Známe důvod umírajících Blu-ray přehrávačů od Samsungu, opravu provádí zdarma

Známe důvod umírajících Blu-ray přehrávačů od Samsungu, opravu provádí zdarma
, , aktualita
Na internetu se objevilo vysvětlení, proč měla v uplynulých týdnech přestat fungovat velká část Blu-ray přehrávačů od Samsungu. Zdá se, že autorizovaný servis provádí pozáruční opravy této chyby zdarma, a to i v Česku a na Slovensku.
K oblíbeným
reklama
Mnoho majitelů Blu-ray přehrávačů a systémů domácího kina od Samsungu v uplynulých týdnech překvapily komplikace, kvůli kterým se zařízení většinou stalo nepoužitelným. Nejčastěji se objevil bootloop, tedy nekonečná smyčka při spouštění. Není sice jasné, kolika procent uživatelů se chyba dotkla, ale minimálně seznam potenciálně zasažených modelů je docela dlouhý. Samsung navíc dosud nevydal žádné oficiální prohlášení, ve kterém by problém vysvětlil a nabídl zákazníkům řešení. To ovšem nezaznamená, že by majitele dotčených přehrávačů nechal na holičkách. Většina regionálních zastoupení či autorizovaných servisů podala zákazníkům pomocnou ruku a nabídla bezplatnou pozáruční opravu zařízení.
 
Z informací, které se objevily na komunitním fóru Samsungu, se takto společnost zachovala i k zákazníkům na českém a slovenském trhu. Pokud tedy doma máte Blu-ray přehrávač nebo systém domácího kina, který v uplynulých týdnech přestal bez vašeho přičinění fungovat, neváhejte kontaktovat zákaznickou podporu. A co tedy vlastně stojí za náhlým „úmrtím“ desítek modelů? Nejprve se spekulovalo, že důvodem je vypršení SSL certifikátů, které v minulosti podobným způsobem odrovnalo i některé jiné produkty a služby. Mnohem méně pravděpodobnější se potom jevila varianta chybné aktualizace firmwaru, ale tomu by neodpovídal počet ani stáří zasažených modelů.
 
 
Portál The Register se rozhodl závadu analyzovat a přišel s vlastním vysvětlením. Během pravidelné kontroly protokolů měly přehrávače ze serverů Samsungu stáhnout vadný (nejspíš prázdný) konfigurační soubor XML. Po uložení ve flash paměti se jej zařízení pokusilo zpracovat, ale tím došlo k havárii a restartu. Po opětovném spuštění se proces opakoval znovu a znovu. Problém se poprvé objevil 18. června. Samsung sice na své servery 27. června nahrál správnou verzi souboru XML, ale tu si již postižené přehrávače nemohly stáhnout kvůli bootloopu. Proto se chyba vyhnula zařízením, která nikdy nebyla připojena k síti (např. kvůli využívání služeb jako Netflix) nebo v minulosti nevyužily aktualizaci firmwaru přes internet.
 
Samsung nevyužil možnost se k problému vyjádřit. Podle odborníků ovšem řešení problému „vyžaduje nízkoúrovňový přístup k sériovému debugovacímu portu přehrávače, pájecí dráty k základní desce, proprietární hardware a softwarové nástroje, jakož i hluboké znalosti architektury přehrávače.“ Jediným řešením pro naprostou většinu dotčených uživatelů tedy zůstává odeslat Blu-ray přehrávač do servisu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik