Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru

, , aktualita
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Ted Green na svém webu Strata-gee.com zveřejnil nejnovější informace o hospodaření společnosti Onkyo Corporation. A není to zrovna pěkné čtení, i když pro ty, kdo situaci na trhu sledují opravdu pečlivě, nepůjde o velké překvapení. Japonská firma se totiž dostala do vážných finančních problémů. Fiskální rok 2020 (od března 2019 do března 2020) zakončila ztrátou ve výši 90,8 milionu dolarů. Příjmy přitom klesají dlouhodobě od roku 2013. Vloni Onkyo zvládlo vydělat skoro 400 milionů dolarů, letos to byla přibližně polovina. Fiskální rok 2019 tedy byl posledním, který společnost ukončila v černých číslech – drobným ziskem 310 tisíc dolarů.
 
 
Ačkoliv se objevovaly fámy, že Onkyo Corporation zbankrotovalo, k ničemu takovému (zatím) nedošlo. Firma se ovšem dostala do insolvence, protože nezvládala platit své závazky a dluhy. V budoucnu může požádat o ochranu před věřiteli, tedy vyhlásit bankrot. K tomu by ovšem nakonec vůbec nemuselo dojít, neboť se Onkyo pustilo do restrukturalizace. Vzhledem k tomu, že jsme již za polovinou dalšího fiskálního, proces již běží na plné obrátky. Pohled na čísla z 1. kvartálu fiskálního roku 2021 na první pohled vyděsí rekordním meziročním poklesem prodejů o více než 70 %. To je výsledek pandemie onemocnění COVID-19, kvůli které došlo k masivním odstávkám ve výrobě.
 
Jak ovšem poukazuje Ted Green, vedení firmy se podařilo znatelně snížit provozní ztrátu. To je rozhodně pozitivní signál, že po zotavení z pandemie by Onkyo mohlo na prodaných produktech vydělávat více než doposud. Ve 2. čtvrtletí se v souvislosti s obnovením výroby opět zvýšily provozní náklady, ale čísla stále vypadají docela slibně. Pod Onkyo Corporation patří také značky Pioneer, Pioneer Elite a Integra. V loňském roce měl korporaci koupit gigant Sound United, který má ve svém portfoliu značky jako Denon, Polk Audio nebo Marantz. Ačkoliv byl prodej na spadnutí, nakonec k dokončení nedošlo. Spekuluje se, že si to společnost Sound United rozmyslela po nahlédnutí do účetních knih.