www.tvfreak.cz
>
>
>

První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář

První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
, , aktualita
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
K oblíbeným
reklama
Po několika představeních microLED TV v předchozích letech by se tato technologie měla letos konečně dostat do prvních obýváků. Vzhledem k tomu, že se letos neuskutečnil veletrh CES 2021  v běžném režimu, ale převážně online, zatím neměli ani odborní novináři příliš mnoho příležitostí spatřit televizory na vlastní oči. Jako jeden z prvních sepsal své dojmy Rasmus Larsen z webu FlatpanelsHD, kterému Samsung ukázal svou microLED TV s úhlopříčkou 100 palců neboli 2,75 metru. Na trh se dostane se závratnou cenou 150 tisíc eur, v přepočtu bezmála 4 miliony korun. V budoucnu se přidají také menší varianty, které budou krapet levnější.
 
 
microLED TV od Samsungu je vlastně první spotřebitelský produkt s touto technologií. Na redaktora zapůsobil televizor nejen svou masivní úhlopříčkou a minimálními rámečky okolo displeje, ale také svou obrazovou kvalitou – ocenil především bohaté barvy, vysoký jas a hlubokou černou. Během prezentace působily barvy až příliš přesyceně, ale šlo pouze o zvolený režim. Uživatel pochopitelně bude mít možnost si upravit barvy, jas a kontrast podle svých preferencí. Důležitější jsou schopnosti obrazu, které jsou rozhodně uspokojivé. Kvalita je údajně podobná OLED TV od LG. Hlavním rozdílem microLED proti „QLED TV“, které jsou vrcholem nabídky Samsungu, je schopnost zobrazení černé.
 
 
Za jednu z předností panelů microLED se považuje také nízká tloušťka, ale první televizor je zatím trochu silnější. Výrobce totiž musel vyřešit chlazení. Zároveň se jedná o prefabrikovaný televizor microLED. Předchozí modely, které Samsung nabízí pro komerční využití, byly totiž sestavovány na místě. To by instalaci v obýváků značně komplikovalo. Stále ovšem platí, že je televizor vyroben z menších modelů, ale tentokrát jsou sestaveny již v továrně. Novinář uvádí, že spoje jsou viditelné při bližším pohledu, především mimo běžné pozorovací úhly. V tomto případě dochází také ke ztrátě intenzity černé, což je způsobeno odrazem okolního světla od obrazovky. Viditelná je také mřížka oddělující jednotlivé pixely.
 
 
„Je to nádherný displej, ale ne bez chyb,“ prohlásil Rasmus Larsen. Dodal, že technologie podle něj ještě není zcela připravena pro domácí použití, ale její potenciál je rozhodně velký.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik