Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od rrajnoha
Zdravím.
Váš komentář se pravděpodobně týkal mě. Ano mám pouze projektor Benq W1110 na 120­" plátně, A­/V Yamaha RX­-A3010 + 5.1Repro, vlastní HTPC v bedně Thermalltake DH101 který bez problémů vše na co jsem se zde ptal zvládne. Takže jste se v podstatě s mou definicí trefil. Pokud někdo prezentuje a testuje multimediální centra a doporučuje je ostatním, pak jsem měl jen potřebu upozornit na to, že by bylo dobré testovat a pak uveřejnit vztah i ke zvukovým schopnostem daného zařízení. Pro mě je schopnost zařízení pracovat se zvukem stejně důležitá jako schopnost pracovat s obrazem. Je možné, že se pletu a zvuk není důležitý. Pak se omlouvám a není potřeba se dále k tomuto vyjadřovat.
Odpovědět0  0
Dobrý den.
Dolby Atmos neprovozuji, ale dle mého patří mezi HD­-Audio. Jde mi o to, aby čtenář měl kromě jiného jasnou informaci, která je dle mého velmi důležitá, zda testované zařízení umí­/neumí dekódovat HD­-Audio a zda zařízení umí­/neumí přeposílat­(passthrough­) HD­-Audio přes HDMI třeba do AV receveru....
Děkuji
Odpovědět0  0
Zdravím
Mě kromě informací o tom jaké video přístroje přehrají zajímá též schopnosti HD­-Audio­(DTS­-HD, TrueHD, Dolby Atmos..­) a to jak po stránce schopnosti dekódovat tyto formáty v samotném přístroji, tak schopnost tyto formáty přeposílat ­(passthrough­) dále do receiceru kteý si to dekóduje sám. Dle mého ani jeden z nich passthrough neumí. Zkušenosti mám s RPi2 který tyto formáty umí ­(Atmos ne­) dekódovat do 5.1PCM ale neumí passthrough
Děkuji
Odpovědět1  0
Mě by zajímala podpora passthrough HD­-Audia­(TrueHD, DTS­-HD­) ­- podle mě není. Mám PrismCube, který passthrough HD­-Audia nemá. Mám i Raspberry PI2 který také nemá tuto podporu.
Odpovědět0  0
Zdravím, Hned úvod je zavádějící ­"Pokud dnes sháníte novou televizi, je téměř jisté, že sáhnete po LCD s LED podsvícením­". Možná u lidí, kteří podlehnou reklamám, nechají se jí vláčet a neví co kupují to platí. Ti kteří se zajímají a nebo si nechají poradit je opak pravdou. Myslím že daleko levnější plazma s obdobnou výbavou na tom bude obrazově lépe. Dle mého pokud preferuji kvalitu obrazu bez zbytečností okolo tak v dnešní době stačí kvalitní plazma Panasonic a pokud chci i ­"komfortnější smart­/multimediální s dobrou konektivitou­", tak také plazmu třeba LG.
Vždyť stačí jen porovnat zobrazení obličeje : LCD ­- ­"hladké­", plovoucí s jemnými artefakty, Plazma : ­"normálním­" přirozený obličej. Nebo divný pocit u LCD jako kdyby před obrazem bylo jakési sklo s jemně hrbolatou nepravidelnou mřížkou ­- hrozně rušivé.
Nepopírám, že na tuto televize za tu cenu se nebude dát dívat, ale plazma za 1­/2 ceny bude podstatně obrazově lepší.
Je to jen můj názor tak to také tak berte. Za ním si ale stojím, protože cca 50 lidí kterým jsem doporučil plazmu si obraz za málo peněz nemohou vynachválit ­(u poloviny s 40­" TV stačilo i HD Ready­). Samo sebou se objevily TV které pískaly, bzučely... ale jejich výměnou­/koupí jiné se to vyřešilo.
Odpovědět5  0
Mám podle mě fatální problém při nahrávání. Mám stanici např.CT-1 se zvukem PAL D/K a druhou stanici např.CT-24 se zvukem PAL B/G. Pokud přepínám stanice dálkovým ovladačem / myší / klávesnicí je vše OK. Jakmile naplánuji nahrávání CT-24 a nechám aktivní stanici CT-1 pak se nahraje sice obraz, ale zvuk jen chrčení (zůstala norma z CT-1). Je jedno, jestli se dívám na CT-1, nebo zavřu WinFast PVR. Pokud během nahrávání zmačknu "A", tak se zvuk nahraje. Mám WinXP, poslední drivery a soft.
Odpovědět0  0