Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung uvádí nový mozek SEK-3500

1.7.2015, Jakub Doležal, aktualita
Moderní televizory Samsung již nemají čipset umístěný za obrazovkou, ale v externím šasi zvaném Evolution Kit. Důvodem je snadné navýšení výkonu či přidání nových funkcí při vydání nové verze a přesně to nabízí model SEK-3500.
Technologie letí dopředu raketovým tempem a klasické televizory s veškerou elektronikou umístěnou uvnitř těla, tak velmi rychle zastarávaly, byť jejich obrazovka mohla ještě několik let sloužit. Řada výrobců v čele se Samsungem proto přišla s myšlenkou umístění veškeré výpočetní části do externího boxu, který lze za rok či dva snadno vyměnit za nový.

Nyní se ke slovu dostává Samsung Evolution Kit 2015, konkrétně model SEK-3500. Ten přináší pro vybrané televizory vyšší výkon v podobě 8jádrového procesoru a lepší podporu formátů. Nově je podporováno dekódování VP9, které využívá YouTube a lze si tak pustit plnohodnotné 4K video. Možná největší novinkou je však nástup operačního systému Tizen, kterým Samsung nahrazuje své starší platformy.

Dle internetových diskuzí si navíc Samsung připravil ještě další příjemné překvapení pro majitele vybraných modelových řad, kterým přidává částečnou podporu nastupujícího HDR. Zatím k zásadnímu zlepšení barevného podání došlo na řadách HU9000, HU8700 a HU8550. Plnohodnotné HDR však u některých modelů kvůli podsvícení v okrajích očekávat nelze.
Současnou generaci Evolution Kit jsme otestovali a příjemně překvapil
(klikněte pro recenzi)


Samsung Evolution Kit SEK-3500 se již objevuje v českých obchodech za cenu 9990 Kč, což se může zdát jako vysoká částka, na druhou stranu přináší poměrně zásadní novinky. Oficiální kompatibilita dle Samsungu je pro řady F9000, S9 z roku 2013, dále pak HU6900 a vyšší z roku 2014.

Zdroj: Samsung, AVSForum, FlatpanelsHD