www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Filmmaker Mode míří na Samsung QLED TV. Vypne vylepšení obrazu

Filmmaker Mode míří na Samsung QLED TV. Vypne vylepšení obrazu
, , aktualita
Samsung začal distribuovat nový firmware pro letošní QLED TV, který zpřístupňuje Filmmaker Mode. Tento režim vypne většinu funkcí pro dodatečné vylepšení obrazu. Aktualizace je zatím dostupná jen v USA.
K oblíbeným
reklama
Stále více diváků s obavami sledovalo, jak výrobci televizorů přidávají jednu funkci pro vylepšení obrazu za druhou. Podle některých názorů tyto technologie přináší více škody než užitku, neboť filmy na obrazovce televize vypadají jinak, než zamýšleli jejich tvůrci. UHD Alliance proto vloni oznámila Filmmaker Mode s cílem „zachovat kreativní záměr“ přehrávaného obsahu. Tento režim deaktivuje vyhlazování pohybu a jiné technologie, zároveň přitom respektuje původní parametry, jako jsou barvy nebo snímkovací frekvence. Filmmaker Mode nalezneme na letošních televizor LG či Panasonic, ale do iniciativy se zapojili i další výrobci: Samsung, Philips (TP Vision) a Vizio.
 
 
Právě Samsung v uplynulých dnech zahájil distribuci aktualizace, která přináší Filmmaker Mode na modely QLED TV z roku 2020. Novinku přináší poslední firmware 1301.5, který je kompatibilní s řadami Q950T, Q900T, Q850T, Q800T, Q90T, Q80T, Q70T, a The Frame (LS03T). Prozatím míří k zákazníkům v USA, ale později se rozšíří také do Evropy, ačkoliv žádné konkrétní datum zatím nemáme k dispozici. Evropští zákazníci navíc mohou obdržet firmware s rozdílným číslem verze. Update je šířen přes internet, ale po vydání bude k dispozici také na stránkách Samsungu, odkud si jej uživatel může stáhnout a nainstalovat do televizoru přes USB.
Po aktualizaci si může divák Filmmaker Mode kdykoliv aktivovat. Funguje v kombinaci s HDR i běžným dynamickým rozsahem. Televizory od Samsungu podporují také automatickou aktivaci, pokud je daný snímek označen. Prozatím ovšem nebyl na disku ani na žádné službě pro streamování videa vydán film, který by měl označení pro Filmmaker Mode. V budoucnu můžeme očekávat, že podobnou aktualizaci vydají i další výrobci televizorů, především zmiňovaný Philips a Vizio. Samsung QLED TV pro rok 2020 se již prodávají na českém trhu. Aktuálně nejlevnější model s podporou Filmmaker Mode je QE55Q70T, který vyjde na 30 tisíc korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh
Zkraje letošního roku představilo Sony v Japonsku přenosný bezdrátový reproduktor, který obsahuje i dálkový ovladač k televizoru. Tento neobvyklý produkt nakonec nabídne i českým zákazníkům. Jaké bude využití?
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik