Známe důvod umírajících Blu-ray přehrávačů od Samsungu, opravu provádí zdarma

Známe důvod umírajících Blu-ray přehrávačů od Samsungu, opravu provádí zdarma
, , aktualita
Na internetu se objevilo vysvětlení, proč měla v uplynulých týdnech přestat fungovat velká část Blu-ray přehrávačů od Samsungu. Zdá se, že autorizovaný servis provádí pozáruční opravy této chyby zdarma, a to i v Česku a na Slovensku.
K oblíbeným
reklama
Mnoho majitelů Blu-ray přehrávačů a systémů domácího kina od Samsungu v uplynulých týdnech překvapily komplikace, kvůli kterým se zařízení většinou stalo nepoužitelným. Nejčastěji se objevil bootloop, tedy nekonečná smyčka při spouštění. Není sice jasné, kolika procent uživatelů se chyba dotkla, ale minimálně seznam potenciálně zasažených modelů je docela dlouhý. Samsung navíc dosud nevydal žádné oficiální prohlášení, ve kterém by problém vysvětlil a nabídl zákazníkům řešení. To ovšem nezaznamená, že by majitele dotčených přehrávačů nechal na holičkách. Většina regionálních zastoupení či autorizovaných servisů podala zákazníkům pomocnou ruku a nabídla bezplatnou pozáruční opravu zařízení.
 
Z informací, které se objevily na komunitním fóru Samsungu, se takto společnost zachovala i k zákazníkům na českém a slovenském trhu. Pokud tedy doma máte Blu-ray přehrávač nebo systém domácího kina, který v uplynulých týdnech přestal bez vašeho přičinění fungovat, neváhejte kontaktovat zákaznickou podporu. A co tedy vlastně stojí za náhlým „úmrtím“ desítek modelů? Nejprve se spekulovalo, že důvodem je vypršení SSL certifikátů, které v minulosti podobným způsobem odrovnalo i některé jiné produkty a služby. Mnohem méně pravděpodobnější se potom jevila varianta chybné aktualizace firmwaru, ale tomu by neodpovídal počet ani stáří zasažených modelů.
 
 
Portál The Register se rozhodl závadu analyzovat a přišel s vlastním vysvětlením. Během pravidelné kontroly protokolů měly přehrávače ze serverů Samsungu stáhnout vadný (nejspíš prázdný) konfigurační soubor XML. Po uložení ve flash paměti se jej zařízení pokusilo zpracovat, ale tím došlo k havárii a restartu. Po opětovném spuštění se proces opakoval znovu a znovu. Problém se poprvé objevil 18. června. Samsung sice na své servery 27. června nahrál správnou verzi souboru XML, ale tu si již postižené přehrávače nemohly stáhnout kvůli bootloopu. Proto se chyba vyhnula zařízením, která nikdy nebyla připojena k síti (např. kvůli využívání služeb jako Netflix) nebo v minulosti nevyužily aktualizaci firmwaru přes internet.
 
Samsung nevyužil možnost se k problému vyjádřit. Podle odborníků ovšem řešení problému „vyžaduje nízkoúrovňový přístup k sériovému debugovacímu portu přehrávače, pájecí dráty k základní desce, proprietární hardware a softwarové nástroje, jakož i hluboké znalosti architektury přehrávače.“ Jediným řešením pro naprostou většinu dotčených uživatelů tedy zůstává odeslat Blu-ray přehrávač do servisu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej
Streaming videa je na vzestupu a také The Walt Disney Company vidí v tomto segmentu obrovský potenciál. V rámci reorganizace se chce filmové studio zaměřit primárně na své platformy pro streamování videa.
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p
Panasonic skutečně uvedl novou Micro Four Thirds kameru, která míří do profesionální sféry. Má 10,2MPx snímač schopný natáčení 4K60p videa, nechybí ani pokročilé chlazení a spousta různých vstupů i výstupů.
13.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem
Divize Samsung Display potvrdila, že v roce 2021 začne s masovou výrobou panelů QD-OLED. Proti dřívějšímu plánu se tedy nic nezměnilo. Stále platí, že v televizích od Samsung Electronics se s touto technologií zatím nepočítá.
11.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik