www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Filmmaker Mode míří na Samsung QLED TV. Vypne vylepšení obrazu

Filmmaker Mode míří na Samsung QLED TV. Vypne vylepšení obrazu
, , aktualita
Samsung začal distribuovat nový firmware pro letošní QLED TV, který zpřístupňuje Filmmaker Mode. Tento režim vypne většinu funkcí pro dodatečné vylepšení obrazu. Aktualizace je zatím dostupná jen v USA.
K oblíbeným
reklama
Stále více diváků s obavami sledovalo, jak výrobci televizorů přidávají jednu funkci pro vylepšení obrazu za druhou. Podle některých názorů tyto technologie přináší více škody než užitku, neboť filmy na obrazovce televize vypadají jinak, než zamýšleli jejich tvůrci. UHD Alliance proto vloni oznámila Filmmaker Mode s cílem „zachovat kreativní záměr“ přehrávaného obsahu. Tento režim deaktivuje vyhlazování pohybu a jiné technologie, zároveň přitom respektuje původní parametry, jako jsou barvy nebo snímkovací frekvence. Filmmaker Mode nalezneme na letošních televizor LG či Panasonic, ale do iniciativy se zapojili i další výrobci: Samsung, Philips (TP Vision) a Vizio.
 
 
Právě Samsung v uplynulých dnech zahájil distribuci aktualizace, která přináší Filmmaker Mode na modely QLED TV z roku 2020. Novinku přináší poslední firmware 1301.5, který je kompatibilní s řadami Q950T, Q900T, Q850T, Q800T, Q90T, Q80T, Q70T, a The Frame (LS03T). Prozatím míří k zákazníkům v USA, ale později se rozšíří také do Evropy, ačkoliv žádné konkrétní datum zatím nemáme k dispozici. Evropští zákazníci navíc mohou obdržet firmware s rozdílným číslem verze. Update je šířen přes internet, ale po vydání bude k dispozici také na stránkách Samsungu, odkud si jej uživatel může stáhnout a nainstalovat do televizoru přes USB.
Po aktualizaci si může divák Filmmaker Mode kdykoliv aktivovat. Funguje v kombinaci s HDR i běžným dynamickým rozsahem. Televizory od Samsungu podporují také automatickou aktivaci, pokud je daný snímek označen. Prozatím ovšem nebyl na disku ani na žádné službě pro streamování videa vydán film, který by měl označení pro Filmmaker Mode. V budoucnu můžeme očekávat, že podobnou aktualizaci vydají i další výrobci televizorů, především zmiňovaný Philips a Vizio. Samsung QLED TV pro rok 2020 se již prodávají na českém trhu. Aktuálně nejlevnější model s podporou Filmmaker Mode je QE55Q70T, který vyjde na 30 tisíc korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek
Skylink tento měsíc rozhodně nešetřil bonusy pro diváky a volně zpřístupnil hned osm kanály různých žánrů – od pohádek přes dokumenty až po hudbu. Úplnou novinkou v nabídce je program Canal+ Domo.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky
„Novinkou“ příštího roku by se měly stát miniLED TV, které představí oba korejští výrobci. Samsung požádal o registraci známky „Quantum Mini LED“, LG by si dokonce rádo zaregistrovalo celou abecedu od „ALED“ po „ZLED“.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály
HBO GO v prosinci nadělí předplatitelům všech 26 bondovek, Jokera i Ježka Sonica. Nabídka nových seriálů je tentokrát slabší. K nejočekávanější novince patří seriálová adaptace filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v prosinci 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v prosinci 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Vánoce jsou za rohem a Netflix do své nabídky přidává spoustu svátečních novinek. Kromě toho pokračuje čtvrtou částí seriál Sabrinina děsivá dobrodružství a nechybí ani filmová novinka s Georgem Clooneym.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře
Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci
Velmi úspěšný seriál The Crown (Koruna) od Netflixu z prostředí britské královské rodiny se nesetkal s velkým pochopením u britské vlády. Kulturní sekretář by chtěl, aby Netflix označil seriál jako fikci.
30.11.2020, aktualita, Milan Šurkala