Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Roku představilo soundbar, který nahradí i multimediální centrum

, , aktualita
Roku představilo soundbar, který nahradí i multimediální centrum
Americká značka Roku tento týden odhalila hned dva nové produkty. Kromě nové generace streamovacího zařízení Roku Ultra jsme se dočkali také soundbaru Roku Streambar, který v sobě ukrývá ještě jednu zajímavou funkci.
Roku představilo soundbar, který nahradí i multimediální centrum
Roku je společnost, která stojí za streamovacími zařízeními i stejnojmennou platformou. Na americkém trhu se jedná o velmi populární produkty, dokonce podíl systému Roku OS překonává veškerou konkurenci včetně Apple TV, Android TV nebo Tizen OS od Samsungu. Ačkoliv v Evropě je Roku poměrně neznámou značkou, naši pozornost si zaslouží – navíc tato platforma brzy zamíří prostřednictvím televizorů TCL i k evropským zákazníkům. Roku tento týden oznámilo dvě hardwarové novinky. První z nich je produkt s názvem Streambar, který můžeme označit jako „2 v 1“. A samotný název už prozrazuje, co tato novinka umí.
 
 
Streambar je kompaktní soundbar pro lepší ozvučení televizoru, který zároveň funguje jako multimediální centrum. Uvnitř se nachází čtveřice 1,9" širokopásmových reproduktorů a nechybí ani podpora zpracování formátu Dolby Audio. Pokud byste si přáli zvukový výstup dále vylepšit, můžete přidat volitelné bezdrátové reproduktory a bezdrátový subwoofer od Roku. Co se týče videa, zařízení si poradí s obsahem ve 4K rozlišením. Vysoký dynamický rozsah je podporován prostřednictvím základních formátů HDR10 a HLG. Kromě služeb od Roku na uživatele čekají také populární aplikace jako Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, Disney+ nebo dokonce Apple TV+. Hlasové ovládání lze provádět prostřednictvím dálkového ovladače s mikrofonem a služeb Google Assistant nebo Amazon Alexa.
 
 
Druhou novinkou je další generace přehrávače Roku Ultra, který se opět vyznačuje velmi kompaktními rozměry. Mezi hlavní novinky patří podpora formátů Dolby Vision a Dolby Atmos, které by měly vylepšit audiovizuální zážitek při sledování obsahu. Vylepšený model také rozšiřuje dosah Wi-Fi o 50 % a přidává Bluetooth, který umožňuje bezdrátové streamování hudby ze smartphonu. Dálkový ovladač lze používat k hlasovým povelům a dokonce také připojení sluchátek pomocí 3,5mm audio jacku. Zařízení přijde s novou aktualizací Roku OS 9.4, která se během následujících dnů dostane i na další zařízení této značky. A jak to bude s cenami? Roku Streambar bude stát 130 dolarů (3 000 Kč bez DPH), zatímco nové Roku Ultra vyjde na 100 dolarů (2 300 Kč). Prodej v USA odstartuje v polovině října.