www.tvfreak.cz
>
>
>
>

QNED, Quantum Matrix… Víme, co Samsung chystá pro budoucí TV

QNED, Quantum Matrix… Víme, co Samsung chystá pro budoucí TV
, , aktualita
Samsung si nedávno zaregistroval několik ochranných známek, které nejspíš využije pro své příští televizory. Co znamená zkratka QNED? A k čemu bude sloužit Expert Calibration nebo Space Fit?
K oblíbeným
reklama
Letošní rok se pomalu chýlí ke svému konci a výrobci nám brzy překvapí dalšími novinkami. Ačkoliv se veletrh CES 2021 neuskuteční ve své běžné podobě, náhradou budou alespoň online prezentace. Rozhodně není náhoda, že si Samsung před nedávnem u Světové organizace duševního vlastnictví zaregistroval hned několik ochranných známek týkajících se kategorie TV a audio. Jedná se totiž o názvy technologií, které jihokorejský výrobce využije ve svých budoucích produktech – ve většině případů nejspíš již příští rok. Na co se tedy můžeme těšit?
 
 

Samsung si zaregistroval několik ochranných známek

 
QNED. Informace, že Samsung vyvíjí panely s technologií QNED není žádná novinka. Zaregistrování ochranné známky by mohlo značit, že se nějakého oficiálního oznámení dočkáme již v příštím roce. Možná si Samsung ovšem jen snaží zajistit, aby mu tento název někdo nesebral před očima. Nedávno totiž konkurenční LG požádalo o značku QNED (spolu s NQED či QNLED) u několika autorit včetně evropského úřadu EUIPO. Technologie je označována jako nástupce pro teprve vyvíjené panely QD-OLED, které by se měly začít vyrábět v roce 2021. QD-OLED můžeme zjednodušeně označit jako panely OLED doplněné o vrstvu kvantových teček. QNED využívá LED nanorody z nitrid galia, které nahrazují emitory modrého světla.


Samsung One Connect Box
 
Attachable One Connect. Pro některé své high-endové televizory nabízí Samsung řešení s názvem One Connect Box. Jedná se o externí krabičku, do které lze zapojit Blu-ray přehrávač, soundbar, herní konzoli i další příslušenství. S televizorem je spojena pomocí jediného „neviditelného“ kabelu. Funkce Attachable One Connect bude s tímto řešením nějak souviset. Mohlo by jít třeba o univerzální box, který lze připojit k jakékoliv QLED TV.
 
Quantum Matrix. Databáze zaregistrovaných ochranných známek neposkytuje vysvětlení, co některé zkratky či názvy znamenají. Zatímco někdy to lze poměrně snadno odvodit, v případě Quantum Matrix to není úplně jasné. Web 4K Filme spekuluje, že by mohlo jít o uspořádání pixelů v panelu s kvantovými tečkami. Může se klidně jednat také o modulární televizor, který si Samsung patentoval vloni.
 
Space Fit. Technologie Space Fit by měla souviset se zpracováním, analýzou a adaptací audio signálu. Můžeme spekulovat, že půjde o další systém, který automaticky přizpůsobuje zvuk z televizoru na základě konkrétní místnosti.
 
Expert Calibration. Další ochranná známka značí, že Samsung připravuje profesionální kalibraci svých televizorů. Je možné, že budoucí QLED TV budou nabízet nějaký takový režim.
 
PC on TV. Zdá se, že příští televizory od Samsungu nabídnou nové funkce pro připojení počítače. Není vyloučeno, že souvisí s nástupem specifikace HDMI 2.1. Nebo snad korejský výrobce připravuje ještě zajímavější novinku?
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel
Čínský výrobce BOE se pochlubil světově prvním 55" AMQLED displejem s rozlišením 4K. Vychází z technologie QLED a nevyžaduje podsvícení. Jeho uvedení do televizorů ovšem může ještě pár let trvat.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře