www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung přináší dostupnější 8K QLED TV v nové řadě Q700T

Samsung přináší dostupnější 8K QLED TV v nové řadě Q700T
, , aktualita
Televizory s rozlišením 8K zatím za lidové ceny nepořídíme, ale situace se pomalu lepší. Samsung oznámil novou řadu Q700T, která cenu výrazně stlačuje na úkor počtu stmívatelných zón podsvícení.
K oblíbeným
reklama
Veletrh IFA 2020 v Berlíně se sice letos neuskuteční v plném rozsahu, ale to neznamená, želetos na podzim přijdeme o nové modely televizorů. Za pozornost stojí hned první představená novinka – řada Q700T od Samsungu. Jihokorejský výrobce totiž tímto krokem učinil 8K TV znatelně cenově dostupnější než doposud. Dokonce vyjdou levněji než letošní nejlepší 4K TV, které Samsung nabízí v sérii Q95T. Nepřekvapí, že jsou nové televizory označeny jako „QLED“, neboť používají LCD panel vylepšený o vrstvu tzv. kvantových teček s cílem zlepšení barevného gamutu.
 
 
Řada Q700T bude dostupná v úhlopříčkách 55 a 65 palců, vždy v kombinaci s rozlišením 7680 x 4320 pixelů. Obraz se tedy skládá z přibližně 33 milionů bodů a v případě varianty s menší úhlopříčkou dosahuje jemnosti 160 DPI – to je patrně nejvyšší hodnota mezi televizory běžně dostupnými na trhu. Maximální jas zatím výrobce nepotvrdil, ale očekávan je kolem 1 000 nitů. Po designové stránce novinka nijak nepřekvapí, neboť používá obrazovku s velmi tenkými rámečky a moderně řešený stojan, který se objevil u ostatních letošních 8K QLED TV. Stejně jako v případě řady Q900T chybí v balení krabička One Connect, která by umožnila propojit obrazovku se základnou pomocí jediného kabelu.
 
Podle očekávání nechybí vychytávky, které se objevily i na dalších QLED TV pro rok 2020: Object Tracking Sound+ rozpozná pohybující se objekty ve scénách a vytvoří odpovídající efekt pohybu prostřednictvím reproduktorů, Filmmaker Mode vypne většinu vylepšení obrazu včetně vyhlazení pohybu aj. Jeden ze vstupů HDMI podporuje standard HDMI 2.1 včetně funkcí eARC, VRR a ALLM. K dispozici je také AMD FreeSync. Samsung samozřejmě použil svou inteligentní platformu Tizen, která umožňuje přistupovat k oblíbeným službám a aplikacím.
 
Televizory Samsung Q700T jsou již dostupné na britském trhu, kde 55" varianta vyjde na 2 000 liber (58 000 Kč) a 65" potom na 2 700 liber (79 000 Kč). Dostupnost v EU zatím nebyla upřesněna, ale podrobnosti bychom se mohli dozvědět na zmiňovaném veletrhu IFA 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Klipsch představil čtyři dřevěné soundbary v nové řadě Cinema Klipsch představil čtyři dřevěné soundbary v nové řadě Cinema
Klipsch přichází na trh s novou řadou soundbarů Cinema, která zahrnuje modely 400, 600, 800 a 1200. Svou výbavou zasahují od nižší přes střední až po vyšší třídu, která podporuje Dolby Atmos a HDMI eARC.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max
Rok 2020 změnil spoustu věcí a jednou z nich je i návštěvnost kin. Ta šla prudce dolů s koronavirovou pandemií a omezeními. Společnost Warner Bros. se proto rozhodla všechny své filmy uvádět nejen v kinech, ale současně i na HBO Max.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky
Světem Hollywoodu otřásla změna. Už se totiž nebudeme setkávat s herečkou Ellen Page. Ta se na Twitteru přiznala, že je transgender a od nynějška nebude ona, ale on. Elliott Page. Netflix už na novinku zareagoval změnou titulků.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo
S laserovými projektory pro domácí kino se v poslední době roztrhl pytel. K nejlevnějším modelům s nativním 4K rozlišením patří Bomaker Polaris, který lze aktuálně předobjednat na Indiegogo. České zákazníky by ovšem mohla odradit cena poštovného.
3.12.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin
Internetová televize Kuki nabízí před Vánoci několik stovek filmů zdarma ke zhlédnutí. Telly rozšířila prostor pro nahrávání obsahu ze 30 na 100 hodin. O2 TV zařazuje jako první operátor do nabídky nový kanál Naživo.
3.12.2020, aktualita, Jáchym Šlik