Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od Radek Jahoda (3)
Srovnavate nesrovnatelne. Internetovy prohlizec prece neni nutnosti. Pocitac bude dobre fungovat i bez nej ­- lze na nem delat spoustu jinych veci, ne jen serfovat. Ale volant nutnosti pro auto je, protoze auto bez volantu je nepouzitelne, protoze nejde ridit. Ten prohlizec lze v aute prirovnat treba ke klimatizaci, ktera je dnes take bezna, ale neni nutnosti. Nebo k autoradiu, ktere je dnes take bezne ­(skoro bych rekl nezbytne­), ale treba od Skodovky bych si ho nevzal, protoze to co tam davaji neni autoradio, ale spatny vtip.

Co se tyce problemu s Firefoxem ­- tak samozrejme, kdyz nejde Firefox, tak to budu resit tam a ne u Microsoftu, stejne jako kdyz nebude fugnovat autoradio, tak to budu resit u toho, kdo to autoradio vyrabi­/prodava a ne u SKodovky, to je logicke.

Co se tyce zaruky, tak nejak nevim, jakou Microsoft poskytuje. Da mi Microsoft nahradu za poskozena data, kdyz se mi tam ­"vinou­" Microsoftu nekdo naboura a prijdu o ne? V tomto pripade to am fungovat jako banka ­- kdyz prijdu o penize v bance, tak mi je banka nahradi. Ano, je to zjednodusene, ale v tomto duchu nedava MS zaruku zadnou, nedava ji v podstate ani tehdy, kdyz neco nefunguje jak ma, maximalne to nahlasim a tim to skonci. Naopak v pripade Linuxu sice zadna oficialni podpora neni, ale reseni problemu lze temer vzdy na internetu najit a vysledek je nakonec lepsi nez u oficialni podpory MS. Tim nechci Microsoft hanit, ale proste dava prilis mnoho usili na to, aby ukousnul dalsi procenta trhu, nez na to, aby vse fungovalo jak ma. Jak rad bych si treba koupil jen hole Visty bez jakychkoliv nadstaveb jako Aero, IE, WMP a dalsi blbustky, ktere mi nic neprinesou a mit svizny a rychly system. Misto toho mam nekolik GB ­(ne MB, jak pisete­) nesmyslu, o ktere nestojim. To same plati pro celou statni spravu ­- kvuli napsani par radek ve wordu a par jednoduchych tabulek v excellu se musi kupovat pocitac s DirectX9, 1GB RAM atd., p­[ritom by jim na to skoro stacila stara T602 v DOSu. Navic i to jadro, ktere bych byl ochoten si koupit, funguje spatne. Nechapu treba, ze kdyz potreba spustenych programu vcetne systemu je cca GB pameti, mam celkem 2GB a tedy 1GB volnych, procmia Windows hlasi, ze maji nedostatek pameti a zvetsuji swap a porad neco zapisuji na disk. Proc, kdyz Windows nic nedelaji, porad probiha nejaka cinnost pres sit a pres disk? Co kam posilaji? Proc se porad v systemu neco deje, kdyz vlastne nema co delat? Spustte si XP na Pentiu 90MHz a zatez procesoru bude 100%. Linux oproti tomu opravdu stoji a nedela nic a na stejnem systemu bude mit zatez v necinnosti 0%. Proc musi byt v systemu same antiviry, firewally a security centra, misto aby radsi odstranili chyby v systemu, ktere ke zhorseni bezpecnosti vedou?Takovych lidi, co toto stve, bude cim dal vice, pak to mozna MS dojde, ze slapl vedle. Jasne, ze laik, ktery sedne k pocitaci prvne, nechape, ze pocitac tyto veci delat nema. Jenze pocitac se stava stale vice soucasti spolecnosti a tech laiku ubyva. Podivame­-li se na dnesni lidi od 15 do 20ti let, tak s tim pocitacem umi temer kazdy. A pocet tech, kteri to vidi stejne pribyva. A je to jen dobre.
Odpovědět0  0
Problem ani tak neni v tom, ze tam tyto produkty davaji, jako v tom, ze se jich clovek nemuze zbavit. Kdyz budu chtit do auta jine autoradio, tak stare vyndam a nainstaluji jine. Kdyz se clovek chce zbavit IE nebo WMP, tak ma smulu.

Jeste k k laikum ­- kdyz chce nekdo ridit auto, tak se to musi naucit. Kdyz chce nekdo pracovat na pocitaci, tak se to take musi naucit. Zadny uceny z nebe nespadl a totalni laik, ktery nikdy na PC nepracoval, nebude vedet, co je to internetovy prohlizec a pokud si koupi pocitac s predinstalovanym IE, tak u nej na dlouhou dobu zustane. Proc nedat prodejcum pocitacu moznost IE vyndat a prodavat to PC treba s Firefoxem? Takto tam mohou mit pouze oba, protoze IE tam musi vzdy byt.

NEdavno jsem delal pocitac znamemu, ktery na PC nikdy nepracoval. Dal jsem mu tam Linux a je spokojen. Nevadi mu, ze ma misto IE Firefox, misto MS Office ma Open Office atd. Je spokojen. Nejhorsi bylo presvedcovani, ze zadny antivirovy program nepotrebuje, protoze mu kazdy rika, ze tam nutne musi byt.
Odpovědět0  0
Ano v ramci Invexu
Odpovědět0  0
Nemůžu si pomoct, ale subjektivní hodnoceni je dost pofidérní. To by se musela vypracovat nějaká lepší technika měření, jinak to nemá smysl.
Odpovědět0  0
A kdepak ta Nova v HD na DVB­-T vysila?
Odpovědět0  0
Neinstaloval sis nahodou neco? Treba ffdshow dela premiere problem a po jeho nainstalovani pada ­- takze odinstalovat. Tim nechci Premieru omlouvat ­- padat by rozhodne nemela, obcas pada i uprostred prace, hlavne u slozitejsich projektu.
Odpovědět0  0
Ano mas pravdu, nejak jsem to poplet asi s nejakym jinym modelem, uz v tom mam bordel a presne si to nepamatuju, to uz je asi skleroza :(
Odpovědět0  0
Ne, tento pristroj nahrava jen jeden porad najednou, dva neumi
Odpovědět0  0
Ten test je z roku 2003, tenkrát ještě QuEnc nebyl a mencoder byl v počátcích...
Ale abych Vás navnadil, právě se připravuje test nový...
Odpovědět0  0
Ups, to je chyba, to tam byt nemá, díky za upozornění.
Odpovědět0  0
To je video vstup a video výstup, na vstup se připojí výstup třeba z videorekordéru pro nabírání videa a výstup se připojí třeba do TV
Odpovědět0  0
VIVO=Video In + Video Out
Odpovědět0  0
Bozi mlýny i soudy melou pomalu :)
Odpovědět0  0
Radek Jahoda (397) | 20.9.200720:05|Úvod do HDV
840x480 sice je opticke hezke, ale naprosto nesmyslne, vzdy je to 720x480
Odpovědět0  0
Maximalni rozliseni je 1280x1024 a to jsem zkousel, kvalita je podobna jako u nizsiho rozliseni, z nizsiho na vyssi se zadny zazrak udelat neda. Co se tyce samotneho zobrazeni na LCD s vyssim rozlisenim, tak to uz je vec toho panelu, to lze vyzkouset cimkoliv. Monitory vetsinou zobrazuji obraz roztazeny pres celou plochu, takze treba u pomeru stran 16:9­/16:10 bude urcite deformovany, top uzje zalezitost panelu, jak si s tim poradi. Tento model je urcen predevsim pro normalni LCD panely s pomerem stran 4:3, na moderni sirokouhle panely nebo panely s vyssim rozlisenim moc vhodny nebude.
Odpovědět0  0
Recenze to neuvádí, protože karta je určena pro příjem TV, ne pro přehrávání, pro přehrávání je přece grafická karta. A pokud jde o kvalitní studiový výstup, tak k tomu jsou zase zcela jine karty ­- střižny. Video výstup má v podstatě jen jediná TV karta ­- tou je Hauppauge WinTV PVR350, která se ale již nevyrábí.
Odpovědět0  0
Existuje i kabel SCART­-cinch, pomocí kterého lze propojit set­-top­-box s TV, která má jen cinch konektory ­(moc se ale divím, že ta TV nemá SCART­)

Připojit na STB lze i více televizí ­(přes rozdvojku­), ale pak se bude muset sledovat stejná stanice na obou, takže spíš bude vhodnější pořídit ke každé TV samostatný STB
Odpovědět0  0
Jde jen o to, že se obraz zobrazuje 100x za vteřinu místo 50x, jak je norma. Jaký je vliv na kvalitu zobrazení ať každý posoudí sám.
Odpovědět0  0
Nebo by mohla rovnou zakázat odejít od obrazovky na záchod, jen nechci vidět ty následky :)
Odpovědět0  0
No myslím, že jsou věci, které prostě projít nemůžou. Tohle by lidi naštvalo natolik, že by měli akorát ostudu. Nedovedu si představit třeba nějakou babičku, která čeka na telenovelu na jiném programu a nemůže tam přepnout, protože jsou zrovna reklamy. To by asi to telku vzteky rozmlátila.
Odpovědět0  0
Tak proc to sem pisete, kdyz vite, ze to sem nepatri? Smazat to nemuzete, to muze jen admin
Odpovědět0  0
nojono, x a c jsou vedle sebe...
Odpovědět0  0
O poruchovosti opravdu referovat nebudu, protože to není nijak průkazné. Je to stejné jako debaty o poruchovosti aut. Také se o tom poříd mluví, ale nikdo nikdy neudělal žádné opravdu průkazné statistiky.
Co se týče útlumového článku, tak ten mám a při testu karet i STB jsem chtěl měřit útlum signálu, při kterém se příjem rozpadne. Jenže se ukázalo, že síla a kvalita signálu tak kolísá s denní dobou a počasím, že to je opět naprosto neprůkazné. Výsledky by tak byly zavádějící, takže jsem od toho upustil. Co se týče testování funkčnosti, tak bych řekl, že byly testovány spíše více, hlavně Sigmatek. Nejsem žádný pisálek, takže většinou píšu jen fakta než romány a popisovat standardní funkce, které jsou stejné u všech přístrojů mi přijde jako nošení dříví do lesa.
Co se týče testovaných kusů, tak bych si je klidně koupil. Co se týče poruchovosti a častých problémů, to je právě hlavně funkcí diskuzních fór, aby na to upozornili a buďme za ně rádi, jen tak dál...
Odpovědět0  0
Ono ti ale nic nebrání si tu lokalizaci upravit podle svého, jde o textový soubor, který pochopí každý na první pohled. Právě i díky tomu, že většina Linuxových uživatelů používá angličtinu, tak občas ty lokalizace stojí za prd. Pokud ji doděláš a opravíš, tak tam navíc napíšou tvé jméno ;)
Odpovědět0  0
Otestovat poruchovost můžu těžko, takže nemohu potvrdit, dálkové ovládání sice od stěn nefunguje, ale mířit není příliš přesně, aspoň u testovaného modelu, to už bych spíš vytkl jeho provedení, ale to je věc vkusu, EPG fungovalo dobře a pořady nemizely.
Citlivost tunerů nehodlám hodnotit, u nás s tím mizerným příjmem to chytlo vše stejně jako ostatní přijímače, multiplex B občas trhá stejně jako u jiných přijímačů. Neznám žádnou reprodukovatelnou metodiku měření citlivosti a plácat o subjektivních dojmech nebudu, to by to muselo být leda do očí bijící.
Co se týče funkčnosti nahrávání, tak jediný problém jsem měl s tím, že jsem tam zapomněl propojit ten druhý tuner, takže nenahrával, jinak tam není příliš co popisovat ­- jistě někdo dokáže napsat o pěti tlačítkách román, ale který řekne to samé jako jedna věta.
Kdyby mi nevadilo, že se musí vyndavat disk, tak bych si ten přístroj klidně koupil, používal jsem ho asi 14 dní naprosto bez problémů, možná tam nějaké chyby dříve byly, ale to nemohu potvrdit.
Odpovědět0  0
Ano, vím, ale já všechno raději používám v angličtině ;­)

== Používám Debian Lenny Linux, Avidemux 2.3.0 == ;)
Odpovědět0  0
Ano je to ma neznalost ­- prohledal jsem internet a na nic takoveho jsem nenarazil, u vyrobce ani vidu ani slechu a ani ve forech o tom neni temer ani zminka, kdyz uz ted vim co hledat, tak jsem to samozrejme nasel. Takze diky za upozorneni, do clanku jsem to doplnil.
Odpovědět0  0
V menu DTV Channels vybrta TV nebo Radio a po zobrazeni seznamu stanic stisknutim zluteho tlacitka
Odpovědět0  0
po pravde se mi cinerella moc nelibi, jednak vzhledem a ovladanim a pak mi taky moc nefunguje, mrzne a v 50% pripadu nenacte ulozeny projekt, takze pro mne zatim nepouzitena
Odpovědět0  0
No samo to fungovat nebude :­) ale zjednodusene receno to tak je, casto pouzivat to, ze si ulozim projekt a pak v nem menim jen nazev vstupniho a vystupniho videa
Odpovědět0  0
Jeste byste o Vasi nesmyslne teorii mohl presvedcit Avery Leeho, autora VirtualDubu, ktery zrovna ted napsal filtr pro konverzi YCbCr na RGB ­- elektricke propojeni je vystup zarizeni YPbPr zapojen na RGB komponentni vstup zachytavaci karty, takze misto RGB dostal YCbCr, kterou konvertoval na RGB. Nemyslim si, ze by ani on nevedel, co je YUV a YCbCr a YPbPr. Viz zde:
http:­/­/virtualdub.org­/blog­/pivot­/entry.php?id=154
Odpovědět0  0
Ano byl napsan jiz tak brzy a od te doby se to nezmenilo ­- YUV formaty pouzivaji stale stejne tri slozky a jedine co se muze menit jsou vazebni konstanty, ty jsou pro system YCbCr pevne definovany a vsechny systemy jako YUY2, UYVY, YV12 apod. jsou jen ruzne reprezentace ulozeni dat systemu YCbCr v pameti s ruznym subsamplingem barevnych slozek, nic vic, YPbPr je pak jen analogova reprezentace tohoto systemu ­- tedy definice napetovych urovni apod. Neni to zadna veda a mrzi mne, ze to nejste schopen pochopit. Osobne jsem pro YUV napsal nekolik filtru, konverzi mezi ruznymi YUV formaty a RGB, takze vim moc dobre o cem mluvim. Nesnazte se mne presvedcit o nesmrtelnosti brouka a radsi si o tom neco predctete.
Odpovědět0  0
Ach jo, je to jen slovickareni a jeste nepresne, jiste je YUV z jasove slozky a ze dvou barevnych, je jedno ktere barvy to jsou, stejne tak NTSC i PAL pouzivaji jine barevne schema, ta jasova slozka v analogu byla zavedena jen kvuli zpetne kompatibilite

V digitalnim vysilani se vubec analogovy vystup nepouziva, tak to jde komplet digitalne, existuje totiz i neco jako SDI a HD­-SDI, ktere je komplet digitalni a jeste navic je to jen jeden konektor a jeden koaxialni kabel, ne tri, tak jde o prenos YCrCb

Rozdil mezi analogovymi systemy je ten, ze CVBS ma jasovou Y a barevne UV slozky namodulovany na jedno signalovou cestu a jeste s omezenou sirkou pasma, S­-video oddeluje jasovou slozku od barevnych slozek a rozsiruje sirku pasma barevne slozky, ze je stejna jako jasova ­(tedy polovicni pro kazdou oproti jasove­) , komponentni YPbPr ­(=YUV­) a RGB a pak oddeluji i obe barevne slozky a opet rozsiruji sirku pasma obou barevnych slozek, RGB a YPbPr lze mezi sebou identicky prevest
Tento system YUV se pouziva uz od zavedeni barvy do televize a identicky se uklada i na zaznamova media a proto se s nim i stejne pracuje ve studiove technice a stejne se s nim pracuje u komprese videa ­(vsechny MPEG varianty­)

A plati ze YUV je komplet mnozina vsech systemu, kde barvu urcuje kombinace jas­-zluta­-fialova ­(Yellow under violet­), digitalne je YCbCr podmnozina YUV a YPbPr je analogova verze YCbCr

Zkuste si precist treba toto, je to tam vysvetlene:
https:­/­/www.tvfreak.cz­/art_doc­-AF3799F3A349EE89C125727C0059F8E5.html
http:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/YCbCr
Odpovědět0  0
To je pekna hovadina. YUV je po trech dratech a ne po jednom ani po dvou. Po jednom CVBS a po dvou S­-video. YUV stejne jako RGB je komponentni, tzn. ze vsechny tri barevne slozky jsou zvlast. YUV=YPbPr a u SCARTu behaji po stejnych dratech jako RGB. Proto kdyz se takovy signal pusti do TV, ktera umi jen RGB, tak to v pohode zobrazi, akorat je to cele zeleny. Po YUV jak po CVBS tak S­/video muze teoreticky behat jakekoliv rozliseni stejne jako progresivni signal, rozdil je jen v casovani. Samozrejme se to nepouziva, protoze CVBS kabel je casto jen obycejny drat, kdezto RGB a YUV jsou stinene koaxialni kabely.

YCbCr je take jen YUV a pouziva se v digitalnim ulozeni stejne jako RGB ­- nepouziva se pro propojovani pristroju, ale pro ulozeni dat. U digitalniho vysilani jelikoz je to MPEG, tak jde o YV12 format, coz je jen urcity druh YUV ­(tech je v digitalnim ulozeni mnoho ­- YUY2, UYVY, YV12 atd. Je tady o tom clanek, tak si ho nalistujte. Analogova verze je jen jedna a to YPbPr a muze se po ni prenaset cokoliv ­- nemusi to byt jen digitalni zdroj. Viz starsi analogove produkcni systemy, ktere zasadne pouzivaly komponentni pripojeni.

Zvlast vhodne pro plazmovky je mozna tak HDMI, protoze CRT tento vstup nemaji, clovek nesmi verit vsemu.
Odpovědět0  0
Rád bych řekl, ale zatím to nevíme, v prvé řadě budou dva velmi podobné modely ­(tak do 2 týdnů­) a pak se uvidí
Odpovědět0  0
Jeste k tomu porovnani ­- jak chcete porovnat dva ruzne signaly? Proste to pripojim a podivam se na to a reknu, ktery je lepsi? Takoveto subjektivni hodnoceni odmitam. Slo by asi vzit osciloskop a koukat primo na signaly, nebo spektracem? To ale take nebude az tak prukazne, protoze predpokladam rozdily budou minimalni. A vliv kabelu take nebude velky, protoze to by uz byl test kabelu. Kvalitni muze byt kabel jak u SCARTu, tak u YUV, navic u delky do dvou metru bude vliv maly
Odpovědět0  0
Jenze YUV je YPbPr, oznacuji to tak i vyrobci a je to identicke, neco jineho je YCrCb, ktere je v podstate take to same, pouze se pouziva v digitalni verzi a ne v analogove, rozdil je akorat v par konstantach, ale YUV vystup u zarizeni je YPbPr. Je to jen slovickareni, nic vic.
A neni to digitalni revoluce, pod tim bych si predstavil teda uplne neco jineho nez YPbPr
Odpovědět0  0
YUV je rovnocene RGB a nevim, co byste na nem chtel testovat. Modulator je mono proto, ze se pouziva jen u starsich televizoru, ktere nemaji externi vstupy a stereo stejne neumi.
Odpovědět0  0
Ano chystáme
Odpovědět0  0
Jojo, pravda, moje chyba, je to YPbPr, omlouvam se za nesmysl
Odpovědět0  0
Budou budou...
Odpovědět0  0
Nevybuchne, ale asi bude zobrazovat nesmysly, YUV neni YPbPr, ono to ale nema moc smysl, YUV je rovnocene RGB, takze propojeni pres RGB staci
Odpovědět0  0
Na nic takoveho jsem nenarazil, takze to potvrdit nemuzu, mozna je to nejaka skryta funkce, ale v menu nic takoveho nastavit nejde
Odpovědět0  0
To jedine pres SCART prepinac a prepinat to nebo pres AV receiver
Odpovědět0  0
Jeste bude druha varka a pak bude teprve zaverecne zhodnoceni
Odpovědět0  0
Pomalejsi je slabe slovo, i kdyz bych mu to jeste odpustil, ale to ze vynechava stranky u titulku a ze na nacteni stranky se ceka dlouho, protoze ji zrovna dekoder preskocit, protoze to nestihl ­- to neni jen mala vada, to je nefunkcnost, samozrejme pokud se s tim nikdo smiri, tak proc ne, ja bych se s tim nesmiril, teletext pouzivam dost casto ­(napr. pro sportovni vysledky)
Odpovědět0  0
Zatim ne, ale nekdy v budoucnu to mozne urcite je
Odpovědět0  0
Nam ze stary skoly by piskvorky mely stacit :)
Odpovědět0  0
Jo Philips to mel taky, mas pravdu ­- Digital Compact Cassette ­- uplne bych na to zapomnel :­) http:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Digital_Compact_Cassette
Odpovědět0  0
Nemyslis DAT? Digital Audio Tape? Byl to ale Sony ­- http:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Digital_Audio_Tape
Odpovědět0  0
HDTV je sice pěkné, ale žádný z těchto přijímačů ho neumí. Takže výstup v YUV se v HDTV nevyužije. A ano, Topfield ho umí...
RF modulátor je nutný pro toho, kdo nemá AV vstup ­- to znamená důchodce z Vysočiny, který vlastní třicet let starou TV a stále je s ní spokojen ­(prosím již dále nerozvádět)
Odpovědět0  0
S­-video vystup nema vubec ­- neni zapojen na SCARTu, je tam jen RGB ­(pouzivaji stejne piny a musi se prepinat)
Odpovědět0  0
Kdyz ma 15 stovek na DVB prijimac, ma i dalsich 15 tisic na TV, dobra logika :)
Odpovědět0  0
TV SCART je jen výstupní a druhý má výstupy RGB a komp. a také vstupy S­-video a komp., které jdou přepnout na TV SCART. Lze tím řešit problém málo SCARTů u TV a videa
Odpovědět0  0
cilem je ukazat menu prijimace a ne obraz, kvalite obrazu DVB se venujeme jinde
Odpovědět0  0
Velmi rad bych to dal do PNG, ale soucasny system to bohuzel neumi :­( Zase ty pismenka jsou lepsi v GIF nez u JPG s vyssi kompresi, na obrazu za tim tak nesejde
Odpovědět0  0
Ano, take jsem si vsiml, ale je to oficialni informace z webu vyrobce, tak jsem dal 2004, kdyz je to oficialne ;)
Odpovědět0  0
To znamena v miste prijmu autora, v Praze Vysocanech chytit urcite pujde
Odpovědět0  0
Presne tak, ale nezalezi to na te hw kopresi, ale na tom, ze ten cip ma synchronizaci zvuku s videem, to uz dnes maji vsechny nove cipy rady CX... i SAA...
Odpovědět0  0
Asi jim to spadlo nebo neco upravuji
Odpovědět0  0
Můžu potvrdit, že ProgDVB má tendenci občas spadnout, právě především při špatném signálu, zřejmě špatně reaguje na vadná data. Pokud je ale signál dobrý, tak s ním nejsou většinou problémy. Také jsem zaznamenal u některých tunerů ­(asi u dvou­), že s alternativním softem padají ­- nekvalitní ovladače. Jsou to ale výjimky ­(neptej se ale které, to už si nepamatuju, tuším ale, že jsem to u nich v recenzích napsal. Zrovna DTV1000T šlo v pohodě.
Odpovědět0  0
Samozrejme ze ne. Proc hledas porad nejake jine vysvetleni, ze to video z DVB­-T stoji obcas za prd? To tak proste je. Nahraj si to video a pak si ho odkrokuj a uvidis sam.
