www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG chce uvést na trh srolovatelné OLED TV R ještě letos

LG chce uvést na trh srolovatelné OLED TV R ještě letos
, , aktualita
Dlouho očekávané srolovatelné televizory se brzy dostanou z veletrhů a prezentačních obrázků do prvních obýváků. LG by totiž podle nepotvrzených informací mělo začít prodávat model OLED TV R již letos v říjnu.
K oblíbeným
reklama
Srolovatelné OLED TV se staly jednou z největších novinek začátku roku 2019. LG svou inovaci odhalilo na CES v Las Vegas a následně se s ní pochlubilo na několika dalších veletrzích po celém světe, kde posbírala řadu pozitivních ohlasů i ocenění. Původně se měl televizor dostat na trh ještě v roce 2019, ale místo toho jihokorejský výrobce představil začátkem letošního roku nový model Signature OLED TV R. Ani jeho uvedení do obchodů ovšem neprobíhá bez problémů. Na jaře se objevila spekulace, že kvůli nízkému objemu výroby flexibilních OLED panelů bude mít LG co dělat, aby stihlo revoluční novinku přinést zákazníkům alespoň letos.
 
 
Nakonec to vypadá, že se televizoru po dlouhém čekání přece jen dočkáme. Podle informací webu Business Korea by měl prodej LG Signature OLED TV R začít v říjnu. Není jasné, zda se tento termín týká pouze domácího jihokorejského trhu, nebo LG plánuje novinku uvést rovnou globálně. Více se dozvíme na menší akci, která by měla být uspořádána nejpozději v polovině října. Můžeme také očekávat, že počet kusů bude výrazně omezený. Srolovatelný televizor se ovšem stejně pod mnoho vánočních stromečků nedostane. Hlavní překážkou bude jistě cena, která byla na evropském trhu stanovena na 60 tisíc eur, v přepočtu 1,6 milionu korun. Je možné, že dojde ještě k nějaké cenové úpravě, ale žádné výrazné zlevnění nečekejte.
 
LG Signature OLED TV R používá displej, který lze automaticky srolovat. Tento proces zabere asi 10 sekund a výrobce slibuje životnost až 50 tisíc srolování. Televizor tak můžete ve chvíli, kdy není používán, prakticky zcela ukrýt. Můžete ovšem ponechat malý pruh, který funguje jako informační displej. LG není jediným výrobcem, který chce do konce roku uvést na trh inovativní prémiový televizor s astronomickou cenou. Samsung by měl okolo prosince nabídnout micro LED TV, které používají miniaturní světelné diody, čímž se odlišují od běžných LCD panelů s podsvícením. Ačkoliv výrobce uvedl několik úhlopříček, letos se možná na trh dostane pouze největší varianta se 110 palci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik