Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung přináší dostupnější 8K QLED TV v nové řadě Q700T

, , aktualita
Samsung přináší dostupnější 8K QLED TV v nové řadě Q700T
Televizory s rozlišením 8K zatím za lidové ceny nepořídíme, ale situace se pomalu lepší. Samsung oznámil novou řadu Q700T, která cenu výrazně stlačuje na úkor počtu stmívatelných zón podsvícení.
Samsung přináší dostupnější 8K QLED TV v nové řadě Q700T
Veletrh IFA 2020 v Berlíně se sice letos neuskuteční v plném rozsahu, ale to neznamená, želetos na podzim přijdeme o nové modely televizorů. Za pozornost stojí hned první představená novinka – řada Q700T od Samsungu. Jihokorejský výrobce totiž tímto krokem učinil 8K TV znatelně cenově dostupnější než doposud. Dokonce vyjdou levněji než letošní nejlepší 4K TV, které Samsung nabízí v sérii Q95T. Nepřekvapí, že jsou nové televizory označeny jako „QLED“, neboť používají LCD panel vylepšený o vrstvu tzv. kvantových teček s cílem zlepšení barevného gamutu.
 
 
Řada Q700T bude dostupná v úhlopříčkách 55 a 65 palců, vždy v kombinaci s rozlišením 7680 x 4320 pixelů. Obraz se tedy skládá z přibližně 33 milionů bodů a v případě varianty s menší úhlopříčkou dosahuje jemnosti 160 DPI – to je patrně nejvyšší hodnota mezi televizory běžně dostupnými na trhu. Maximální jas zatím výrobce nepotvrdil, ale očekávan je kolem 1 000 nitů. Po designové stránce novinka nijak nepřekvapí, neboť používá obrazovku s velmi tenkými rámečky a moderně řešený stojan, který se objevil u ostatních letošních 8K QLED TV. Stejně jako v případě řady Q900T chybí v balení krabička One Connect, která by umožnila propojit obrazovku se základnou pomocí jediného kabelu.
 
Podle očekávání nechybí vychytávky, které se objevily i na dalších QLED TV pro rok 2020: Object Tracking Sound+ rozpozná pohybující se objekty ve scénách a vytvoří odpovídající efekt pohybu prostřednictvím reproduktorů, Filmmaker Mode vypne většinu vylepšení obrazu včetně vyhlazení pohybu aj. Jeden ze vstupů HDMI podporuje standard HDMI 2.1 včetně funkcí eARC, VRR a ALLM. K dispozici je také AMD FreeSync. Samsung samozřejmě použil svou inteligentní platformu Tizen, která umožňuje přistupovat k oblíbeným službám a aplikacím.
 
Televizory Samsung Q700T jsou již dostupné na britském trhu, kde 55" varianta vyjde na 2 000 liber (58 000 Kč) a 65" potom na 2 700 liber (79 000 Kč). Dostupnost v EU zatím nebyla upřesněna, ale podrobnosti bychom se mohli dozvědět na zmiňovaném veletrhu IFA 2020.