Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

První Philips miniLED TV je v předprodeji. Navíc se sluchátky zdarma

1.6.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Na českém trhu si můžete předobjednat první miniLED TV se značkou Philips. Model 65PML9506 využívá čtyřstranný Ambilight a HDMI 2.1. K předobjednávkám navíc získáte sluchátka Fidelio. Jaká je cena nové televize?
Letošním trendem v kategorii high-endových LCD TV se stala technologie miniLED, kterou nasadila také společnost, respektive její značka Philips. Na trh chce přinést celkem čtyři modely v řadách PML9636 a PML9506, vždy s úhlopříčkami 65 a 75 palců. Jako první se začne prodávat televizor Philips 65PML9506, který bude zároveň cenově nejdostupnější miniLED TV této značky. Předprodej byl zahájen dnes a potrvá až do 18. července 2021. Novinku si můžete předobjednat za 59 999 Kč včetně DPH. Jako dárek navíc získáte náhlavní sluchátka Philips Fidelio L3, která se na trhu běžně prodávají za 9 799 Kč. Sluchátka jsou vybavena Bluetooth 5.0 a aktivním potlačením hluku.
 

Philips 65PML9506
 
My si ovšem zaměříme na samotný televizor. V jeho výbavě najdeme panel VA LCD s lokálně ovládaným podsvícením a systémem Micro Dimming Pro. Technologie miniLED využívá menší světelné diody, proto by měla zajistit temnější černou a vyšší kontrast. Výrobce se chlubí také špičkovým jasem 1 500 nitů či barevným gamutem 95 % DCI-P3. Panel má 100/120Hz frekvenci a rozlišení 4K. Zpracování obrazu zajišťuje procesor P5 již v páté generaci, který je doplněn o umělou inteligenci. Kromě toho, že dokáže rozpoznat přehrávaný obsah nebo upravovat obraz na základě dat ze světelného senzoru. Proto může televizor podporovat také technologii HDR10+ Adaptive upravující jas na základě světelných podmínek v interiéru.
 

Rámečky i nožičky televizoru jsou vyrobeny z kovu
 
K dispozici jsou také formáty HLG, HDR10, Dolby Vision a HDR10+. Hráče potěší rozhraní HDMI 2.1 se šířkou pásma 48 Gb/s (4:4:4, 12 bitů) a podporou VRR, ALLM a eARC. Philips navíc připojil vlastní technologie AutoSync Premium Pro a Auto Game Mode. Televizory obsahují čtyřstranné podsvícení Ambilight (do letošního roku měla většina modelů jen třístrannou variantu). O zvuk se stará 50W systém 2.1 a nechybí ani kompatibilita s DTS Play-Fi pro multiroom audio. Jako operační systém slouží Android TV ve verzi 10, ale patrně bez uživatelského rozhraní Google TV.
 
Zdroj: Tisková zpráva