Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Reproduktor Sonos Move prodlužuje výdrž a přidává bílou verzi

20.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
První reproduktor Sonos s Bluetooth se po roce dočkal upgradu. Díky novému softwaru, který dorazí i ke stávajícím majitelům, se výdrž baterie prodlouží o hodinu. Navíc se začne prodávat druhá barevná varianta.
Sonos sice není v kategorii bezdrátových reproduktorů žádným nováčkem, ale první model s podporou Bluetooth tento americký výrobce představil až v loňském roce. Model Move se snaží kombinovat to nejlepší z domácích a přenosných reproduktorů. Pokud budete produkt používat doma, můžete jej propojit se systémem dalších reproduktorů Sonos a streamovat hudbu přes Wi-Fi. Stejně tak si ovšem můžete reproduktor vzít s sebou do parku nebo jinam mimo domov, kde využijete spárování se svým smartphonem přes Bluetooth a zvýšenou odolnost proti prachu a vodě, kterou potvrzuje certifikace IP56.
 
 
Sonos Move se tento týden dočkal dvou výrazných novinek, z nichž jedna potěší i stávající majitele. Jedná se o prodloužení výdrže baterie o jednu hodinu, kterou umožní upravený software s posílenou energetickou úsporností. Po aktualizaci tedy reproduktor na jedno nabití vydrží až 11 hodin místo původních deseti. Druhá novinka se vás bude týkat v případě, že teprve zvažujete pořízení tohoto reproduktor. Sonos Move se totiž dostane na trh v bílé barevné variantě, která v obchodech doplní stávající černou. Tento krok je od výrobce poměrně logický, neboť ve stejném odstínu bílé nabízí i většinu svých dalších reproduktorů. Uživatelé tedy mohou mít doma barevně sjednocený systém.
Sonos Move v barvě Lunar White se začne prodávat 30. června v USA a na některých dalších trzích, 7. července potom dorazí také do Evropy. Cena zůstala nezměněna, tedy 399 dolarů. Na českém trhu se stávající černá varianta prodává za 10 500 Kč. Pokud vlastníte i jiné reproduktory Sonos, bude pro vás podstatná informace o kompatibilitě. Model Move funguje jak s novým systémem S2, tak s původní verzí (dnes přejmenovanou na S1). Reproduktory nově představené v letoším roce ovšem podporují pouze verzi S2. Pokud již máte doma Sonos Move, můžete již prostřednictvím mobilní aplikace provést upgrade na novou verzi, ale vrátit se zpět není možné.
 


reklama
reklama