Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung už dosáhl 85% výtěžnosti u výroby panelů QD-OLED

5.7.2022, Milan Šurkala, aktualita
Samsung už dosáhl 85% výtěžnosti u výroby panelů QD-OLED
Samsung nedávno skončil s výrobou LCD panelů a chce se věnovat výhradně typu QD-OLED. A podle všeho se mu v tomto hodně daří, neboť jednak dominuje trhu s ohebnými displeji OLED pro telefony, tak se také může chlubit velmi slušnou výtěžností u QD-OLED.
Je to zhruba měsíc, co Samsung ohlásil ukončení výroby panelů typu LCD s tím, že se bude soustředit na modernější QD-OLED. Dosavadní čísla spojená s těmito panely jsou navíc pro společnost dost povzbudivá. Zatímco v loňském listopadu byla výtěžnost jejich výroby jen 50 %, tu se povedlo zvýšit rychleji, než se čekalo, a už nyní dosahuje velmi slušných 85 %. Pro Samsung to také znamená větší jistota v jednání se zákazníky, kterými jsou např. Sony nebo Dell. Ten první je chce pro chytré televize, druhý pak pro herní monitory.
 
Samsung OLED TV
 
Najevo vyšlo také to, že prodeje menších a středních panelů se za první polovinu tohoto roku meziročně zvýšily o 10 % (proti první polovině loňského roku). Stinnou stránkou je akorát to, že trh s telefony zažívá značný útlum, a i pro ně Samsung vyrábí displeje. Jinak by nárůsty produkce mohly být výraznější. Pokud jde o ohebné displeje OLED pro telefony, tam má Samsung 85,9% tržní podíl. Hovoří se o tom, že skládací telefony tvořily v prvním čtvrtletí roku trh o objemu 2,22 mil. kusů, což je meziročně o 571 % více.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.