Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Roku představilo soundbar, který nahradí i multimediální centrum

29.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Americká značka Roku tento týden odhalila hned dva nové produkty. Kromě nové generace streamovacího zařízení Roku Ultra jsme se dočkali také soundbaru Roku Streambar, který v sobě ukrývá ještě jednu zajímavou funkci.
Roku je společnost, která stojí za streamovacími zařízeními i stejnojmennou platformou. Na americkém trhu se jedná o velmi populární produkty, dokonce podíl systému Roku OS překonává veškerou konkurenci včetně Apple TV, Android TV nebo Tizen OS od Samsungu. Ačkoliv v Evropě je Roku poměrně neznámou značkou, naši pozornost si zaslouží – navíc tato platforma brzy zamíří prostřednictvím televizorů TCL i k evropským zákazníkům. Roku tento týden oznámilo dvě hardwarové novinky. První z nich je produkt s názvem Streambar, který můžeme označit jako „2 v 1“. A samotný název už prozrazuje, co tato novinka umí.
 
 
Streambar je kompaktní soundbar pro lepší ozvučení televizoru, který zároveň funguje jako multimediální centrum. Uvnitř se nachází čtveřice 1,9" širokopásmových reproduktorů a nechybí ani podpora zpracování formátu Dolby Audio. Pokud byste si přáli zvukový výstup dále vylepšit, můžete přidat volitelné bezdrátové reproduktory a bezdrátový subwoofer od Roku. Co se týče videa, zařízení si poradí s obsahem ve 4K rozlišením. Vysoký dynamický rozsah je podporován prostřednictvím základních formátů HDR10 a HLG. Kromě služeb od Roku na uživatele čekají také populární aplikace jako Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, Disney+ nebo dokonce Apple TV+. Hlasové ovládání lze provádět prostřednictvím dálkového ovladače s mikrofonem a služeb Google Assistant nebo Amazon Alexa.
 
 
Druhou novinkou je další generace přehrávače Roku Ultra, který se opět vyznačuje velmi kompaktními rozměry. Mezi hlavní novinky patří podpora formátů Dolby Vision a Dolby Atmos, které by měly vylepšit audiovizuální zážitek při sledování obsahu. Vylepšený model také rozšiřuje dosah Wi-Fi o 50 % a přidává Bluetooth, který umožňuje bezdrátové streamování hudby ze smartphonu. Dálkový ovladač lze používat k hlasovým povelům a dokonce také připojení sluchátek pomocí 3,5mm audio jacku. Zařízení přijde s novou aktualizací Roku OS 9.4, která se během následujících dnů dostane i na další zařízení této značky. A jak to bude s cenami? Roku Streambar bude stát 130 dolarů (3 000 Kč bez DPH), zatímco nové Roku Ultra vyjde na 100 dolarů (2 300 Kč). Prodej v USA odstartuje v polovině října.