Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TCL má nové QLED televize včetně 8K X91

14.1.2020, Milan Šurkala, aktualita
Mezi produktovými novinkami společnosti TCL, které byly představeny na veletrhu CES 2020, bylo i několik QLED televizí. Máme tu 8K model X91 i levnější 4K HDR varianty v řadách C81 a C7. Všechny mají systém umělé inteligence.
Společnost TCL představila na veletrhu CES 2020 svou novou technologii Vidrian Mini-LED i mnoho produktových novinek. TCL sice známe především jako výrobce televizí a zvukových systémů, nicméně ještě letos do Evropy vtrhne i s chytrými ledničkami nebo pračkami. Pokud však jde o televize, máme tu nové modely TCL X91. Jde o televizi s 8K rozlišením a technologií QLED (Quantum Dot). Podporuje upscaling na 8K rozlišení, pro zvýšení kontrastu disponuje technologií lokálního stmívání, má i certifikaci IMAX Enhanced, audio systém Onkyo a systém umělé inteligence TCL AI-IN. Podporováno je Dolby Vision HDR, ovládání hlasem a máme tu operační systém Android. Televize bude k dispozici od druhého čtvrtletí letošního roku i v Evropě, a to v 75" variantě.
 
TCL X91 QLED 8K
 
Dále tu máme nižší řady TCL C81 a C71. I v tomto případě jde o QLED televize, maximální rozlišení činí 4K a slibují i HDR. Obě dvě totiž podporují Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+, umělou inteligenci AI-IN, ovládání hlasem a jsou postaveny na operačním systému Android. Pokud jde o rozdíly, tak C81 bude k dispozici s úhlopříčkami 55", 65" a 75", v případě C71 pak 50", 55" a 65". C81 nabídne audio systém Onkyo a u větších úhlopříček 65" a 75" také 100Hz obnovovací frekvenci. I televize C81 a C71 by se měly do Evropy dostat na jaře letošního roku.
 
TCL C71 QLED 4K
 
Zdroj: tcl.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.