Roku představilo soundbar, který nahradí i multimediální centrum

Roku představilo soundbar, který nahradí i multimediální centrum
, , aktualita
Americká značka Roku tento týden odhalila hned dva nové produkty. Kromě nové generace streamovacího zařízení Roku Ultra jsme se dočkali také soundbaru Roku Streambar, který v sobě ukrývá ještě jednu zajímavou funkci.
K oblíbeným
reklama
Roku je společnost, která stojí za streamovacími zařízeními i stejnojmennou platformou. Na americkém trhu se jedná o velmi populární produkty, dokonce podíl systému Roku OS překonává veškerou konkurenci včetně Apple TV, Android TV nebo Tizen OS od Samsungu. Ačkoliv v Evropě je Roku poměrně neznámou značkou, naši pozornost si zaslouží – navíc tato platforma brzy zamíří prostřednictvím televizorů TCL i k evropským zákazníkům. Roku tento týden oznámilo dvě hardwarové novinky. První z nich je produkt s názvem Streambar, který můžeme označit jako „2 v 1“. A samotný název už prozrazuje, co tato novinka umí.
 
 
Streambar je kompaktní soundbar pro lepší ozvučení televizoru, který zároveň funguje jako multimediální centrum. Uvnitř se nachází čtveřice 1,9" širokopásmových reproduktorů a nechybí ani podpora zpracování formátu Dolby Audio. Pokud byste si přáli zvukový výstup dále vylepšit, můžete přidat volitelné bezdrátové reproduktory a bezdrátový subwoofer od Roku. Co se týče videa, zařízení si poradí s obsahem ve 4K rozlišením. Vysoký dynamický rozsah je podporován prostřednictvím základních formátů HDR10 a HLG. Kromě služeb od Roku na uživatele čekají také populární aplikace jako Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, Disney+ nebo dokonce Apple TV+. Hlasové ovládání lze provádět prostřednictvím dálkového ovladače s mikrofonem a služeb Google Assistant nebo Amazon Alexa.
 
 
Druhou novinkou je další generace přehrávače Roku Ultra, který se opět vyznačuje velmi kompaktními rozměry. Mezi hlavní novinky patří podpora formátů Dolby Vision a Dolby Atmos, které by měly vylepšit audiovizuální zážitek při sledování obsahu. Vylepšený model také rozšiřuje dosah Wi-Fi o 50 % a přidává Bluetooth, který umožňuje bezdrátové streamování hudby ze smartphonu. Dálkový ovladač lze používat k hlasovým povelům a dokonce také připojení sluchátek pomocí 3,5mm audio jacku. Zařízení přijde s novou aktualizací Roku OS 9.4, která se během následujících dnů dostane i na další zařízení této značky. A jak to bude s cenami? Roku Streambar bude stát 130 dolarů (3 000 Kč bez DPH), zatímco nové Roku Ultra vyjde na 100 dolarů (2 300 Kč). Prodej v USA odstartuje v polovině října.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik