Creative ZEN Vision:M - Klasika v malém

Creative ZEN Vision:M - Klasika v malém
, , recenze
Když se řekne ZEN, vybaví se nám série kvalitních přehrávačů od firmy Creative. Dnes se podíváme na dalšího zástupce z této řady multimediálních přehrávačů, který nám umožňuje nejen poslech hudby, ale i kvalitní přehrávání videa či prohlížení fotografií.
K oblíbeným
reklama
Na první pohled je znát špetka inspirace od kultovního přehrávače Apple iPod, ale Creative narozdíl od ostatních výrobců zvolil trochu jiný způsob ovládání a samozřejmě nezapomněl zapracovat ani na vlastním přehledném menu. Jedná se tak o unikátní produkt, který má s iPodem společného jen málo, co se týká možností přehrávání videa, je to už prakticky odlišná kategorie. V recenzi se budeme věnovat modelu s větším diskem o kapacitě 60 GB, na trhu je ještě dostupná levnější 30 GB verze, která je kromě nižší kapacity disku ochuzena také o funkci USB Host.Tradičně začneme s popisem balení. Krabice je poměrně malá a kromě vnějšího potištěného obalu je uvnitř vyztužená papírová krabice, která má za úkol ochránit všechny součásti balení. Prostor je uvnitř rozdělen na dvě části - jedna je určena na příslušenství a samotný přístroj, který je navíc chráněn pěnovou výztuží a fólií, druhá pak v podobě podlouhlé menší krabičky na uložení kabelů a redukce.V balení tedy naleznete přehrávač, obal na přenášení, uživatelské příručky, CD s ovladači a programy, sluchátka, USB kabel, krátkou redukci na USB a redukci ze speciálního portu přehrávače na běžné typy, Jediná věc, která v balení trochu chybí, je adaptér na nabíjení z elektrické sítě. Ten je v případě potřeby nutné dokoupit zvlášť (cena přibližně 544,- Kč s DPH - Czech Computer), přístroj však můžete nabíjet i přes port USB a to i zároveň s kopírováním dat, trvá to ovšem poněkud déle.Ochranný obal má krémovou barvu a je vyroben z látky, Narozdíl od obalu u přehrávače Creative ZEN Vision W je díky barvě méně náchylný na usazování prachu, na druhou stranu jej lze snadněji zašpinit. Při pádu sice ochrání proti škrábancům, ale vzhledem k pevnému disku si nejsem v takovém případě jist bezpečím samotné funkčnosti přístroje.Sluchátka si Creative samozřejmě jako specialista na zvuková zařízení vyrábí sám. Mají relativně kvalitní zvuk, k přístroji jsou přitom nutností, protože v něm není obsažen reproduktor. V balení bohužel nenajdete náhradní návleky na pecky, díky běžnému tvaru je však možné dokoupit klasické náhradní návleky.Pro spojení s okolím využívá přístroj adaptéru, který je redukcí na běžné formáty konektorů. Můžete tak využít menší verze USB portu, AV výstupu na televizor a nabíjení z elektrické sítě. V nabídce Creativu je i kolébka, která tak může sloužit i jako stojan (její cena je 772,- Kč s DPH - Czech Computer). Tento systém je sice efektivní z hlediska možnosti využití kolébky, ale pokud s sebou v terénu nemáte redukci, těžko se připojíte k nějakému počítači, nebo využijete speciální funkce Host USB určenou na připojení digitálního fotoaparátu nebo USB flash disku.Kabel USB na propojení s počítačem je dostatečně dlouhý.Redukce z malého USB na velké slouží zejména k připojení fotoaparátu, USB flash disku nebo jiného zařízení. Lze pak snadno překopírovat nové fotografie nebo zazálohovat data.ModelCreative ZEN Vision M
Rozměry62 (šířka) x 104 (výška) x 18,6 (tloušťka) mm
Hmotnost163 gramů
MateriálPlast
Počet tlačítek5 + dotyková plocha
Úložiště datHDD 30 GB / 60 GB
Typ baterieLithium Ion
Výdrž baterie (dle výrobce)Video 6 hodin
Hudba 18 hodin
Display2,5" TFT LCD
rozlišení 320 x 240
262 144 barev
Formát videaAVI
DivX 4.x
DivX 5.x
MPEG1
MPEG2
MPEG4-SP
MJPEG
WMV9
XviD
Formát hudbyMP3
WMA
WAV
Další formátyJPEG
Dobíjení(dle výrobce)Ze sítě (2,5 hodiny)
Přes USB (6 hodin)
Další funkceUSB Host (Pouze 60 GB verze)
Česká lokalizaceAno (menu)
Propojení s PCUSB 2.0
reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik