Známe důvod umírajících Blu-ray přehrávačů od Samsungu, opravu provádí zdarma

Známe důvod umírajících Blu-ray přehrávačů od Samsungu, opravu provádí zdarma
, , aktualita
Na internetu se objevilo vysvětlení, proč měla v uplynulých týdnech přestat fungovat velká část Blu-ray přehrávačů od Samsungu. Zdá se, že autorizovaný servis provádí pozáruční opravy této chyby zdarma, a to i v Česku a na Slovensku.
K oblíbeným
reklama
Mnoho majitelů Blu-ray přehrávačů a systémů domácího kina od Samsungu v uplynulých týdnech překvapily komplikace, kvůli kterým se zařízení většinou stalo nepoužitelným. Nejčastěji se objevil bootloop, tedy nekonečná smyčka při spouštění. Není sice jasné, kolika procent uživatelů se chyba dotkla, ale minimálně seznam potenciálně zasažených modelů je docela dlouhý. Samsung navíc dosud nevydal žádné oficiální prohlášení, ve kterém by problém vysvětlil a nabídl zákazníkům řešení. To ovšem nezaznamená, že by majitele dotčených přehrávačů nechal na holičkách. Většina regionálních zastoupení či autorizovaných servisů podala zákazníkům pomocnou ruku a nabídla bezplatnou pozáruční opravu zařízení.
 
Z informací, které se objevily na komunitním fóru Samsungu, se takto společnost zachovala i k zákazníkům na českém a slovenském trhu. Pokud tedy doma máte Blu-ray přehrávač nebo systém domácího kina, který v uplynulých týdnech přestal bez vašeho přičinění fungovat, neváhejte kontaktovat zákaznickou podporu. A co tedy vlastně stojí za náhlým „úmrtím“ desítek modelů? Nejprve se spekulovalo, že důvodem je vypršení SSL certifikátů, které v minulosti podobným způsobem odrovnalo i některé jiné produkty a služby. Mnohem méně pravděpodobnější se potom jevila varianta chybné aktualizace firmwaru, ale tomu by neodpovídal počet ani stáří zasažených modelů.
 
 
Portál The Register se rozhodl závadu analyzovat a přišel s vlastním vysvětlením. Během pravidelné kontroly protokolů měly přehrávače ze serverů Samsungu stáhnout vadný (nejspíš prázdný) konfigurační soubor XML. Po uložení ve flash paměti se jej zařízení pokusilo zpracovat, ale tím došlo k havárii a restartu. Po opětovném spuštění se proces opakoval znovu a znovu. Problém se poprvé objevil 18. června. Samsung sice na své servery 27. června nahrál správnou verzi souboru XML, ale tu si již postižené přehrávače nemohly stáhnout kvůli bootloopu. Proto se chyba vyhnula zařízením, která nikdy nebyla připojena k síti (např. kvůli využívání služeb jako Netflix) nebo v minulosti nevyužily aktualizaci firmwaru přes internet.
 
Samsung nevyužil možnost se k problému vyjádřit. Podle odborníků ovšem řešení problému „vyžaduje nízkoúrovňový přístup k sériovému debugovacímu portu přehrávače, pájecí dráty k základní desce, proprietární hardware a softwarové nástroje, jakož i hluboké znalosti architektury přehrávače.“ Jediným řešením pro naprostou většinu dotčených uživatelů tedy zůstává odeslat Blu-ray přehrávač do servisu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik