Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung chystá virtuální brýle Gear VR

19.7.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung chce vydat virtuální brýle ve stylu Oculus Rift. První zmínka o novém zařízení pochází z letošního května. Až nyní však unikla údajná podoba a bližší detaily nového Gear VR.
O úspěchu přístroje Oculus Rift jste nejspíš slyšeli. Virtuální helma si získala jméno po celém světě. Později o ni projevil zájem Facebook, který firmu Oculus VR koupil za 2 miliardy dolarů (40,566 miliard korun). Systémy virtuální reality přitom lákají i další společnosti. V případě Sony to je Project Morpheus . Rovněž tak se šíří zvěsti o chystané virtuální helmě společnosti Microsoft. Další společností má být Samsung, jak uvádí server Sammobile.

Nový headset ponese název Gear VR. Nebude se jednat o samostatný produkt, ale příslušenství k telefonům Samsung Galaxy a možná Galaxy Note 4. Mobil se zasune do speciálního slotu využívajícím USB 3.0, čímž dojde k propojení obou zařízení. Na zmar nepřijdou ani čidla dokovaného přístroje. Rychloměr, gyroskop a procesor budou sloužit ke sledování pohybu hlavy. Rovněž se spekuluje o využití jemných AMOLED displejů, které Samsung využívá ve svých telefonech. Vývoj softwaru probíhá ve spolupráci s vývojáři pracujících na Oculus Rift. Jak Gear VR, tak Galaxy Note 4 mají být oficiálně představeny v září na berlínském veletrhu IFA 2014.

Zdroj: FlatpanelsHD