www.tvfreak.cz
>
>
>

Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení

Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
, , aktualita
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
K oblíbeným
reklama
Ve snaze zrychlit aktualizace Android TV byl launcher, tedy jedna z nejdůležitějších součástí operačního systému, vydán v Obchodě Google Play. Díky tomu lze provádět některé změny, aniž by bylo třeba podstupovat zdlouhavý proces testování, schvalování a distribuce systémové aktualizace. Aplikaci najdete v obchodě pod označením „Android TV Home“ a hned na první pohled vás může překvapit mimořádně nízké průměrné hodnocení. V tuto chvíli má aplikace pouze 1 hvězdičku z 5, čímž v negativním slova smyslu překonává i aplikace, které si takové hodnocení skutečně zaslouží.
 
 
Jednohvězdičkové recenze začaly přibývat vloni v srpnu, kdy se na domovské obrazovce Android TV začaly poprvé zobrazovat reklamy. Od té doby přibývají prakticky jen negativní recenze, což se podepsalo na průměrném hodnocení, neboť Google Play Store bere při výpočtu v úvahu také stáří recenze. K dalšímu nárůstů negativních hodnocení došlo v posledních dnech, kdy vychází nový redesign domovské obrazovky Android TV ve stylu Google TV. Tato aktualizace míří na televizory Sony, ale také dalších značek (např. Philips). Může se týkat také streamovacích zařízení.

 
Nová domovská obrazovka obsahuje na kartě „Objevit“ velký panel se sponzorovaným obsahem. Jedná se de facto o reklamy na filmy nebo seriály, což se uživatelům příliš nelíbí. většina recenzentů zmiňuje, že „Android TV Home“ byla dříve dobrá aplikace, ale kvůli reklamám dává nejnižší možné hodnocení. Redaktor webu 9to5google.com zmiňuje, že poslední pozitivní recenze pochází z 18. srpna 2020. V neprospěch aplikací hovoří skutečnost, že je součástí operačního systému. Většina uživatelů si tedy aplikaci v Obchodu Play vyhledá jen v případě, že je něčím naštve.
 
Tento případ ukazuje, že velká část diváků nemůže přijít na chuť reklamám v uživatelském rozhraní Smart TV. Pro výrobce televizí a vývojáře softwaru se přitom jedná o způsob, jak zvýšit zisky. Nějakou formu reklamy proto najdete i na konkurenčních platformách od LG a Samsungu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala