může požádat o ochranu před věřiteli, tedy vyhlásit bankrot. K tomu by ovšem nakonec vůbec nemuselo dojít, neboť se Onkyo pustilo do restrukturalizace. Vzhledem k tomu, že jsme již za polovinou dalšího fiskálního, proces již běží na plné obrátky. Pohled na čísla z 1. kvartálu fiskálního roku 2021 na první pohled vyděsí rekordním meziročním poklesem prodejů o více než 70 %. To je výsledek pandemie onemocnění COVID-19, kvůli které došlo k masivním odstávkám ve výrobě.
 
Jak ovšem poukazuje Ted Green, vedení firmy se podařilo znatelně snížit provozní ztrátu. To je rozhodně pozitivní signál, že po zotavení z pandemie by Onkyo mohlo na prodaných produktech vydělávat více než doposud. Ve 2. čtvrtletí se v souvislosti s obnovením výroby opět zvýšily provozní náklady, ale čísla stále vypadají docela slibně. Pod Onkyo Corporation patří také značky Pioneer, Pioneer Elite a Integra. V loňském roce měl korporaci koupit gigant Sound United, který má ve svém portfoliu značky jako Denon, Polk Audio nebo Marantz. Ačkoliv byl prodej na spadnutí, nakonec k dokončení nedošlo. Spekuluje se, že si to společnost Sound United rozmyslela po nahlédnutí do účetních knih.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik