Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rikomagic MK05 se chystá do prodeje

13.4.2015, Jakub Doležal, aktualita
Nabídka multimediálních zařízení bude letos nebývale pestrá a svůj model přidá i společnost Rikomagic. Co nevidět se totiž do prodeje dostane MK05 s akcelerací H.265 / HEVC a cenovkou okolo 2000 Kč.
Společnost Rikomagic má v tomto roce rozhodně napilno a již stihla představit několik zařízení. Není to tak dávno, co jsme psali o modelu Rikomagic MK36 (MK35) s procesorem Intel Atom a dnes se podíváme na další. Tentokrát se ale zaměříme na konkurenční čipset i operační systém.

Rikomagic MK05 totiž bude využívat výpočetní síly AmLogic S805, což je čipset založený na čtveřici ARM jader Cortex-A5 (1,5 GHz) a grafické části Mali 450. Systém bude dále obsahovat operační paměť DD3 o velikosti 1 GB a také úložiště s kapacitou 8 GB. Uživatelská data bude nutné dopravit po lokální síti, internetu, nebo přes externí USB disky.

Operační systém vzhledem k použitému procesoru nemůže být zatím nic jiného než Android. Rikomagic alespoň při uvedení na trh využije KitKat 4.4, což je mezi výrobci multimediálních center velmi populární řešení. Uvidíme, zdali se letos podaří společnosti Google prosadit Android TV, které je těmto krabičkám lépe šité na míru.

Rikomagic MK05 by se měl v obchodech objevit během příštích několika týdnů a to ve dvou provedeních. Za částku přibližně 2000 Kč dostane přístroj spolu s jednoduchým ovladačem, za cca 2500 Kč dostanete MK706 AirMouse s klávesnicí.

Zdroj: Umax, Heureka