www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL má nové QLED televize včetně 8K X91

TCL má nové QLED televize včetně 8K X91
, , aktualita
Mezi produktovými novinkami společnosti TCL, které byly představeny na veletrhu CES 2020, bylo i několik QLED televizí. Máme tu 8K model X91 i levnější 4K HDR varianty v řadách C81 a C7. Všechny mají systém umělé inteligence.
K oblíbeným
reklama
Společnost TCL představila na veletrhu CES 2020 svou novou technologii Vidrian Mini-LED i mnoho produktových novinek. TCL sice známe především jako výrobce televizí a zvukových systémů, nicméně ještě letos do Evropy vtrhne i s chytrými ledničkami nebo pračkami. Pokud však jde o televize, máme tu nové modely TCL X91. Jde o televizi s 8K rozlišením a technologií QLED (Quantum Dot). Podporuje upscaling na 8K rozlišení, pro zvýšení kontrastu disponuje technologií lokálního stmívání, má i certifikaci IMAX Enhanced, audio systém Onkyo a systém umělé inteligence TCL AI-IN. Podporováno je Dolby Vision HDR, ovládání hlasem a máme tu operační systém Android. Televize bude k dispozici od druhého čtvrtletí letošního roku i v Evropě, a to v 75" variantě.
 
TCL X91 QLED 8K
 
Dále tu máme nižší řady TCL C81 a C71. I v tomto případě jde o QLED televize, maximální rozlišení činí 4K a slibují i HDR. Obě dvě totiž podporují Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+, umělou inteligenci AI-IN, ovládání hlasem a jsou postaveny na operačním systému Android. Pokud jde o rozdíly, tak C81 bude k dispozici s úhlopříčkami 55", 65" a 75", v případě C71 pak 50", 55" a 65". C81 nabídne audio systém Onkyo a u větších úhlopříček 65" a 75" také 100Hz obnovovací frekvenci. I televize C81 a C71 by se měly do Evropy dostat na jaře letošního roku.
 
TCL C71 QLED 4K
 
Zdroj: tcl.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy
Značka Bose oznámila evropskou cenu pro svůj Smart Soundbar 300, který oznámila před pár týdny, ale původně pouze pro USA. Novinka nabízí více funkcí než stávající Bose TV Speaker, po stránce designu i zvuku se ovšem oba modely shodují.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Epson přidává laserový projektor s Android TV a sedm dalších novinek Epson přidává laserový projektor s Android TV a sedm dalších novinek
Epson zařadil do nabídky nový laserový projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností a systémem Android TV. Dalších sedm novinek potom nabídne běžnějších technologie pro domácí kino i kanceláře.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
„Chromecast s Google TV“ se představí 30. září. Co o něm víme? „Chromecast s Google TV“ se představí 30. září. Co o něm víme?
Google v současné době připravuje nové zařízení s Android TV, respektive Google TV – hovoří se totiž také o přejmenování celé platformy. K představení by mělo dojít koncem září a již nyní máme k dispozici informace o výbavě, designu a ceně.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR
Adobe uvedl aktualizaci svého tradičního editoru videa Premiere Pro 14.4. Ten přichází např. s detekcí střihu scény, vylepšuje také schopnosti práce s HDR obsahem díky podpoře barevného prostoru Rec.2100.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV
Panasonic uvede na evropské trhy své první televizory s Android TV, který zastoupí platformu MyHomeScreen. Série HX700 a HX710 obsahují 4K LCD TV a k dostání budou v několika úhlopříčkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik