www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung představil QLED TV pro rok 2020: 8K i 4K

Samsung představil QLED TV pro rok 2020: 8K i 4K
, , aktualita
Jaké nové LCD TV s technologií QLED si budete moci letos koupit? Samsung představil svou letošní nabídku. Vylepšení obrazu tolik není, naopak v počtu stmívatelných zón došlo dokonce u některých modelů ke zhoršení.
K oblíbeným
reklama
Samsung se stal dalším výrobcem, který představil své portfolio televizorů pro rok 2020. K bezrámečkovému modelu Q950TS, který výrobce odhalil již v lednu na veletrhu CES, přidal několik dalších novinek s 8K i 4K rozlišením.

 

Špička samozřejmě s 8K

 
Zákazníci, kteří požadují model s 8K rozlišením, mohou letos vybírat z řad Q950TS, Q900TS a Q800T. První jmenovaná bude dostupná v úhlopříčkách 65. 75 a 85 palců, zbylé dvě potom v několika variantách od 55 do 98 palců. Q950TS využívá zbrusu nový displej Infinity Screen, který zabírá 99 % čelní plochy. Po třech stranách rámečky chybí, zůstala pouze tenká brada ve spodní části. Tloušťka 15 mm potom vybízí k instalaci na stěnu. Veškerý hardware je od obrazovky oddělen v samostatné krabičce One Connect připojené jedním, téměř neviditelným kabelem. Použit byl o trochu výkonnější obrazový procesor a místo Dolby Vision výrobce vsází na svůj formát HDR10+. Novinkou je podpora kodeku AV1, který se formou aktualizace dostane i na loňské 8K TV.
 
 
Nabídka 4K TV zahrnuje řady Q95T, Q90T, Q80T, Q70T a Q60T, které budou dostupné v úhlopříčkách 43 až 85 palců. Také využívají technologii QLED. Vyšší modely Q95T, Q90T a Q80T jsou vybaveny LCD panely se stmívatelnými zónami (full array local dimming), ale jejich počet ve srovnání s loňskými modely Q95R, Q90R a Q80R snížil. Televizory Q70T a Q60T dokonce přešly na levnější podsvícení Edge LED, tj. na světelné diody umístěné na okrajích panelu. Uživatelé budou muset oželet také HDMI 2.1, i když některé jeho funkcionality budou tyto 4K TV podporovat i na konektoru HDMI 2.0. Konkrétně se jedná například o eARC, ALLM (Auto Low Latency Mode) nebo FreeSync. Vynecháním HDMI 2.1 ovšem Samsung může ztrácet na konkurenci, neboť trh brzy zaplaví nové přehrávače a herní konzole využívající všech výhod HDMI 2.1.
 
 
Všechny letošní QLED TV nabídnou technologii Quantum Dot AI vylepšující obsah bez ohledu na jeho zdroj nebo rozlišení, Adaptive Picture zase upraví vlastnosti obrazu v závislosti na osvětlení v místnosti. Zvukové technologie jako Objecting Tracking Sound+ nebo Q-Symphony využívají možností až všech šesti reproduktorů televizoru (některé směřují nahoru nebo dolu) pro vytvoření prostorového zvuku.
 
 

Dostupnost a cena

 
Samsung začne své nové QLED TV prodávat v následujících měsících, ale evropské ceny zatím nezveřejnil. Částky z amerického trhu ovšem naznačují, že i přes některé ústupky ve výbavě 4K TV nedojde ke snížení cen.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky
Skylink pokračuje v rozšiřování nabídky volných programů, které jsou dostupné pro všechny zákazníky bez ohledu na předplacený balíček. Zahrnuje skoro čtyři desítky kanálů vysílající filmy, dokumenty, hudbu či dětské pořady.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru
Huawei příští týden představí na čínském trhu svůj druhý televizor. Nasvědčuje tomu vydaný teaser, který ukazuje vysouvací kameru. Nový model pravděpodobně nabídne ještě lepší parametry než současný.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma
Nucený pobyt doma během pandemie COVID-19 si můžete zkrátit novými originály z produkce Netflixu, které budou mít premiéru během dubna. Přinášíme vám jejich kompletní seznam, abyste věděli, na co se připravit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi
Po 25 letech se seriál Star Trek: Voyager dočká nové verze s vyšší kvalitou obrazu. Postará se o ni jeden z fanoušků, který k tomu využije software založený na strojovém učení. Podívejte se na první ukázku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020 Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020
Na český trh se pomalu chystají letošní televizory od Panasonicu. Jako první se v nabídce jednoho tuzemského prodejce objevily modely z cenově dostupné řady HX800E, a to rovnou ve třech úhlopříčkách. Kdy se na trh dostanou i další novinky?
29.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik