Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Reproduktor Sonos Move prodlužuje výdrž a přidává bílou verzi

20.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
První reproduktor Sonos s Bluetooth se po roce dočkal upgradu. Díky novému softwaru, který dorazí i ke stávajícím majitelům, se výdrž baterie prodlouží o hodinu. Navíc se začne prodávat druhá barevná varianta.
Sonos sice není v kategorii bezdrátových reproduktorů žádným nováčkem, ale první model s podporou Bluetooth tento americký výrobce představil až v loňském roce. Model Move se snaží kombinovat to nejlepší z domácích a přenosných reproduktorů. Pokud budete produkt používat doma, můžete jej propojit se systémem dalších reproduktorů Sonos a streamovat hudbu přes Wi-Fi. Stejně tak si ovšem můžete reproduktor vzít s sebou do parku nebo jinam mimo domov, kde využijete spárování se svým smartphonem přes Bluetooth a zvýšenou odolnost proti prachu a vodě, kterou potvrzuje certifikace IP56.
 
 
Sonos Move se tento týden dočkal dvou výrazných novinek, z nichž jedna potěší i stávající majitele. Jedná se o prodloužení výdrže baterie o jednu hodinu, kterou umožní upravený software s posílenou energetickou úsporností. Po aktualizaci tedy reproduktor na jedno nabití vydrží až 11 hodin místo původních deseti. Druhá novinka se vás bude týkat v případě, že teprve zvažujete pořízení tohoto reproduktor. Sonos Move se totiž dostane na trh v bílé barevné variantě, která v obchodech doplní stávající černou. Tento krok je od výrobce poměrně logický, neboť ve stejném odstínu bílé nabízí i většinu svých dalších reproduktorů. Uživatelé tedy mohou mít doma barevně sjednocený systém.
Sonos Move v barvě Lunar White se začne prodávat 30. června v USA a na některých dalších trzích, 7. července potom dorazí také do Evropy. Cena zůstala nezměněna, tedy 399 dolarů. Na českém trhu se stávající černá varianta prodává za 10 500 Kč. Pokud vlastníte i jiné reproduktory Sonos, bude pro vás podstatná informace o kompatibilitě. Model Move funguje jak s novým systémem S2, tak s původní verzí (dnes přejmenovanou na S1). Reproduktory nově představené v letoším roce ovšem podporují pouze verzi S2. Pokud již máte doma Sonos Move, můžete již prostřednictvím mobilní aplikace provést upgrade na novou verzi, ale vrátit se zpět není možné.