www.tvfreak.cz
>
>

Roku TV se rozšíří do Evropy, postará se o to TCL

Roku TV se rozšíří do Evropy, postará se o to TCL
, , aktualita
Platforma Roku, která je jedničkou v USA, se rozšíří i na evropské trhy. Umožní to partnerství s výrobcem televizí TCL, který chce dát zákazníkům v obou regionech na výběr mezi Android TV a Roku. Již vloni oznámil svůj televizor také Hisense.
K oblíbeným
reklama
Tipli byste, která televizní platforma dlouhodobě dominuje zařízením na americkém trhu? Není to Android TV, Tizen od Samsungu a dokonce ani Amazon Fire TV. Správná odpověď je Roku TV, u nás prakticky neznámá platforma, která běží přibližně na třetině nových televizí a streamovacích zařízení v USA (podle dat z roku 2019). V Evropě se jedná o okrajovou záležitost, která se do některých domácností mohla dostat prostřednictvím levných „krabiček“ pro streamování obsahu z internetu, zatímco za oceánem využívá Roku TV spousta značek chytrých televizorů. Patří mezi ně také čínské TCL, které se dokonce stalo jedničkou na trhu s Roku TV. A brzy by neměl být problém tyto televizory sehnat i v evropských obchodech...
 
 
TCL 6-Series s Roku TV pro americký trh
 
Na loňském veletrhu IFA 2019 v Berlíně avizovala společnost Roku, že chce se svým operačním systémem expandovat na starý kontinent a nedlouho poté se ozval Hisense, který představil první televizor s Roku pro britský trh. Nyní se přidává právě TCL, které v Evropě dosud nabízelo své televizory výhradně s Android TV od Googlu. Nově budou mít zákazníci na výběr, pro který systém se rozhodnou. Stejný krok výrobce již dříve oznámil pro USA, kde nově nabídne také modely s Android TV. Prozatím není jasné, zda TCL zkrátka přenese své portfolio přes oceán, nebo v Evropě nabídne Roku TV jen jako alternativu k Android TV ve vybraných řadách.
 
Roku podporuje známé aplikace jako Netflix, Disney+ nebo Amazon Video, ale evropský trh je docela rozmanitý a v každé zemi fungují nějaká lokální konkurence pro tyto globální služby. Vývojáři proto asi nebudou nadšeni, neboť budou muset vytvářet aplikaci pro další platformu. K expanzi by mělo dojít do konce letošního roku – nějaké novinky se možná dozvíme na veletrhu IFA 2020, který bude letos mít značně omezenou podobu. Kromě Evropy se Roku prostřednictvím TCL rozšíří také do Jižní Ameriky. V současné době je platforma dostupná hlavně v Severní Americe a Mexiku. Kromě vlastních streamovacích zařízení spolupracuje také s patnácti partnery z řad značek televizí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik