Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung vydal pro své televizory aplikaci Apple Music

25.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung se stal prvním výrobcem, který na své televizory přidal aplikaci Apple Music. K dispozici je ovšem pouze pro majitele novějších modelů, konkrétně od roku 2018. Uživatelé si mohou hudební službu vyzkoušet na 3 měsíce zdarma.
Samsung a Apple jsou nesmiřitelní konkurenti především na trhu se smartphony, tablety či chytrými hodinkami. I tyto dvě společnosti dokážou najít společnou řeč. Vloni se stal Samsung prvním výrobcem televizorů na světě, který potvrdil podporu Apple Music. A nyní dostál svému slibu, když aplikaci opravdu vydal na své televize s platformou Tizen, i když pravděpodobně potěší jen část svých zákazníků. Apple Music je totiž kompatibilní pouze s modely z let 2018 až 2020. Tři předchozí generace Samsung TV s operačním systémem Tizen mají smůlu. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout z obchodu Samsung Smart TV App Store. Po instalaci se přihlásíte prostřednictvím svého Apple ID, případně si přímo na obrazovce vytvoříte nový účet.
 
 
Apple Music je služba pro streamování hudby, která byla spuštěna v roce 2015 a funguje ve více než sto zemích světa včetně České republiky a Slovenska. Předplatitelům nabízí přes 60 milionů skladeb bez reklam, pečlivě sestavené playlisty od hudebních expertů nebo videoklipy k písním, a to samozřejmě včetně personalizovaných doporučení. Specialitou je potom také originální rozhlasová stanice Beats 1, která nabízí exkluzivní show od známých umělců jako Frank Ocean, Nicki Minaj, The Weeknd, DJ Khaled nebo Elton John. V současné době je k dispozici také nová sekce At Home With Apple Music (Doma s Apple Music) reagující na koronavirovou krizi, kde jsou k dispozici nové playlisty, skupinové chaty s oblíbenými muzikanty v jejich domovech přes FaceTime, rozhovory a další obsah.
 
Apple Music stojí měsíčně 149 Kč, ale k dispozici je také výhodný rodinný tarif za 229 Kč až pro šest lidí. Studenti potom zaplatí dokonce jen 69 Kč měsíčně a navíc získají jako bonus přístup ke službě Apple TV+. Noví předplatitelé si mohou Apple Music vyzkoušet na tři měsíce zdarma. „Loni jsme jako první výrobce televizí nabídli aplikaci Apple TV, dnes pokračujeme se službou Apple Music. Naše partnerství se společností Apple funguje výborně, díky němu dokážeme zákazníkům zprostředkovat netušené možnosti zábavy – stačí zapnout chytrou televizi,“ pochlubil se Salek Brodsky, viceprezident pro strategická partnerství a obchodní rozvoj společnosti Samsung Electronics.
 
Zdroj: Tisková zpráva