Odpovědět0  0
Ale prave toto je deblocking, berou se v uvahu jeste sousedni makrobloky a podle toho se to vyhladi, pokud uz se dela neco jineho, tak to neni deblocking, v ffdshow lze zapnout i jine filtry, ne jen toto
Tvrzeni, ze v DVB­-T jsou kosticky jen vyjimecne, je dost odvazny, skoro lze rict, ze kazda stmivacka je kostkovana, v pohybu to neni prilis videt, protoze prave deblocking to kostickovani rozmaze a ze tam nejsou detaily si vetsina lidi nevsimne, ale zkus si to zastavit, nebo jeste lepe si to nahraj odkrokuj si to ­(prave tak vznikly tyto snimky)
Odpovědět0  0
Na hovno neni, jen nevyhladi naprosto degradovany video, kde uz stejne nejde nic udelat, kdyz to srovnam treba s InterVideem, tak ten pravda to vyhladi daleko vic, ale pak se tam objevi jednolite plochy nebo smouhy, kde nic neni, otazka je, co je lepsi. Kazdopadne neco takoveho rozhodne nelze povazovat za koukatelne video, ano v 90% pripadu je to video dobre, ale pokud prijde na horsi sceny, tak je to bida, s tim nic nenadela zadny post processing. Prave to jsou obrazky zde uvedene.
Odpovědět0  0
ffdshow
Odpovědět0  0
Filtry ma samotny dekoder MPEGu ­- takze nejaky deblocking apod. zadny pridavny filtr pouzit nebyl
Odpovědět0  0
Karta to neumi zadna, to je zalezitost softu a jeho dekoderu... Jelikoz zde nic v MPEG­-4 nevysila, tak to nema smysl. Sice se to muze za rok zmenit, ale taky se muze zmenit software.
Odpovědět0  0
Kde bych je asi vzal? Grabnul jsem je z vysilaneho streamu, samozrejme po dekodovani dekoderem a po filtraci ­- deblocking atd. Ano mohl jsem je vypnout, pak by to ale vypadalo jeste podstatne hur.
Odpovědět0  0
Ano s tim naprosto souhlasim. Pokud ale bude signal na hrane, tak to vliv mit muze, nebude to ale zasadni a tezko se to prokaze. Body za to nestrhavam ­(zadne nejsou­) a dole v seznamu vyhod a nevyhod to take neuvadim ;­)
Odpovědět0  0
Ano to je pravda, za špatně uvedenou informaci se omlouvám.
Odpovědět0  0
Ano jednocipovy obdvod neni tak nachlny, ale presto je. Stinici kryt se pouziva u vsech smesovacu, prestoze tam neni zadna indukcnost a jde ciste o polovodicovou diodu. Cela cesta at uz jde o kabel, ktery je stinen az po vstupni tuner by mel byt odstinen, protoze prave tam se mohou dostat parazitni signaly a tedy ruseni, na mezifrekvenci na par MHz uz to tak akutni neni. Indukcnost nemusi byt ten nejhorsi prvek na chytani ruseni, zalezi na naladeni celeho obvodu ­(resonance­). Jini vyrobci tam ten kryt take davaji, proc kdyz tam byt nemusi a pouzivaji take jednocipove tunery?
Odpovědět0  0
Minimálně podpora HD DVD a Blu­-ray..
Odpovědět0  0
Hybernaci ani uspání neumí, je to záležitost softu a ten umí pouze vypnout počítač po ukončení nahrávání.
Odpovědět0  0
Ale o tom nepadlo ani slovo, u hybridni na tom samozrejme zalezi, ale nerekl bych, ze to je dnes tak hrozny, protoze vse vcetne demodulace dela rovnou zachytavaci cip ­(treba jako SAA713x nebo CXxxxx)
Odpovědět0  0
U DVB určitě řešit nějaké stereo nebo basy je nesmysl, vždyť tam analogově nic není, maximálně pak výstup ze zvukovky a to záleží jen na té zvukovce. Co se týče kvality příjmu, počkejte si na závěr tohoto testu ;)
Odpovědět0  0
Celkove je lepsi, sice nema takove vychytavky jako ikony v seznamu stanic, ale jinak vse umi, cestinu zvlada bez problemu, osobne na software dodavany ke karte moc nekoukam, pokud funguje nejaky alternativnu, ktery je vetsinou lepsi
Odpovědět0  0
Zajimave to bude, az tech televizoru bude na trhu vic od vice vyrobcu, do te doby urcite ne, nejaky masovy prodej zacne tak za pet let, driv urcite ne, ale jednou to bude urcite. To uz bude LCD i plazma za par babek. Je jasne, ze stavajici technologie se musi nejdrive zaplatit, pak az prijde dalsi.
Odpovědět0  0
Mam takovy dojem, ze da, ale v PC musi byt aspon jedna karta od Leadteku, coz ale zrovna Vas problem nevyresi. Spis doporucuju k jine karte ProgDVB, ktere se mi zda nejlepsi a je zdarma.
Odpovědět0  0
Zkousel jsem to jako JPEG, ale pri male kompresi byl obrazek prilis velky a pri velke kompresi zase pismena nestala za nic, takze nakonec vyhral GIF, rad bych to dal jako PNG, coz by bylo idealni, ale system to bohuzel neumoznuje, takze budeme zatim muset vystacit s timto, pro nazornost to myslim staci
Odpovědět0  0
Máš pravdu, vždycky jsem žil v domnění, že je nějaká holandská podle názvu i silnému angažování v Evropě, a v USA je jen pobočka, takže beru zpět. Díky za upozornění.
Odpovědět0  0
To sem rict nechtel, uvedu priklad ­- ted jsem dal do PC starou TV kartu, ktera mi vzdy vsude chodila od dob K6 a svete div se, na tyhle sestave ve Woknech zpusobi tvrdy rest po nainstalovani ivladacu, v Linuxe je OK, takze zase je chyba nekde v softu
Odpovědět0  0
Mam doma jeste HVR1300, coz je nova hybridni karta a funguje bez problemu na PIII­/600, takze dnes to opravdu musi funguvat na vsem, nema cenu uvadet, ze to funguje na dvoujadrovem Athonu 3800+
I na 1.4G Athlonu musi jet vsechno
Odpovědět0  0
Nedělal jsem test ve stylu testovaní přímo pod Linuxem, v závěru ale bude také zmínka ­- tabulka, zda existují ovladače pod Linuxem, takže toto tam bude také ­(vyzkoušeno v Ubuntu Feisty­).
Odpovědět0  0
To není dekoder, ale encoder, který umožní provozovat i levnou kartu bez HW enkodéru v MCE, dekoder samozřejmě ve Windows je

