www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL má nové QLED televize včetně 8K X91

TCL má nové QLED televize včetně 8K X91
, , aktualita
Mezi produktovými novinkami společnosti TCL, které byly představeny na veletrhu CES 2020, bylo i několik QLED televizí. Máme tu 8K model X91 i levnější 4K HDR varianty v řadách C81 a C7. Všechny mají systém umělé inteligence.
K oblíbeným
reklama
Společnost TCL představila na veletrhu CES 2020 svou novou technologii Vidrian Mini-LED i mnoho produktových novinek. TCL sice známe především jako výrobce televizí a zvukových systémů, nicméně ještě letos do Evropy vtrhne i s chytrými ledničkami nebo pračkami. Pokud však jde o televize, máme tu nové modely TCL X91. Jde o televizi s 8K rozlišením a technologií QLED (Quantum Dot). Podporuje upscaling na 8K rozlišení, pro zvýšení kontrastu disponuje technologií lokálního stmívání, má i certifikaci IMAX Enhanced, audio systém Onkyo a systém umělé inteligence TCL AI-IN. Podporováno je Dolby Vision HDR, ovládání hlasem a máme tu operační systém Android. Televize bude k dispozici od druhého čtvrtletí letošního roku i v Evropě, a to v 75" variantě.
 
TCL X91 QLED 8K
 
Dále tu máme nižší řady TCL C81 a C71. I v tomto případě jde o QLED televize, maximální rozlišení činí 4K a slibují i HDR. Obě dvě totiž podporují Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+, umělou inteligenci AI-IN, ovládání hlasem a jsou postaveny na operačním systému Android. Pokud jde o rozdíly, tak C81 bude k dispozici s úhlopříčkami 55", 65" a 75", v případě C71 pak 50", 55" a 65". C81 nabídne audio systém Onkyo a u větších úhlopříček 65" a 75" také 100Hz obnovovací frekvenci. I televize C81 a C71 by se měly do Evropy dostat na jaře letošního roku.
 
TCL C71 QLED 4K
 
Zdroj: tcl.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře
Seriál Obi-Wan čekají změny. Internetem kolují zvěsti o rozpuštění štábu a přeložení natáčení až na příští rok kvůli nevyhovujícím scénářům. Ewan McGregor nicméně problémy popírá a příprava prý není ohrožena.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime
Streamovací služba Netflix se chce svézt na vlně úspěchu seriálu The Witcher. Vedle druhé řady seriálu chce připravit úplně jiný formát na tyto motivy. V plánu je totiž další seriál Zaklínače ve formě anime.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI
Philips aktualizoval nabídku svých televizí pro rok 2020 a mezi nimi jsou i nové OLED modely OLED805 a OLED855. Ty mají obrazový procesor P5, který využívá pomoci umělé inteligence  pro vylepšení obrazu.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala