Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru

Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
, , aktualita
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
K oblíbeným
reklama
Ted Green na svém webu Strata-gee.com zveřejnil nejnovější informace o hospodaření společnosti Onkyo Corporation. A není to zrovna pěkné čtení, i když pro ty, kdo situaci na trhu sledují opravdu pečlivě, nepůjde o velké překvapení. Japonská firma se totiž dostala do vážných finančních problémů. Fiskální rok 2020 (od března 2019 do března 2020) zakončila ztrátou ve výši 90,8 milionu dolarů. Příjmy přitom klesají dlouhodobě od roku 2013. Vloni Onkyo zvládlo vydělat skoro 400 milionů dolarů, letos to byla přibližně polovina. Fiskální rok 2019 tedy byl posledním, který společnost ukončila v černých číslech – drobným ziskem 310 tisíc dolarů.
 
 
Ačkoliv se objevovaly fámy, že Onkyo Corporation zbankrotovalo, k ničemu takovému (zatím) nedošlo. Firma se ovšem dostala do insolvence, protože nezvládala platit své závazky a dluhy. V budoucnu může požádat o ochranu před věřiteli, tedy vyhlásit bankrot. K tomu by ovšem nakonec vůbec nemuselo dojít, neboť se Onkyo pustilo do restrukturalizace. Vzhledem k tomu, že jsme již za polovinou dalšího fiskálního, proces již běží na plné obrátky. Pohled na čísla z 1. kvartálu fiskálního roku 2021 na první pohled vyděsí rekordním meziročním poklesem prodejů o více než 70 %. To je výsledek pandemie onemocnění COVID-19, kvůli které došlo k masivním odstávkám ve výrobě.
 
Jak ovšem poukazuje Ted Green, vedení firmy se podařilo znatelně snížit provozní ztrátu. To je rozhodně pozitivní signál, že po zotavení z pandemie by Onkyo mohlo na prodaných produktech vydělávat více než doposud. Ve 2. čtvrtletí se v souvislosti s obnovením výroby opět zvýšily provozní náklady, ale čísla stále vypadají docela slibně. Pod Onkyo Corporation patří také značky Pioneer, Pioneer Elite a Integra. V loňském roce měl korporaci koupit gigant Sound United, který má ve svém portfoliu značky jako Denon, Polk Audio nebo Marantz. Ačkoliv byl prodej na spadnutí, nakonec k dokončení nedošlo. Spekuluje se, že si to společnost Sound United rozmyslela po nahlédnutí do účetních knih.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG
Streamování a hraní her na televizích bude opět o něco jednodušší. Herní služby Google Stadia a GeForce Now budou moci od letošního roku využívat i majitelé nových televizí od společnosti LG.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala