Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Morpheus poběží na OLED

9.7.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Prototyp virtuální helmy Morpheus byl společností Sony představen už počátkem tohoto roku. Tehdy ještě zařízení pro PlayStation využívalo LCD displej. To však nebude platit pro finální prodejní verzi. Ta bude využívat mnohem vyspělejší OLED displej.
Project Morpheus společnosti Sony se zaobírá vývojem přilby virtuální reality, která v mnoha ohledech připomíná zařízení Oculus Rift. Morpheus je systém virtuální reality navržený specificky pro herní konzoli PlayStation. Finální prodejná verze má nést ultra-rychlý OLED displej s rozlišením 2560 × 1440 pixelů. Toto rozlišení na půli cesty ke 4K je vyšší než rozlišení nejnovějšího vývojářské sady pro Oculus Rift. Ta využívá OLED displej s rozlišením 1920 × 1080 pixelů.

V případě Oculus Rift se objevily náznaky, že konečná verze bude nabízet vyšší rozlišení, než je standard Full HD. To je potřeba, pokud uživatel nemá vidět jednotlivé pixely a jejich hrany na displeji, který má umístěn přímo před očima. Stejně jako v minulosti i dnes má virtuální realita potenciál stát se důležitou platformou pro hry, video a simulace. Datum uvedení zařízení Project Morpheus známo není, ale letos to nebude. Rovněž tak není známo, kdy na trh dorazí nový Oculus Rift.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
reklama