To že výrobce ještě něco oznámí neznamená, že už se to dá koupit, asi budete muset ještě počkat, až se to u nich objeví nebo jim zkusit napsat
Odpovědět0  0
Tak nevim, jestli uz neni lepsi PDAcko, hodi se to i na neco jinyho.
Odpovědět0  0
Není to posis systému ale jen ukázka, KDE se mi nechtělo kvůli tomu instalovat, na můj vkus je trochu moc do Windowsova, ale je to jen můj názor, špatné rozhodně není, Gnome je sice na GTK a KDE na QT, ale programy jinak mohou běhat at už jsou na KDE nebo QT v obou
Odpovědět0  0
U LCD ano, ale u plazem je to dá se říci u lowendu stále standardem. je to ale logický ­- proč by japonci vyráběli speciálně TV pro Evropu, když to většina lidí ani nepozná, že?
Odpovědět0  0
Muzes si to nastavit na jednom, dat copy a pak oznacit vsechny pozadovane klipy a pak dat paste atributes nebo tak nejak se to jmenuje
Odpovědět0  0
Nedá, nejde o rychlost, ale o instrukční sadu, jedině pouze nový procesor...
Odpovědět0  0
Vzdyt to tam pisu, ze to jde ;) Na wide monitoru to mam, pravda ale je, ze ta timeline moc prakticka neni, jednak rozdeleni na video a zvuk, jednak to, ze dalsi okno s efekty a vstupem zabira zbytecne moc mista, jde ale samozrejme o zvyk, casem se tomu clovek prizpusobi a dela se s tim dobre
Odpovědět0  0
Tady nejde ani tak o Stage6 nebo YouTube, to jsou amatérské projekty, až tam bude existovat pravá internetová TV, která nabídne zpravodajství v plné kvalitě přehratelná okamžitě, seriály a filmy, tak to je dobrý, ale zatím na to není ani připojení ani ta kvalita.

Druhá věc jsou internetové půjčovny, dovedu si představit stáhnutí filmu třeba přes noc, jenže to bude zase narážet na DRM. To se nespustí asi nikdy.
Odpovědět0  0
Díky za doplnění, nesnažil jsem se dělat kompletní výčet programů, jen to, že to jde.

Jinak i pro mně jsou některé z věci co píšeš novinkou, zase tak dlouho si s Linuxem nehraju, takže ještě jednou díky.
Odpovědět0  0
Protože už je zase nová verze, takže link byl starý, tak jsem ho opravil, ale na jak dlouho? Pokud to nejde, tak je možné jít na domovskou stránku a stáhnout ho tam a také poslat infomaci o změně nám, je na to v downloadu odkaz.
Odpovědět0  0
Chci pochválit autora za kvalitní test, opravdu dobře provedená práce, měl bych jen jeden dotaz - proč je celková odezva brána jako součet rise a fall? Podle mne je důležitá maximální odezva z obou dvou, protože součet je poněkud zavádějící, snad jen pro srovnání panelů mezi sebou, ale z praktického hlediska je nepodstatný. Jen aby to někoho nemátlo.
Jinak dobrá práce!
Odpovědět0  0
Vzdycky napíšu větu, pak ji nakonec přepíšu, změním podmět a chybu tam nechám, potřeboval bych nějakýho korektora, jako to maj na iDnes,i když i tam jsou chyby, ale cizích si člověk vždycky všimne líp :-)
Odpovědět0  0
To už ale slovíčkaříš, když se kopíruje, tak se kopíruje vždy obsah, kopíruješ z CD na pevný disk a taky je to kopírování, ty si to zřejmě pleteš se slovem duplikovat, což by pak bylo to, cos měl na mysli, ale nechme toho, každý ví, o čem je řeč a máš to tam napsaný, každopádně problém se zkopírováním tam být má, protože podle HDCP specifikace se nemáš k těm datům v počítači mít možnost vůbec dostat, což tímto způsobem neplatí, je jen otázka času, kdy na to někdo sedne a podaří se mu napsat program, který to dekryptuje
Odpovědět0  0
Jasně, díky za upozorněni :(
Odpovědět0  0
Jiste jsou i jine, ale dvojkova verza je opravdu super, ta predchozi mne zase tolik nenadchla, ale tohle je jine kafe, mozna budu priste sve nadseni krotit, ale opravdu se mi libi :)
Odpovědět0  0