Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG chce uvést na trh srolovatelné OLED TV R ještě letos

29.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Dlouho očekávané srolovatelné televizory se brzy dostanou z veletrhů a prezentačních obrázků do prvních obýváků. LG by totiž podle nepotvrzených informací mělo začít prodávat model OLED TV R již letos v říjnu.
Srolovatelné OLED TV se staly jednou z největších novinek začátku roku 2019. LG svou inovaci odhalilo na CES v Las Vegas a následně se s ní pochlubilo na několika dalších veletrzích po celém světe, kde posbírala řadu pozitivních ohlasů i ocenění. Původně se měl televizor dostat na trh ještě v roce 2019, ale místo toho jihokorejský výrobce představil začátkem letošního roku nový model Signature OLED TV R. Ani jeho uvedení do obchodů ovšem neprobíhá bez problémů. Na jaře se objevila spekulace, že kvůli nízkému objemu výroby flexibilních OLED panelů bude mít LG co dělat, aby stihlo revoluční novinku přinést zákazníkům alespoň letos.
 
 
Nakonec to vypadá, že se televizoru po dlouhém čekání přece jen dočkáme. Podle informací webu Business Korea by měl prodej LG Signature OLED TV R začít v říjnu. Není jasné, zda se tento termín týká pouze domácího jihokorejského trhu, nebo LG plánuje novinku uvést rovnou globálně. Více se dozvíme na menší akci, která by měla být uspořádána nejpozději v polovině října. Můžeme také očekávat, že počet kusů bude výrazně omezený. Srolovatelný televizor se ovšem stejně pod mnoho vánočních stromečků nedostane. Hlavní překážkou bude jistě cena, která byla na evropském trhu stanovena na 60 tisíc eur, v přepočtu 1,6 milionu korun. Je možné, že dojde ještě k nějaké cenové úpravě, ale žádné výrazné zlevnění nečekejte.
 
LG Signature OLED TV R používá displej, který lze automaticky srolovat. Tento proces zabere asi 10 sekund a výrobce slibuje životnost až 50 tisíc srolování. Televizor tak můžete ve chvíli, kdy není používán, prakticky zcela ukrýt. Můžete ovšem ponechat malý pruh, který funguje jako informační displej. LG není jediným výrobcem, který chce do konce roku uvést na trh inovativní prémiový televizor s astronomickou cenou. Samsung by měl okolo prosince nabídnout micro LED TV, které používají miniaturní světelné diody, čímž se odlišují od běžných LCD panelů s podsvícením. Ačkoliv výrobce uvedl několik úhlopříček, letos se možná na trh dostane pouze největší varianta se 110 palci.