Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Return to Space: nový dokument na Netflixu o cestě SpaceX na ISS

11.4.2022, Milan Šurkala, aktualita
Return to Space: nový dokument na Netflixu o cestě SpaceX na ISS
Na Netflixu se před pár dny objevil nový dokument Return to Space. Ten pojednává o společnosti SpaceX a první cestě Američanů na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS z americké půdy po ukončení letů Space Shuttle v roce 2011.
Máte-li streamovací službu Netflix, patrně jste si už všimli, že se na ní objevil nový dokumentární film Return to Space. Ten režírovala dvojice Elizabeth Chai Vasarhelyi a Jimmy Chin, kteří stáli např. za působivým dokumentem Free Solo. V posledním počinu se věnovali společnosti SpaceX a konkrétně šlo o misi, kdy Muskova vesmírná společnost poprvé po 9 letech od ukončení programu Space Shuttle v roce 2011 dostala Američany na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS z americké půdy.
 
Netflix: Return to Space
 
Stalo se tak 30. května 2020 a šťastnými astronauty na palubě byli Bob Behnken a Doug Hurley. Na orbitě pak strávili zhruba dva měsíce. Na rozdíl dokumentu Countdown, který sledoval cestu 4 civilistů na ISS v minulém roce, se v novém dokumentu více objeví i samotný Elon Musk a vedle samotných astronautů se věnuje více i inženýrům.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.