Roku představilo soundbar, který nahradí i multimediální centrum

Roku představilo soundbar, který nahradí i multimediální centrum
, , aktualita
Americká značka Roku tento týden odhalila hned dva nové produkty. Kromě nové generace streamovacího zařízení Roku Ultra jsme se dočkali také soundbaru Roku Streambar, který v sobě ukrývá ještě jednu zajímavou funkci.
K oblíbeným
reklama
Roku je společnost, která stojí za streamovacími zařízeními i stejnojmennou platformou. Na americkém trhu se jedná o velmi populární produkty, dokonce podíl systému Roku OS překonává veškerou konkurenci včetně Apple TV, Android TV nebo Tizen OS od Samsungu. Ačkoliv v Evropě je Roku poměrně neznámou značkou, naši pozornost si zaslouží – navíc tato platforma brzy zamíří prostřednictvím televizorů TCL i k evropským zákazníkům. Roku tento týden oznámilo dvě hardwarové novinky. První z nich je produkt s názvem Streambar, který můžeme označit jako „2 v 1“. A samotný název už prozrazuje, co tato novinka umí.
 
 
Streambar je kompaktní soundbar pro lepší ozvučení televizoru, který zároveň funguje jako multimediální centrum. Uvnitř se nachází čtveřice 1,9" širokopásmových reproduktorů a nechybí ani podpora zpracování formátu Dolby Audio. Pokud byste si přáli zvukový výstup dále vylepšit, můžete přidat volitelné bezdrátové reproduktory a bezdrátový subwoofer od Roku. Co se týče videa, zařízení si poradí s obsahem ve 4K rozlišením. Vysoký dynamický rozsah je podporován prostřednictvím základních formátů HDR10 a HLG. Kromě služeb od Roku na uživatele čekají také populární aplikace jako Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, Disney+ nebo dokonce Apple TV+. Hlasové ovládání lze provádět prostřednictvím dálkového ovladače s mikrofonem a služeb Google Assistant nebo Amazon Alexa.
 
 
Druhou novinkou je další generace přehrávače Roku Ultra, který se opět vyznačuje velmi kompaktními rozměry. Mezi hlavní novinky patří podpora formátů Dolby Vision a Dolby Atmos, které by měly vylepšit audiovizuální zážitek při sledování obsahu. Vylepšený model také rozšiřuje dosah Wi-Fi o 50 % a přidává Bluetooth, který umožňuje bezdrátové streamování hudby ze smartphonu. Dálkový ovladač lze používat k hlasovým povelům a dokonce také připojení sluchátek pomocí 3,5mm audio jacku. Zařízení přijde s novou aktualizací Roku OS 9.4, která se během následujících dnů dostane i na další zařízení této značky. A jak to bude s cenami? Roku Streambar bude stát 130 dolarů (3 000 Kč bez DPH), zatímco nové Roku Ultra vyjde na 100 dolarů (2 300 Kč). Prodej v USA odstartuje v polovině října.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen na Netflixu přinese animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase přinese očekávaný komediální film Moxie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik